Tétel

Katalógusszám:

12324.
36. Lezárult nagyaukció
Fotó

Kikiáltási ár:

40 000 Ft

26

Leírás:

cca 1886-1900 Déchy Mór (1851-1917) geográfus, utazó, a Kaukázus egyik első kutatójának össz. 11 db fotója, külföldi kaukázusi és oroszországi expedíciók felvételei, kölönböző helyszínekkel feliratozott (Elbrusz, Bakszanvölgy, Dagesztán stb.) vintage fotók kartonon, 11x15,5 cm és 10x16 cm közötti méretben. Mindegyik fotó Déchy Mór által jelzett. 4 db fotón Schafarzik Ferenc (1854-1927) geológus bélyegzőjével, 1886-ban Déchy Mór utazótársa a Kaukázusban, Dagesztánban. Néhány fotó kopott, kissé foltos. Nagyon különleges fotó anyag./ cca 1886-1900 Photos of Mór Déchy (1851-1917), geographer, traveler, and Caucasus researcher. 11 pieces of photo, with photos about the Caucasus and Russia (Elbrus, Bksansky District, Dagestan etc.) photos on board, sizes between ca. 11x15,5 and 10x16 cm. All photos signed by Mór Déchy. On 4 of the photos the stamp of geologist Ferenc Schafarzik (1854-1927), who was traveling with Mór Déchy in the Caucasus in 1886. Some of the photos a bit worn or spotty. Very interesting photos!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras