Zsolnay historizáló váza.
Porcelánfajansz, négylábú hengeres forma színesen festett futórózsa mintával, pereme alatt dupla falú rizsszemes áttört díszítéssel. Néhol kristálymázzzal.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 2818.
1890 körül.
Magasság: 20,5 cm
Oldalán apró csorba.
Korának megfelelő kopott aranyozás és mázrepedésekkel.