Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 42

1647. IV. Ferdinánd pozsonyi koronázására Ag koronázási zseton. REX BOHAE - ARCH AVST - CORONATVS - IN REGE VNGA - RIE 16 IVNY (1,33g/18mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1647. Coronation of Ferdinand IV hungarian king in Pressburg Ag coronation jeton (1,33g/18mm) C:XF,VF small edge error Montenuovo 838.
30131.

1647. "IV. Ferdinánd pozsonyi koronázására" Ag koronázási zseton. "REX BOHAE - ARCH AVST - CORONATVS - IN REGE VNGA - RIE 16 IVNY" (1,33g/18mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1647. "Coronation of Ferdinand IV hungarian king in Pressburg" Ag coronation jeton (1,33g/18mm) C:XF,VF small edge error Montenuovo 838.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
297,30
323,53
Habsburg Birodalom / Bécs 1701. A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára Ag emlékérem. M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.. Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsburg Monarchy / Vienna 1701. 700th anniversary of the establishment of the Benedictine Pannonhalma Archabbey Ag commemorative medallion. Maker: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) C:VF edge error, spectacular ear mark
30132.

Habsburg Birodalom / Bécs 1701. "A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára" Ag emlékérem. "M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.". Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsburg Monarchy / Vienna 1701. "700th anniversary of the establishment of the Benedictine Pannonhalma Archabbey" Ag commemorative medallion. Maker: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) C:VF edge error, spectacular ear mark

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
972,97
1 058,82
1849. Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Egy korona, egy Isten, egy honunk, E háromságnak híven hódolunk kétoldalas ón emlékérem (30mm) T:2- patina, ph, ü. /  Hungary 1849. Lajos Kossuth, leader of Hungary / One Crown, One God, One Country, We worship this Trinity two-sided tin commemorative medallion (30mm) C:VF patina, edge error, ding
30133.

1849. "Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Egy korona, egy Isten, egy honunk, E' háromságnak híven hódolunk" kétoldalas ón emlékérem (30mm) T:2- patina, ph, ü. / Hungary 1849. "Lajos Kossuth, leader of Hungary / One Crown, One God, One Country, We worship this Trinity" two-sided tin commemorative medallion (30mm) C:VF patina, edge error, ding

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
14
1861. GRÓF TELEKI LÁSZLÓ SZÜL: 1811 FEBRUÁR 11-KÉN / MEGHALT 1861 MÁJUS 8-KÁN - A JÖVÖ MIÉNK kétoldalas, vert, ezüstözött fém emlékérem. Szign.:August Kleeberg (57mm) T:2,2- ü., kopott ezüstözés, hajlott /  Hungary 1861. Count László Teleki born: February 11, 1811 / died May 8, 1861 - The Future is Ours two-sided, silver plated metal medallion. Sign.: August Kleeberg (57mm) C:XF,VF ding, worn silver plating, bended
30134.

1861. "GRÓF TELEKI LÁSZLÓ SZÜL: 1811 FEBRUÁR 11-KÉN / MEGHALT 1861 MÁJUS 8-KÁN - A' JÖVÖ MIÉNK" kétoldalas, vert, ezüstözött fém emlékérem. Szign.:August Kleeberg (57mm) T:2,2- ü., kopott ezüstözés, hajlott / Hungary 1861. "Count László Teleki born: February 11, 1811 / died May 8, 1861 - The Future is Ours" two-sided, silver plated metal medallion. Sign.: August Kleeberg (57mm) C:XF,VF ding, worn silver plating, bended

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
9
1865. Emlékérem a pesti országgyűlésre kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ, a peremen: UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ (38mm) T:1-,2 / Hungary 1865. For the opening of the Parliament of Pest two-sided, silver-plated bronze medallion (38mm) C:AU,XF
30135.

1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ" (38mm) T:1-,2 / Hungary 1865. "For the opening of the Parliament of Pest" two-sided, silver-plated bronze medallion (38mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
25
1883. SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII kétoldalas Cu emlékérem (29mm) T:2 patina, fülnyom, ph /  Hungary 1883. SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII two-sided Cu commemorative medallion (29mm) C:XF patina, ear mark, edge error
30136.

1883. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII" kétoldalas Cu emlékérem (29mm) T:2 patina, fülnyom, ph / Hungary 1883. "SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII " two-sided Cu commemorative medallion (29mm) C:XF patina, ear mark, edge error

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1883. SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII kétoldalas Cu emlékérem (37mm) T:1-,2 patina, fülnyom, karc /  Hungary 1883. SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII two-sided Cu commemorative medallion (37mm) C:AU,XF patina, ear mark, scratch
30137.

1883. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII" kétoldalas Cu emlékérem (37mm) T:1-,2 patina, fülnyom, karc / Hungary 1883. "SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII " two-sided Cu commemorative medallion (37mm) C:AU,XF patina, ear mark, scratch

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
9
1894. Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20. kétoldalas fém emlékmedál füllel (34mm) T:2 patina, ph /  Hungary 1894. Lajos Kossuth / You must live, Oh Homeland! The passionate Creator of a glorious era was born in September 16, 1802. died in March 20, 1894. two-sided metal commemorative medal with ear (34mm) C:XF patina, edge error
30138.

1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20." kétoldalas fém emlékmedál füllel (34mm) T:2 patina, ph / Hungary 1894. "Lajos Kossuth / You must live, Oh Homeland! The passionate Creator of a glorious era was born in September 16, 1802. died in March 20, 1894." two-sided metal commemorative medal with ear (34mm) C:XF patina, edge error

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1903. Pro Libertate / A kassai Rákóczi-kiállítás emlékére kétoldalas bronz emlékérem füllel (30mm) T:2,2- patina, ph, karc /  Hungary 1903. Pro Libertate / In memory of the Rákóczi Exhibition in Kassa two-sided bronze commemorative medallion with ear (30mm) C:XF,VF patina, edge error, scratch
30139.

1903. "Pro Libertate / A kassai Rákóczi-kiállítás emlékére" kétoldalas bronz emlékérem füllel (30mm) T:2,2- patina, ph, karc / Hungary 1903. "Pro Libertate / In memory of the Rákóczi Exhibition in Kassa" two-sided bronze commemorative medallion with ear (30mm) C:XF,VF patina, edge error, scratch

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Osztrák-Magyar Monarchia 1904. Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904 (Az első csapoló nagyolvasztó - 1904. Szept. 20.) kétoldalas, német nyelvű, bronzozott vas emlékplakett (96mm) T:1- kopott bronzozás, a peremen ragasztónyom /  Austro-Hungarian Monarchy 1904. Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904 two-sided, bronzed iron commemorative plaque (96mm) C:AU worn bronzing, gluemark on the edge
30140.

Osztrák-Magyar Monarchia 1904. "Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904 (Az első csapoló nagyolvasztó - 1904. Szept. 20.) kétoldalas, német nyelvű, bronzozott vas emlékplakett (96mm) T:1- kopott bronzozás, a peremen ragasztónyom / Austro-Hungarian Monarchy 1904. "Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904" two-sided, bronzed iron commemorative plaque (96mm) C:AU worn bronzing, gluemark on the edge

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
1940. A Győri Országos Dalosverseny királydíjának emlékére / Budapest Székesfőváros Gázművei Önképzőköre kétoldalas jelzett Ag emlékérem füllel (19,04g/0.800/35mm) T:1- patina /  Hungary 1940. In memory of the king prize of the National Song Contest in Győr / The Gas Works Self-Training Circle of Budapest two-sided marked Ag commemorative medallion with ear (19,04g/0.800/35mm) C:AU patina
30141.

1940. "A Győri Országos Dalosverseny királydíjának emlékére / Budapest Székesfőváros Gázművei Önképzőköre" kétoldalas jelzett Ag emlékérem füllel (19,04g/0.800/35mm) T:1- patina / Hungary 1940. "In memory of the king prize of the National Song Contest in Győr / The Gas Works Self-Training Circle of Budapest" two-sided marked Ag commemorative medallion with ear (19,04g/0.800/35mm) C:AU patina

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1947. A mosava legjobb kvucája bronz zsidó plakett (88x69mm) T:2 / Hungary 1947. The best kvuca in the mosava bronze jewish plaque (88x69mm) C:XF
30142.

1947. "A mosava legjobb kvucája" bronz zsidó plakett (88x69mm) T:2 / Hungary 1947. "The best kvuca in the mosava" bronze jewish plaque (88x69mm) C:XF

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: