Könyvek: Történelem

Tételek száma: 50

15092.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
A Magyar Békefeltételek. Egyedül jogosított hiteles és teljes kiadás. [Budapest], 1920. Táltos. 194 p.Kiadói, restaurált papírkötésben. A trianoni béke teljes anyaga
15093.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Rákosi Jenő: Trianontól Rothermereig [Budapest], é. n., Horizont kiadás (Mercedes Könyvnyomda, Bp.), 40 p. + 204 p. + [16] t.;A magyar hit könyvének munkatársai. Dr. Balla Antal, Dr. Erdélyi László, Dr. Pethő Sándor. Rákosi Jenő előszavával, szövegközti, feliratozott, fekete-fehér, egész oldalas fotókkal, fekete-fehér kordokumentumokkal (levelek, történelmi dokumentumok, hivatalos iratok) kiegészített kötet. Nyomtatta a Mercedes Könyvnyomda Budapesten.Kiadói festett, egészvászon kötésben, gerincén kis sérülés és folt.
15094.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
14
székelyi Nyiry László: Történelmi igazságszolgáltatás. 1938-1941. Bp., 1941., Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), (Urbányi István-ny.), 1 (Horthy Miklós) t.+130+6 p.+7 t. Az oldalszámozáson belül térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték.
15095.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ecsedy Judit, V[izkelety Andrásné]: Titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539 - 1800  Bp., 1996, Borda Antikvárium, /Mester Ny./. 246 l, 1 lev, 59 t. Készült 600 példányban!
15096.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Schönherr Gyula: Hunyadi Corvin János. 1473-1504. Magyar Történeti Életrajzok. X. évf. II. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1894, Magyar Történelmi Társulat,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t. + 4+332 p.+12 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
15097.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Magyar Történeti Életrajzok XIX. évf. 1., és 2-3. füzete, egybekötve:   Áldássy Antal: Alsáni Bálint bíbornok. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Schönherr Gyula. (XIX. évf. 1. füzet.) Bp., 1903. Magyar Történelmi Társulat, (Athenaeum-ny.), 1 (címkép) t. + 4+135 p. + 5 (fekete-fehér képtáblák, közte egy kihajtható, egy két oldalas). Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Morvay Győző: Galánthai Gróf Fekete János. 1741-1803. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Schönherr Gyula.(XIX. évf. 2-3. füzet.) Bp., 1903. Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.). 1 (címkép) t. + 4 + 248 p. + 11 (fekete-fehér képtáblák, közte egy két oldalas) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal, ábrákkal, illusztrált.  Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, régi intézményi bélyegzőkkel, a borítón kis kopásnyomokkal, egy-két kissé foltos lappal.
15098.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Császár Elemér: Ányos Pál. (1756-1784.) Magyar Történeti Életrajzok. [XXVIII. évfolyam, 1-3. füzet.] Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1912, Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.),255 p.+ 6 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15099.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dézsi Lajos: Tinódi Sebestyén 1505?-1556. Magyar Történeti Életrajzok. XXVIII. évf. II. 4-5. füzet. Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1912., Athenaeum, 4+229 p.+11 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, a kissé szakadt, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban.
15100.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mika Sándor: Weiss Mihály. Egy szász államférfiú a XVII. században.Magyar Történeti Életrajzok. IX. évf. 1. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1893, Magyar Történelmi Társulat,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+4+219 p.+ 7 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15101.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kászon Impérfalvi Csutak Kálmán : Aradi fogságom alatt irt adatok az 1848/9 évi szabadságharc különösen az Erdély havasai ellen vezetett hadjáratról  Pest, 1868, Heckenast Gusztáv (Wigand K. F. könyvnyomdája, Pozsony), XXIV p. + 213 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott vászonkötésben, elözéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15102.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Grünwald Béla: A Felvidék. Politikai tanulmány. Bp., 1878., Ráth Mór, 162 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon bélyegzéssel, kissé foxing foltos lapokkal.
15103.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft