Tétel

Kikiáltási ár:

60 000 Ft

26

Leírás:

Kodály Zoltán: Énekszó. Dalok népi versekre. Dohnányi Ernő zeneszerző részére szóló dedikációval ellátott, számozott, aláírt példány. Bp., 1921. Rózsavölgyi. 67 p. Bordázott, metszett aranyozott egészbőr kötésben. Megjelent 1000 példányban, ebből 100 számozott merített papíron. Példányunk a 3. számú, Kodály által aláírt példány. Metszés és nyomás: Pesti Nyomda. Korabeli, aranyozott, kissé sérült egészbőr kötésben. A két szerző néhány pályafutása szinte együtt indult, kezdeti sikereik ideje közel esik egymáshoz. Bartókkal és Dohnányival együtt Kodály is a zenei direktórium tagja volt a Tanácsköztársaság alatt, de ez későbbi népszerűségét, sikerét nem árnyékolta be.. Zenetörténeti kuriózum.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras