Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 32

Milne, John. Burton, W. K. Ogawa. K. The great earthquake of Japan. 1891. Yokohama, Lane, Crawford & Co. Second edition. 30 nagy méretű fotót tartalmazó folio kiadvány, aranyozott egészvászon kötésben, sarkán minimális kopással, szép példány. / With 30 large images in full linen-binding with very little wear, 40x30 cm
15000.

Kikiáltási ár:
95 000 Ft
256,76
279,41
15001.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Iohannis Leonis Africani: De Africae Descriptione. Pars altera. Lugduni Batavorum [Leiden], 1632, Ex Officina Elzeviriana, 2+387-800 p.+8 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, egykorú bejegyzésekkel a címlapon és az elülső szennylapon./ Gilt leather-binding, with gilt page edges, with worn cover. In Latin language.
15002.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. (A Vöröstoronyi-hágó és a Vöröstoronyi vasút fővonalai a Fekete-tengerig és kelet felé.) Hermannstadt (Nagyszeben), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Erdélyi Kárpát Egyesület), (Jos. Drotleff-ny.), 73 p.+ 4 (egészoldalas képtáblák) t. + 2 (1 kihajtható térkép, 1 kihajtható tábla, rajta térképpel és vasútvonal táblázattal) t. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy egészoldalas fekete-fehér fotóval, valamint 4 egészoldalas képtáblával gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészbőr-kötés, az elülső kötéstáblán az Erdélyi Kárpát Egyesület aranyozott-festett címerével, és fekete-fehér fotóval, foltos, kissé kopott borítóval, restaurált címlappal, ex libris-szel, Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt címkével a hátsó szennylap belsején. Ritka, gyűjtői darab! /  Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. Hermannstadt (Sibiu), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Transylvanian Carpathian-Association), (Jos. Drotleff), 73 p.+ 4 (full-page illustrations) t. + 2 (1 pc. openable map, 1 pc. railway line table with map) t. In German language. With a lot of black-and-white photographs. Gilt and coloured full leather-binding, with the coat of arms of the Transylvanian Carpathian-Association and a black-and-white photographs on the first cover, with spotty cover, and the title page restored, with ex libris, and label of Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt. Rare!
15003.

Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. (A Vöröstoronyi-hágó és a Vöröstoronyi vasút fővonalai a Fekete-tengerig és kelet felé.) Hermannstadt (Nagyszeben), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Erdélyi Kárpát Egyesület), (Jos. Drotleff-ny.), 73 p.+ 4 (egészoldalas képtáblák) t. + 2 (1 kihajtható térkép, 1 kihajtható tábla, rajta térképpel és vasútvonal táblázattal) t. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy egészoldalas fekete-fehér fotóval, valamint 4 egészoldalas képtáblával gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészbőr-kötés, az elülső kötéstáblán az Erdélyi Kárpát Egyesület aranyozott-festett címerével, és fekete-fehér fotóval, foltos, kissé kopott borítóval, restaurált címlappal, ex libris-szel, 'Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt' címkével a hátsó szennylap belsején. Ritka, gyűjtői darab! / Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. Hermannstadt (Sibiu), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Transylvanian Carpathian-Association), (Jos. Drotleff), 73 p.+ 4 (full-page illustrations) t. + 2 (1 pc. openable map, 1 pc. railway line table with map) t. In German language. With a lot of black-and-white photographs. Gilt and coloured full leather-binding, with the coat of arms of the Transylvanian Carpathian-Association and a black-and-white photographs on the first cover, with spotty cover, and the title page restored, with ex libris, and label of ''Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt'. Rare!

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
[Thomas, Louis ] Thomas Lajos: Az ország- és népisme terén tett legnevezetesebb fölfedezések könyve. I-II. köt. - - nyomán a mívelt magyar olvasó-közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja Dr. Fésűs György. I. köt.: A régibb tengeri és szárazföldi utazások az Amerikába és Indiába vezető út fölfedezéséig. 100-nál több szöveg közé nyomott és egy-egy címképpel.; II. köt.: Fölfedezések és földrajzi tekintetben fontos vállalkozások az új-világ fölfedezésétől a jelenkorig. 100-nál több szöveg közé nyomott és egy-egy címképpel.; A Legnevezetesebb Fölfedezések és Találmányok Könyve I. osztály. Pozsony-Bp.,[1884], Stampfel Károly, (Pozsony, Wigand-ny.), XVI+230; VIII+248 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói, egységes, dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésekben, illusztrált elülső kötéstáblákkal és gerincekkel, rajtuk hajókkal és utazás témájú illusztrációkkal, márványozott lapélekkel, a gerinceken és borítókon kis kopásnyomokkal, az I. kötet címlapjának sarkán apró hiánnyal, összességében jó állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerls Reisehandbücher. Leipzig, Woerls Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining. In German language.
15005.

Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, Woerl's Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining. In German language.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának 4 kötete, közte két kötetes, összesen 6 könyv:   Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Bp.,[1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VII+327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált.  [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+16 t.+ 1 térkép.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A 2. kötet hátsó szennylapján és a kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal.;   [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., [1902], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t. + 221+2 p. + 16 (fekete-fehér fotók) t. + 2 ( közte 1 kihajtható térképpel) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.;  [Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé. Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Bp.,[1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt., 218 p. + 19 (fekete-fehér fotók) t.; 199 p. + 7 (fekete-fehér fotók) t. + 2 (egy kétoldalas, egy kihajtható térkép.) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált.  Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésekben, Svend Hedin: Ázsiai szívében c. könyv II. kötetében a hátsó szennylapon és a hátsó kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal, ettől és egy-két kisebb kopásnyomtól eltekintve szép állapotban.
15006.

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának 4 kötete, közte két kötetes, összesen 6 könyv: Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Bp.,[1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VII+327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+16 t.+ 1 térkép.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A 2. kötet hátsó szennylapján és a kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal.; [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., [1902], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t. + 221+2 p. + 16 (fekete-fehér fotók) t. + 2 ( közte 1 kihajtható térképpel) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.; [Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé. Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Bp.,[1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt., 218 p. + 19 (fekete-fehér fotók) t.; 199 p. + 7 (fekete-fehér fotók) t. + 2 (egy kétoldalas, egy kihajtható térkép.) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésekben, Svend Hedin: Ázsiai szívében c. könyv II. kötetében a hátsó szennylapon és a hátsó kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal, ettől és egy-két kisebb kopásnyomtól eltekintve szép állapotban.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Bp., é.n. (1926), Franklin, 246+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, szép állapotban.
15007.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Budapest im Jahre 1885. Illustrirter Führer für die Besucher der allgemeinen Landes-Austellung in Budapest 1885. Wien, Pest, Leipzig, 1885, Hartlebens Verlag. Kiadói egészvászon kötés, 39-42 lapok kijárnak, kissé kopottas állapotban. / Linen-binding, 39-42 pages are torn off
15008.

Budapest im Jahre 1885. Illustrirter Führer für die Besucher der allgemeinen Landes-Austellung in Budapest 1885. Wien, Pest, Leipzig, 1885, Hartleben's Verlag. Kiadói egészvászon kötés, 39-42 lapok kijárnak, kissé kopottas állapotban. / Linen-binding, 39-42 pages are torn off

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Ripka Ferenc (Franz): Gödöllő. Aus dem ungarischen übersetzt und ergänzt von Friedrich Rovara.Wien, 1898. Gerolds Sohn. 285+[3] p. Lapszámozáson belül 62 egész-oldalas és számos szövegközti illusztrációval. A szerző Ripka Ferenc (1871-1944) politikus, Budapest egykori főpolgármestere, művében tisztelettel emlékezik meg a királyi család gödöllői napjairól. Kiadói, festett egészvászon kötésben gazdag illusztrációkkal / Commemoration of the Emperors family Gödöllő Castle
15009.

Ripka Ferenc (Franz): Gödöllő. Aus dem ungarischen übersetzt und ergänzt von Friedrich Rovara.Wien, 1898. Gerold's Sohn. 285+[3] p. Lapszámozáson belül 62 egész-oldalas és számos szövegközti illusztrációval. A szerző Ripka Ferenc (1871-1944) politikus, Budapest egykori főpolgármestere, művében tisztelettel emlékezik meg a királyi család gödöllői napjairól. Kiadói, festett egészvászon kötésben gazdag illusztrációkkal / Commemoration of the Emperor's family Gödöllő Castle

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Abauj-Torna vármegye. Szerk.: Csíkvári Antal. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Dr. Póhl Sándor előszavával. I. rész.: Abauj-Torna vármegye története. II. rész.: Abauj-Torna vármegye földje és népe. III. rész.: Illusztrációk. Az oldalszámozáson belül, a 109-120. oldalak között fekete-fehér képekkel illusztrált. IV. részben: Kassa. Dr. Póhl Sándor polgármester előszavával. V. rész: Községi adattár. Összeáll.: Dr. Kertész János, Dr. Fóris Anna, és Follajtár Ernő. VI. rész: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák VII. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 218+297 (3 hasábos oldalak)+ 1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a vármegye festett, dombornyomásos címerével, egy-két tollas aláhúzással./  County of Abauj-Torna. Edited by Antal Csikvári. Bp., 1939, County Sociographies Publishing-house. Gilt linen-binding, with one-or-two underlining. In Hungarian language.
15010.

Abauj-Torna vármegye. Szerk.: Csíkvári Antal. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Dr. Póhl Sándor előszavával. I. rész.: Abauj-Torna vármegye története. II. rész.: Abauj-Torna vármegye földje és népe. III. rész.: Illusztrációk. Az oldalszámozáson belül, a 109-120. oldalak között fekete-fehér képekkel illusztrált. IV. részben: Kassa. Dr. Póhl Sándor polgármester előszavával. V. rész: Községi adattár. Összeáll.: Dr. Kertész János, Dr. Fóris Anna, és Follajtár Ernő. VI. rész: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák VII. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 218+297 (3 hasábos oldalak)+ 1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a vármegye festett, dombornyomásos címerével, egy-két tollas aláhúzással./ County of Abauj-Torna. Edited by Antal Csikvári. Bp., 1939, 'County Sociographies' Publishing-house. Gilt linen-binding, with one-or-two underlining. In Hungarian language.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Debrecen sz. kir. város és Hajdu vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII.-XIII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek) t. +116 +XV (személyi adattár) p. Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott borítóval. Benne: Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel jegyzetlapokon.
15011.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft