Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 10

15260.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Dászkál György: Lóisme, tekintettel a boncz- és élettanra, a fajtatan és fogtanra, küllemtanra, patkolástanra, bel- és külbetegségek megismerésére és gyógykezelésére. Kecskemét, 1881., Scheiber József, (Tóth László-ny.), XIV+452 p.+2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, névbélyegzéssel, a címlapon kis hiánnyal, apró szakadással.
15261.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Hunczovsky, Johann Nepomuk: Anweisung zu chirurgischen Operationen. Für seine Vorlesungen bestimmt. Zweyte vermehrte Auflage. Wien, 1787., Rudolph Graffer und Co, XXVI+340 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
15262.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Johann Heinrich Moritz Poppe: Allgemeines Rettungsbuch oder Anleitung vielerlei Lebensgefahren, welchen die Menschen zu Lande und zu Wasser ausgesetzt sind, vorzubeugen , und sie aus den unausweiachlichen zu retten. Hannover-Pyrmont,1805, Verlage der Helwinschen Hofbuchhandlung, 592 p. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés, a borítón javításnyomokkal.
15263.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme. Bp., 1902., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Hornyánszky-ny.), 4+212 p.+11 t. Szövegközti illusztrációkkal. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Frankl és Werner-kötés, a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
15264.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kolligátum a Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat által 1867-1869 között kiadott munkákból:   Erlenmeyer, A[dolf Albrecht]: A gyógyszerek bőralá-fecskendezése. (Injectio subcutanea.) Ford.: Lendvay Benő.;   Erlenmeyer, A[dolf Albrecht]: Az agyüterek értömülése. (Die Embolie der Hirnaterien.) Ford.: Koller Gyula. ;   Sigmund Károly Lajos: A bedörzsölési gyógymód a bujakóralakoknál. Ford.: Gabriely Kálmán.;  Dr. Ott: Niemeyer Felix korodai előadásai a tüdősorvadásról. Ford.: Gabriely Kálmán.;  Eigenbrodt: A városok tisztítása lakhelyünk talaja növekedő elrondításának megelőzése érdekében, mint az egészségi rendészet legfontosabb feltétele. Ford. Keller Gyula. /Pettenkofer Miksa: A temetkezési helyek megválasztásáról. Ford. Gabriely Kálmán.;   Graefe Albrecht: A nyomkötésről. A bőr-alá fecskendésről a szemészeti gyakorlatban. A roncsoló köthártyalobról. (Conjuctivitis Diphtheritica) és az edzőszerek alkalmazásáról heveny loboknál. Ford: Koller Gyula. Hirschler Ignác előszavával.   Budán, 1867-1868-1869., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat,(M. Kir. Egyetemi Nyomda), IV+81;+1 (81. oldal kétszer van bekötve); +4+88-110; +4;IV+56+1; 66; 70+20; 2+96 p.  Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, Mátyás Poppy-kötés (Pápa), festett lapélekkel, a borítón kopás- és foltnyomokkal, foltos lapokkal.
15265.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Magyarhoni Földtani Társulat munkálatai. I-II. köt. Szerk.: Kováts Gyula - Szabó József. Pest, 1856-1863, Herz János - Emich Gusztáv, (6)+72 p. + 8 t. (litográfiák) + 1 térkép (színezett litográfia, kihajtható) + (6)+78+(2) p.; 1 kihajtható térkép + (8)+218 p. Magyar és német nyelven. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
15266.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A Magyarhoni Földtani Társulat munkálatai. V. köt. Szerk.: Hantken Miksa. Pest, 1870, Légrády-ny., (2)+231+(3) p. + 4 t. (kihajtható mellékletek). Magyar és német nyelven. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve.
15267.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Mikecz Béla: Lóismeret-vezérfonal. Bp.,[1936.],Monopol, 128 p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
15268.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Norr, Erhard]: Manuale chirurgicum Avagy chirurgiai uti-társ, Mellyben Az egész Anatomia, Égi Jegyeknek ereje, a testi tagokon külsőképen történhető nyavalyák és eseteknek Az Seb kötés, ér-vágás, vagy akar minémű Chirurgiai foglalatosság által teendő Orvoslása. Ezen kívül A Flastrom és Ungventumoknak készítése, rövid kérdések által magyaráztatott és most elsőben magyar nyelven ki-botsáttatott Miskóltzy Ferentz Győri Chirurgus által. Debrecen, 2002, Alföldi-ny., 486+(2) p. Az 1742-ben megjelent eredeti könyv reprint kiadása. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban. Ritka!
15269.

[Norr, Erhard]: Manuale chirurgicum Avagy chirurgiai uti-társ, Mellyben Az egész Anatomia, Égi Jegyeknek ereje, a' testi tagokon külsőképen történhető nyavalyák' és eseteknek Az Seb kötés, ér-vágás, vagy akar minémű Chirurgiai foglalatosság által teendő Orvoslása. Ezen kívül A' Flastrom' és Ungventumoknak készítése, rövid kérdések által magyaráztatott és most elsőben magyar nyelven ki-botsáttatott Miskóltzy Ferentz Győri Chirurgus által. Debrecen, 2002, Alföldi-ny., 486+(2) p. Az 1742-ben megjelent eredeti könyv reprint kiadása. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban. Ritka!

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft