Könyvek: Történelem

Tételek száma: 50

Beksics Gusztáv: A nemzeti politika programmja Erdélyben és Székelyföldön. Bp., 1896, Athenaeum, 32 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon bélyegzéssel.
15104.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Almási Balogh Elemér: Emlékeim. A negyvenéves Hangya és a közgazdasági egyetem története. Károlyi Sándor gróf emlékének szentelve. Írta: - -, a Hangya elnöke. Bp., 1938., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 408+1 p. +8 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kissé foltos papírkötés, a borítón kis szakadással.
15105.

Almási Balogh Elemér: Emlékeim. A negyvenéves "Hangya" és a közgazdasági egyetem története. Károlyi Sándor gróf emlékének szentelve. Írta: - -, a "Hangya" elnöke. Bp., 1938., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 408+1 p. +8 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kissé foltos papírkötés, a borítón kis szakadással.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
15106.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lukinich Imre: I. Rákóczi György és a Lengyel Királyság. (Olvasott a M. Tud. Akadémia 1906. október 15-iki ülésén) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből XXI. kötet 4. szám. Bp., 1907., MTA,[Athenaeum-ny.], 63+1 p. Későbbi átkötött papírkötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, a címlapon névbejegyzéssel, szakadással, az utolsó lapon kis folttal.
15107.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kállay Béni: A szerb felkelés története 1807-1810. I-II. kötet. Hátrahagyott kézirataiból kiadta Thallóczy Lajos. Bp., 1909, MTA, 4+405+1 p.; 1 t.+VIII+415+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel,a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15108.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jancsó Benedek: A székelyek. Történeti és néprajzi tanulmány. Első kiadás. Bp., 1921, Hornyánszky Viktor,1+46+1 p. Lapszámozáson belül fekete-fehér egészoldalas és szövegközti rajzokkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, szakadt elülső szennylappal, Erdélyi Férfiak Egyesülete bélyegzéssel.
15109.

Jancsó Benedek: A székelyek. Történeti és néprajzi tanulmány. Első kiadás. Bp., 1921, Hornyánszky Viktor,1+46+1 p. Lapszámozáson belül fekete-fehér egészoldalas és szövegközti rajzokkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, szakadt elülső szennylappal, "Erdélyi Férfiak Egyesülete" bélyegzéssel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ballai Károly: A magyar függetlenségi nyilatkozatok története. Első kötet. (unicus) Okmányok, iratok, jegyzőkönyvek és törvények. 20 hasonmással.  Budapest, 1935. Merkantil ny. [4] + 268 + [2] p. + 9 t. (2 kihajt. hasonmás) Kiadói, kissé foltos papírkötésben
15110.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja  Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Egyetemi Ny. 605 l. 36 t. (8 kihajtható) + 2 hasonmás (1 kétlapos, egy kihajtható). Kiarói, kopott egészvászon kötésben. Hozzá Darányi Kálmán, a Képviselőház elnökének aláírt, fejléces levele.
15111.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
P[eter] M[athias] Rowde (1877-1955): Ungarn gestern, Heute, Morgen. A szerző, Peter Mathias Bretanus Olsen Rowde (1876-1955) norvég gumimágnás, norvégiai m. kir. főkonzul (1928-1947) által feltehetőleg Dr. Riegler Bernát zsidó származású ügyvéd részére dedikált példány. Bp., 1939., Kókai, Ludwig, 119 p.+11 (fekete-fehér fotók) t.+1 (1910-es néprajzi térkép) t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, egy hiányzó táblával, foltos, kissé kopott borítóval.
15112.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kolozs Pál: Tizennégy nap. 1940. szeptember 5-18: Észak-Erdély feltámadása. Bp.,1941.,Singer és Wolfner,(Fővárosi Nyomda Rt.), 196 p. Egyetlen kiadás. Beszámoló Észak-Erdély 1940-es visszacsatolásáról. Koszta István kolozsvári, később bajai református lelkész 1941-es erdélyi ((Szász)régen) possessori bejegyzésével. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt, foltos borítóval.
15113.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20
Segíthet-e Amerika Anglián? Mi a blöff és mi a valóság? Bp., 1941., Magyarság Könyvosztálya, (Centrum-ny.), 72+2 p. + 3 (fekete-fehér fotók) t. + 1 (kihajtható térkép, a szélén gyűrődésnyommal) t. Egyetlen kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt, foltos borítóval. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15114.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19
Stefano Révay, Révay István: Il confine Ungaro-Slovacco. (A belvederi magyar-szlovák határ). Bp., 1942, (Athenaeum). 72p., 3 térk. (színes, kihajtható). Fűzve, kiadói papírborítóban olasz nyelven.
15115.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft