https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Porcelán

Tételek száma: 16

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
François Joseph Lefebvre (1755-1820) francia tábornokot ábrázoló porcelán tál, matricás, jelzett, kopásnyomokkal, d: 15,5 cm
11033.

François Joseph Lefebvre (1755-1820) francia tábornokot ábrázoló porcelán tál, matricás, jelzett, kopásnyomokkal, d: 15,5 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
EUR
,
32,35
USD
Ajánlatok száma:
0
Capodimonte ifjú szüretelő pár. Kézzel festett, jelzett, biszkvit porcelán, hibátlan. m: 24 cm
11034.

Capodimonte ifjú szüretelő pár. Kézzel festett, jelzett, biszkvit porcelán, hibátlan. m: 24 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Capodimonte vízhordó lány. Kézzel festett, jelzett, részben biszkvit porcelán, hibátlan. m: 17 cm
11035.

Capodimonte vízhordó lány. Kézzel festett, jelzett, részben biszkvit porcelán, hibátlan. m: 17 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Ćmielów lengyel design kávéskészlet Dorota sorozat. Kézzel festett porcelán, jelzett, apró mázhiba az egyik darabon, (teáskanna, tej és cukor tartó és hat csésze és csészealj). tervező: Lubomir Tomaszewski, 1960 körül. / Serwis do kawy Dorota, Ćmielów proj. L. Tomaszewski na 6 os. porcelana szkliwiona, dekorowana, oznaczenia: naszkliwne litera Ć w trójkącie niżej Ćmielów MADE IN POLAND, nr 92 i 24 Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych Ćmielów w Ćmielowie, lata 60-te. XX w.   1961-ben Tomaszewski egy új projekten kezdett dolgozni - egy kávés készleten. A kávéskészletek hagyományos formáinak és fő hiányosságainak alapos elemzésével kezdte munkáját, mint például a kiálló részek törésre való hajlamossága és a kávéskanna nem megfelelő formájú fogantyúi, amelyek túlságosan megterhelték a csuklót a kiöntéskor. A tervező elvetette a henger alapú modellt, és a kör, félkör és gyűrű sémából származó formák feltárására összpontosított. Mint hangsúlyozta, a biológiai formák világából merített ihletet. A Ćmielówi gyár műhelyében hat szervizváltozat készült. Kettőt vezettek be a gyártásba: Dorota és Ina. A művész lányairól elnevezett készleteket rövid sorozatban gyártották a Ćmielówi Porcelany Stołowa gyárban. A tervező utasításait követve egyszínű - sárga, szürke, tengerészkék vagy narancssárga - mázzal vonták be őket. 1963 júniusában elnyerta az első díjat a párizsi Ipari Formatervezők Nemzetközi Társaságainak Tanácsa (ICSID) kongresszusán rendezett kiállításon. 1964-ben a poznańi országos vásáron a Ładne - Dobre - Poszukiwane versenyen is kitüntették őt az áruk minőségéért és esztétikájáért. Maga Phillip Rosenthal, a híres Rosenthal Studio - Line alapítója érdeklődött irántuk. A kommunista hatóságok azonban nem engedélyezték a találkozót - mivel nem tájékoztatták Tomaszewskit a németek bejelentett látogatásáról, a párizsi vásárra küldték. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a művész úgy döntött, hogy emigrál.
11036.

Ćmielów lengyel design kávéskészlet "Dorota" sorozat. Kézzel festett porcelán, jelzett, apró mázhiba az egyik darabon, (teáskanna, tej és cukor tartó és hat csésze és csészealj). tervező: Lubomir Tomaszewski, 1960 körül. / Serwis do kawy Dorota, Ćmielów proj. L. Tomaszewski na 6 os. porcelana szkliwiona, dekorowana, oznaczenia: naszkliwne litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów" MADE IN POLAND, nr 92 i 24 Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60-te. XX w. 1961-ben Tomaszewski egy új projekten kezdett dolgozni - egy kávés készleten. A kávéskészletek hagyományos formáinak és fő hiányosságainak alapos elemzésével kezdte munkáját, mint például a kiálló részek törésre való hajlamossága és a kávéskanna nem megfelelő formájú fogantyúi, amelyek túlságosan megterhelték a csuklót a kiöntéskor. A tervező elvetette a henger alapú modellt, és a "kör, félkör és gyűrű sémából" származó formák feltárására összpontosított. Mint hangsúlyozta, a biológiai formák világából merített ihletet. A Ćmielówi gyár műhelyében hat szervizváltozat készült. Kettőt vezettek be a gyártásba: "Dorota" és "Ina". A művész lányairól elnevezett készleteket rövid sorozatban gyártották a Ćmielówi Porcelany Stołowa gyárban. A tervező utasításait követve egyszínű - sárga, szürke, tengerészkék vagy narancssárga - mázzal vonták be őket. 1963 júniusában elnyerta az első díjat a párizsi Ipari Formatervezők Nemzetközi Társaságainak Tanácsa (ICSID) kongresszusán rendezett kiállításon. 1964-ben a poznańi országos vásáron a "Ładne - Dobre - Poszukiwane" versenyen is kitüntették őt az áruk minőségéért és esztétikájáért. Maga Phillip Rosenthal, a híres Rosenthal Studio - Line alapítója érdeklődött irántuk. A kommunista hatóságok azonban nem engedélyezték a találkozót - mivel nem tájékoztatták Tomaszewskit a németek bejelentett látogatásáról, a párizsi vásárra küldték. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a művész úgy döntött, hogy emigrál.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
EUR
,
94,12
USD
Ajánlatok száma:
19

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz