Könyvek: Judaika

Tételek száma: 9

15295.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Biblia Hebraica ad optimorum codicum et editionum fidem recensita et expressa adjectis notis Masorethicis alisque observationibus, nec non versuum et capitum distinctionibus, numeris et summariis accurante M. Christiano Reineccio... [Lipcse] Lipsiae, 1725. Breitkopf. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapszélekkel / Original 3/4 calf-leather covered boards, with gold lettering and tooling on spine. Raised bands, all egdes are gold.
15296.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Nagy Imre: Bölcsi Rabi a mellényzsebben. Legujabb sorozat. 1-5. füzet. Bp., 1928., Az Ojság, 64+65-128+129-192+193-256+257-320 p. Kiadói papírkötések, a 1. füzet hátsó borítóján gyűrődés, a 2. kötet elülső borítóján szakadás, felvágatlan példányok.
15297.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Nagy Imre: Bölcsi Rabi a mellényzsebben. I. és II. kötetben. Bp.,(1925.), Az Ojság,320; 320 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
15298.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
A Bölcs Rabi tréfái. Az Ojság Könyvtára. Nagy Imre Mulatságos Vicctgyűjteménye. Bp.,(1923.), Az Ojság, (Europa-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a hátsó borítón firkával.
15299.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1926 Az Ojság Pengő Naptára 1926-ra. Bp.,(1925.),Europa Rt., 31 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
15300.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Herman Fehst: Bolsevizmus és a zsidóság. Fordította és előszót írta: Bosnyák Zoltán. Mezőberény,[1936.], Baltha János-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos, megviselt állapotban. A címlapon beragasztott nyilas prospektussal/címkével: Magyarok! Sorakozzatok a nyilas lobogó alá! M. N. Sz. Párt, 6x10 cm.  A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által BETILTOTT fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15301.

Herman Fehst: Bolsevizmus és a zsidóság. Fordította és előszót írta: Bosnyák Zoltán. Mezőberény,[1936.], Baltha János-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos, megviselt állapotban. A címlapon beragasztott nyilas prospektussal/címkével: "Magyarok! Sorakozzatok a nyilas lobogó alá! M. N. Sz. Párt", 6x10 cm. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által BETILTOTT fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1939. évi IV. törvénycikk a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról. 1939. évi Országos Törvénytár. Bp., 1939., Stádium, 91-102 p. A M. Kir. Belügyminister bélyegzésével, kissé foltos címlappal.
15302.

1939. évi IV. törvénycikk a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról. 1939. évi Országos Törvénytár. Bp., 1939., Stádium, 91-102 p. A "M. Kir. Belügyminister" bélyegzésével, kissé foltos címlappal.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1942 A zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló 1939:IV. törvénycikk és a házassági jogról szóló 1894:XXXI. t.-c. kiegészítésről és módosításról, valamint az ezzel kapcsolatban szükséges fajvédelmi rendelkezésekről szóló 1941: XV. törvénycikk. Hivatalos kiadás. Kiadja a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1942., Stádium, 24 p. Kiadói kissé foltos papírkötésben.
15303.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft