Térképek

Tételek száma: 28

Magyarország rézmetszetű térképe. Hungarie Regnum Par le S. Sanson... A Paris Chez Pierre Mariette rue S. Jacques. 1664. Képméret: 500x410 mm. Üvegezett keretben
12276.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Exactissima tabula qua tam Danubii fluvii pars media, ab urbe Lentle ad bydenam urbem, et minores in eum influentes fluvil quam regiones adjacentes ut Hungaria, Slavonia, Croatia, Bosnia, Dalmatia, Servia nec non Germaniae, Poloniae et Graeciae confinia ostendentur, per Nicolaum Visscher Amst: Bat: cum privilegio ordin general: Belgii Foederati. Magyarország, Erdély, Szlavónia stb. térképe, 1690-1700 körül. Színezett rézmetszet. Nicolaes Visscher (1649-1702), Amsterdam. Korához képest jó állapotban. 49×56 cm. Üvegezett fakeretben, UV-üveggel. / Map of Hungary, Transylvania, Croatia, Slavonia, Serbia, Bosnia and parts of Austria, Germany, Greece, around 1690-1700. Colored engraving. Nicolaes Visscher (1649-1702), Amsterdam. Framed with UV-glass. 49x56 cm
12277.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,32
135,29
Le royaume de Hongrie divisé en Haute et Basse Hongrie, Transilvaniae, Esclavonie et Croatie. Dresse par le Sr Janvier Geographe.. Színezett réznyomat. Határszínezett. Megjelent Lattre, J.: Atlas Moderne... Paris, 1762. Néhány apró folttal, máskülönben jó állapotban. 31×44 cm / Map of Hungary, Transylvania, Croatia, Slavonia. Colored engraving. Framed. 31x44 cm
12278.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1857 Tőnye Felvidék (szlovákul:Tône) Felistál (szlovákul Horný Štál) és Alistál melletti helyiség kézzel rajzolt és színezett térképe vászonra kasírozva. gróf Zichy Ferenc volt földesúr földjeinek kimérése alkalmából a részvevők aláírásával és az leírással. 110x66 cm / 1857 Hand drawn map of Tőnye -Tône, Slovakia. Large map regarding the land division of count Franz Zichy. Signed by the participants 110x66 cm
12279.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
1897 Magyarország kézi atlasza. 75 térkép. Tervezte: Gönczy Pál. Szövegét írta: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., [1897], Pallas, 21 p. + 75 t. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, a szennylapokon sérülésekkel, a térképek jó állapotban.
12280.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
20
1906 Nagy magyar atlasz. 158 színes főtérkép és kétszázötvenhét melléktérképpel és névmutatóval. A Magyar Földrajzi Társaság megbízásából, Erődi Béla és Berecz Antal közreműködésével szerk.: Dr. Brózik Károly. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), (8) p + 158 t. + 52 p. (Hiánytalan). Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
12281.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Homann, Johann Baptist: Regni Hungariae Tabula Generalis. Magyarország térképe a postautakkal. Nürnberg, 1720. Új vászonra kasírozva. 448 x 542 mm. A díszítő rajzon lovas postajárat. Rézmetszet, jó állapotban / Copper plate engraved map of Hungary with the postal routes
12282.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
cca 1898 A magyar vasutakon levő rakhelyek fekvésének átnézeti térképe. Rajta Budapest és környéke, és A pozsonyi pályaudvarok, a pozsonyi összekötő és elágazó vasúthálózat. Bp., Klösz Györgyxy Lith, rakta ceruzás dátumozással, valamint az 1919-es jegyzékben foglalt határok bejelölésével, vászonra kasírozva, vászon mappában, 48x71 cm. Zombath Pál vasúti tiszt hagyatékából.
12283.

cca 1898 A magyar vasutakon levő rakhelyek fekvésének átnézeti térképe. Rajta "Budapest és környéke", és "A pozsonyi pályaudvarok, a pozsonyi összekötő és elágazó vasúthálózat." Bp., Klösz Györgyxy Lith, rakta ceruzás dátumozással, valamint az 1919-es jegyzékben foglalt határok bejelölésével, vászonra kasírozva, vászon mappában, 48x71 cm. Zombath Pál vasúti tiszt hagyatékából.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
cca 1860 Veszprém vármegye térképe. Rézmetszet vászonra kasírozva 42x40 cm
12284.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1860 Sopron és Győr vármegye térképe. Rézmetszet vászonra kasírozva 53x36 cm
12285.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1860 Nógrád vármegye térképe. Rézmetszet vászonra kasírozva 32x42 cm
12286.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
Magyarország forgalomban levő valamint építés és tárgyalás alatt álló vasutainak vázlatos térképe 1905. évi állapot szerint, kiadja: Klösz Gy. és Fia, 40×60 cm
12287.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft