1835 Kéziratos Országgyűlési Tudósítások - Szerkeszti Kossuth Lajos.
1835. évi 307. szám, december 12. 8p.
A reformkori országgyűlések érdekes dokumentuma. Mivel az újságok az ülésekről nem számolhattak be, Kossuth ötlete volt, hogy az előfizetőket kéziratos formában tájékoztassa az ott elhangzottakról. Az 1832 végén indult, hetente kétszer megjelenő lapnak 1836 májusáig 344 száma látott napvilágot összesen csak néhány tíz példányban készült.
1844 A Magyar Kereskedelmi Társaság megalakulásáról valamint az első részvény-részlet-befizetés szóló levél a társaság vezetői Kossuth Lajos, Szentkirályi Móric, Robitschek József, Szabó Pál, Valero selyemgyáros és Liedemann Frigyes autográf aláírásaival.
1848 április Tanács Márton, piarista rendi nevén Tanács Alajos (1826-1888) piarista szerzetes, városi tanácsos érdekes tartalmú autográf levele Úry József későbbi 1848-as honvédnek, ügyvédnek, Kolozsvárról melyben beszámol a forradalom erdélyi eseményeiről: zavargásokról Kolozsvár városában, Kovách püspök elleni népharagról, az oláh rablók támadásairól, őrsereg megalakulásáról és sok más érdekességről. Négy sűrűn beírt oldalon
1848 július 9. Deák Ferenc igazságügyminiszter autográf aláírással ellátott levele Bereg vármegyének peres ügyben / Autograph signature of Ferenc Deak minister of justice
1848 augusztus Tanács Márton, piarista rendi nevén Tanács Alajos (1826-1888) piarista szerzetes, városi tanácsos érdekes tartalmú autográf levele Úry József későbbi 1848-as honvédnek, ügyvédnek, Kolozsvárról melyben beszámol a forradalom bizonyos eseményeiről: az oláhok (románok) balázsfalvi gyűléséről és katonai szervezkedésiről, valamint nemzetőrré válásáról a városban dúló koleráról. Emellett barátjával Úryval közösen tervezett, földi örömökben is bővelkedő, tervezett közös utazásukról ejt szót. 3 beírt oldal.
cca 1850 Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz c. német nyelvű kézirata, a Böhmische Schweizként (České Švýcarsko) ismert területről. A kézirat érdekessége, hogy tudomásunk szerint nem jelent meg könyv formában. Tartalmaz több figyelemre méltó részletet, így pl. gróf Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau (1834-1904), a neves csehországi Kinsky arisztokrata család tagjának Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice) környéki birtokairól egy összeírás vagy egy vár ingóságainak, fegyvereinek összeírása. Kb. 200 kézzel írt oldal korabeli vászonkötésű mappában, a lapok lazán a mappában. További kb. 200 oldal külön lapokon, feltehetően korrektúrák, a hozzá tartozó levelezés, többe közt árajánlat 750 példány kiadására, valamint egy a szerző unokaöccsétől származó levél, amelyben említi a kéziratot valamint levélborítékok egy Heinrich v. Bund, feltehetően a szerző rokonának részére, Aradra és Debrecenbe. / Ferdinand v. Bund: "Böhmens Schweiz" manuscript in German, of the region known as Böhmische Schweiz (České Švýcarsko) from around 1850. Ca. 200 + 200 hand written pages. Very interesting details like famous aristocrat Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau's (1834-1904) dominion in Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice). To our information it has not been released as a book.
1859 Báró Eötvös József (1813-1871) jogász, író, vallás- és közoktatásügyi miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia későbbi elnöke (1866-1871), valamint Toldy Ferenc (1805-1875) irodalomtörténész, kritikus, az MTA titkárának a ,,cs. k. bécsi műegyetem tanuló magyar ifjúságához" címzett levele, melyben megköszönik az Akadémia megalapításához biztosított anyagi támogatásukat, és ezzel a magyar nemzeti műveltséghez tett hozzájárulásukat. ,,(...) Táplálják Önök ez érzést kebleikben akkor is, midőn egykor a gyakorlati életbe kilépendenek. Legyen mindenikök egy-egy apostola ez ügynek! Amilyen lesz a vállvető törekedés sommája, olyan lesz a siker is: a nemzet művelődése, és így fennmaradása és boldogulása. A magyarok Istene adjon Önöknek fejenként erőt, boldogságot, hosszú életet. Az Akadémiának május 16. 1859. tartott üléséből". Báró Eötvös József és Toldy Ferenc saját kezű aláírásával! Sérült lapszélekkel, középen hajtott, a hajtás mentén szakadásokkal, 39,5x25 cm
1863 Szakolca (Skalica), a szakolczai királyi katholikus algymnasium érdemsorozata az 1862/63. tanév II. felében. Szakolcza, Skarnitzl Fer. X. Fiai-ny., (6) p. Benne az első osztályos tanulók között Csernoch János (Jan Cernoch/Czernoch) (1852-1927) későbbi esztergomi érsek, bíboros-hercegprímás nevével (itt még Csernyoch-ként írva) és tanulmányi eredményeivel. Kisebb lapszéli sérülésekkel, ázásnyomokkal.