Szobrok, plakettek

Tételek száma: 21

Siklódy Lőrinc (1876 Ditró -1945 Budapest) szobrászművész: Csikós. Égetett agyag, hidegen festve, jelzett, korának megfelelő állapotban. m: 50 cm
11168.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Beck András (1911-1985): Bartók Béla büszt. Alumínium, fa talapzaton. Jelzés nélkül. m: 17 cm. Reprodukált: Szabad művészet, 1948 Október, II. évfolyam, 10. szám. 305. oldal Bartók mellszobrát készíttette el a kultuszminisztérium művészeti főosztálya, sokszorosittatta és olcsó áron adja át a nagyközönségnek. A szobor a Bartók Béla Nemzetközi Versenyre háromféle kivitelben készül el: bronzban, aluminiumban és terrakottában. A szobor Beck András műve. A verseny zsűritagjait a rendezőség ezzel a szoborral ajándékozza meg. Szabad művészet, 1948 Október, II. évfolyam, 10. szám. 334. oldal
11169.

Beck András (1911-1985): Bartók Béla büszt. Alumínium, fa talapzaton. Jelzés nélkül. m: 17 cm. Reprodukált: Szabad művészet, 1948 Október, II. évfolyam, 10. szám. 305. oldal "Bartók mellszobrát készíttette el a kultuszminisztérium művészeti főosztálya, sokszorosittatta és olcsó áron adja át a nagyközönségnek. A szobor a Bartók Béla Nemzetközi Versenyre háromféle kivitelben készül el: bronzban, aluminiumban és terrakottában. A szobor Beck András műve. A verseny zsűritagjait a rendezőség ezzel a szoborral ajándékozza meg." Szabad művészet, 1948 Október, II. évfolyam, 10. szám. 334. oldal

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
R. Kiss Lenke (1926 - ): Kislány. 1980 körül. Öntött, patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzett. m:30cm
11170.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Markup Béla (1873-1945): Vadász kutya. Öntött, patinázott bronz, jelzett, öntödejel, hibátlan, m: 22cm, h: 28 cm
11171.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Medgyessy Ferenc: Indus nő. Terrakotta, Jelzett, Reprodukálva a Medgyessy monográfiában 207, oldalon. Korának megfelelő állapotban. m: 26 cm + Könyv: László Gyula: Medgyessy Ferenc. A katalógust és az irodalomjegyzéket összeáll.: Sz. Kürti Katalin. Bp.,1981,Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
11172.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,32
135,29
Reményi József (1887-1977): Önportré. Bronz, fa talapzaton, jelzett. 23 cm
11173.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Maugsch Gyula (1882 - 1946): Nyújtózkodó akt. 20. sz. első fele. Bronz. jelzett, márvány talapzaton 37,5 cm
11174.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
15
R. Kiss Lenke (1926 - ): Hölgy virággal. 1980 körül. Biscuit porcelán. Jelzett, halványan. Hibátlan. m:41cm
11175.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
R. Kiss Lenke (1926 - ): Flóra. 1980 körül. Öntött, patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzett M:35cm
11176.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft