Szobrok, plakettek

Tételek száma: 18

Carl Kauba (1865-1922) A Mechanikus Bronz, patinával. Téglalap alakú talapzat zöld márványból, fehér erezettel. Jelezve KAUBA.C és Schuch L.Utoda 16 x 8 x 13 cm  Carl Kauba 1865. augusztus 13-án született Bécsben. A gyűjtők ma már Remington és Russell mellett az amerikai western egyik nagyszerű ábrázolójaként tartják számon. Témái jellemzően amerikai indiánok, borjúhordók, cowboyok és vadlovasok és mechanikusok voltak. Amerikai bronzszobrai mellett Kauba egy életen át készített európai stílusú szobrokat is. Munkásságát az Atlanti-óceán mindkét partján teljes mértékben megbecsülték.
11102.

Carl Kauba (1865-1922) "A Mechanikus" Bronz, patinával. Téglalap alakú talapzat zöld márványból, fehér erezettel. Jelezve "KAUBA.C" és "Schuch L.Utoda" 16 x 8 x 13 cm Carl Kauba 1865. augusztus 13-án született Bécsben. A gyűjtők ma már Remington és Russell mellett az amerikai western egyik nagyszerű ábrázolójaként tartják számon. Témái jellemzően amerikai indiánok, borjúhordók, cowboyok és vadlovasok és mechanikusok voltak. Amerikai bronzszobrai mellett Kauba egy életen át készített európai stílusú szobrokat is. Munkásságát az Atlanti-óceán mindkét partján teljes mértékben megbecsülték.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
810,81
882,35
Jelzés nélkül: Női akt angyalszárnyakkal. Öntött, patinázott bronz, márvány talapzaton, lábánál javításnyomokkal, m:60cm
11103.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Fritz Kochendörfer (1871-1942): Fiatal lány mellszobra. Alabástrom, márvány talapzaton, oldalán jelzett, München 1890 körül. Korának megfelelő kopásokkal, egy két apró lepattanással. m:24cm
11104.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Szecessziós női büszt, hidegen festett ón, kopásnyomokkal, jelzett, 1900 körül, / Art nouveau female bust. Cold painted tin m: 16,5 cm
11105.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Curtis Jere ( - ): Sirályok. Öntött, patinázott bronz, fa talapzaton, jelzett, kivehető a talapzatból, m: 50 cm
11106.

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
972,97
1 058,82
Curtis Jere ( - ): Vitorlás 1969. Hajlított réz és fém. Jelzett. M:28,5cm
11107.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft