Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 53

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előítélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. Első kiadás! Korabeli aranyozott félbőr kötésben, [10] + XL + 41-539 + [5] p. Gerincen kis sérüléssel, első és utolsó néhány lapon foltok, de összességében jó példány.
15330.

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. Első kiadás! Korabeli aranyozott félbőr kötésben, [10] + XL + 41-539 + [5] p. Gerincen kis sérüléssel, első és utolsó néhány lapon foltok, de összességében jó példány.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
[Polydorus Vergilius Urbinatus (cca 1470-1555)]: Polydori Vergilii Urbinatis dialogorum. De iureiurando et periuro, lib. I, De veritate et mendacio, lib. I., De Patientia eiusque, fructu, libri II., De Vita perfecta, lib. I. De Prodigijs et fortibus, libri III. Basileae [Basel], 1553, Mich. Ising, 5+279 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a kötéstáblákon és néhány lapon (kb. 40. oldalig) kis szúette lyukakkal, hiányzó elülső szennylappal, a címlap felső részén kis hiánnyal, foltos./ [Polydorus Vergilius Urbinatus (cca 1470-1555)]: Polydori Vergilii Urbinatis dialogorum. De iureiurando et periuro, lib. I, De veritate et mendacio, lib. I., De Patientia eiusque, fructu, libri II., De Vita perfecta, lib. I. De Prodigijs et fortibus, libri III. Basileae [Basel], 1553, Mich. Ising, 5+279 p. In Latin language. Gilt leather-binding, with worn cover, with little wornholes on the bindig boards and some pages (until the page 40th), the first smear-sheet list, with spotty pages, and some lack on the title page.
15331.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Meyer Universuma, vagy leirása és ábrázolata minden látásra és emlékezetre méltó dolgoknak a természet és művészség köréből az egész földön. I. köt (Unicus!) . Pesten, 1835. Ifj. Kilián Gy. [2]+132 p.+46 t. (acélmetszetek). Kiadói, foltos félvászon kötésben. Többé-kevésbé foltos lapokkal, az első néhány lap erősebben foltos, az első oldal az első szövegoldal sérült szakadt. Eredeti kötésben, kompletten ritka!
15332.

Meyer' Universuma, vagy leirása és ábrázolata minden látásra és emlékezetre méltó dolgoknak a' természet és művészség' köréből az egész földön. I. köt (Unicus!) . Pesten, 1835. Ifj. Kilián Gy. [2]+132 p.+46 t. (acélmetszetek). Kiadói, foltos félvászon kötésben. Többé-kevésbé foltos lapokkal, az első néhány lap erősebben foltos, az első oldal az első szövegoldal sérült szakadt. Eredeti kötésben, kompletten ritka!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Babits Mihály: Levelek Iris koszorújából. Bp., 1909, Nyugat,(Jókai-ny), 94+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték és a papírborító hátoldalán javításnyomokkal, foxing foltos lapokkal.   A szerző, Babits Mihály (1883-1941) által testvérének, Babits Angyal (1886-1932) részére dedikált példány. Angyusé Misi.  Ajándékozási bejegyzéssel Röchlitz Gyula részére azonosítatlan személytől. (Röchlitz Gyula (1896-1957) költő?)
15333.

Babits Mihály: Levelek Iris koszorújából. Bp., 1909, Nyugat,(Jókai-ny), 94+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték és a papírborító hátoldalán javításnyomokkal, foxing foltos lapokkal. A szerző, Babits Mihály (1883-1941) által testvérének, Babits Angyal (1886-1932) részére dedikált példány. "Angyusé Misi." Ajándékozási bejegyzéssel Röchlitz Gyula részére azonosítatlan személytől. (Röchlitz Gyula (1896-1957) költő?)

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
30
Blavatsky, H(elena) P(etrovna) A titkos tanítás (The secret Doctrine). A tudomány, a vallás és a filozofia synthezise.  Fekete István (1900-1970) író két tulajdonosi névbejegyzésével, dátumozott aláírásával, valamint lapszéli jegyzetével ellátott példány! Az 1957-es dátum a Tüskevár megjelenésének éve. A könyv izgalmas alátámasztása annak, hogy Fekete István az ifjúsági irodalomba való kivonulása mellett súlyosabb témákkal is foglalkozott ebben a korszakában is.   fordították dr. Hennyey Vilmos és Szlemenics Mária. I. kötet-II. rész: A szimbólizmus fejlődése. (Bp.), (1930).(Neuwald Illés utódai). VIII+351-534 p. Kiadói papírkötésben
15334.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
23
Radnóti Miklós: Újhold versek. Buday György hét, lapszámozáson belüli egészoldalas fametszetével és a borítón Buday György fametszetű illusztrációjával. Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma XV. Szeged, 1935, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma, (Traub B. és Társa-ny.), 47 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, hiányzó elülső szennylappal.
15335.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
[Victor Hugo (1802-1885] Hugo Victor: Boldogasszony temploma harangozója. (Notre Dame.) Évrajzi regényes dráma hat szakaszban. Hugo Victor után magyarra tette és kiadta Pály Elek. Kassa, 1837, Werfer Károly, 96 p. Kiadói papírkötés, névbejegyzéssel, a borító elvált a könyvtesttől, a könyvtest szétvált, de hiánytalan. Victor Hugo: A párizsi Notre-Dame vagy A Notre Dame-i toronyőr első magyar nyelvű kiadása.
15336.

[Victor Hugo (1802-1885] Hugo Victor: Boldogasszony temploma' harangozója. (Notre Dame.) Évrajzi regényes dráma hat szakaszban. Hugo Victor után magyarra tette és kiadta Pály Elek. Kassa, 1837, Werfer Károly, 96 p. Kiadói papírkötés, névbejegyzéssel, a borító elvált a könyvtesttől, a könyvtest szétvált, de hiánytalan. Victor Hugo: A párizsi Notre-Dame vagy A Notre Dame-i toronyőr első magyar nyelvű kiadása.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
15337.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Collected Works of Alexander de Kőrös. 1-4. köt. Szerk.: Terjék József.  1. Sanksrit-Tibetan-English Vocabulary.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 2. Tibetan - English Dictionary.; 3. Grammar of the Tibetan Language.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 4. Tibetan Studies..; Bp., 1984, Akadémiai Kiadó, XXXVII+390+XXXI+1; LX+351; XVI+204+40+XXXI+1; IX+459 p. Angol, tibeti és szanszkrit nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Nagyon ritka! / Gilt linen-binding, in English,Tibetan, Sanksrit language. In Good condition. Very rare!
15338.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
18
Reusner, Nicolaus: Symbolorum imperatoriorum classis prima[-tertia], Qua symbola continentur imperatorum, ac caesarum Romanorum Italicorum, a C. Iulio Caesare usque ad [Rudolphum II. Caes. Austriacum]. Editio Tertia. [1-3. kötet. Egybekötve.] Elékötve:] Oblata dum [...] universae philosophiae assertiones publice propugnabat [...] Joannes Nepom. Sigray [...]; ex praelectionibus Michaelis Hoffmann. Budae, 1761. Ex Typographeo Leopoldi Francisci Landerer. [16] p.; [12] + 172 + [20] p.; [12] + 204 + [20] p.; [12] + 213 + [23] p. Kiadói kolligátum. A híres emblémáskönyv harmadik kiadása, illusztrációk nélkül jelent meg. Nikolaus von Reusner (1545-1602) német jogász, író, Zsámboky János jóbarátja volt, családjának először Kelet-Magyarországon és Erdélyben voltak birtokaik. Emblémagyűjteménye először 1588-ban, Frankfurtban látott napvilágot.  Az embléma oktató, bölcselő, tömör vers, amihez gyakran képet is mellékeltek. Reusner a világtörténelem uralkodói mellé rendel emblémákat Korabeli, bordázott gerincű, díszes, dúsan aranyozott, gerincén enyhén sérült egészbőr kötésben, piros festésű lapszélekkel. Jó példány!
15339.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
18
Alexander Petőfi: Der Fährmann - Die Burg der Schrecken. Mit Originallithographien von Edmund von Márffy / Márffy Ödön eredeti kőrajzaival. Bp. 1920. Amicus. 56 l. 6 t (Márffy Ödön aláírt litográfiái). A kiadást Reiter László rendezte. A kötést tervezte Márffy Ödön. 200 számozott példányból a 130. számú, kézzel számozott példány. Kiadói vászonkötésben, a kötéstáblán aranyozott címképpel. Gerinc sérült. Néhány hártyapapír hiányzik / With 6 original lithos of Edmund Marffy. Hand numbered, signed by Márffy. In linen binding, spine somewhat damaged.
15340.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Németh László: Alsóvárosi búcsú. I-II. köt. Bp.,[1938],Franklin, 222; 229 p. Az Alsóvárosi búcsú az Utolsó kísérlet c. regény második része. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, de egyébként jó állapotban.  Első kiadás. A szerző, Németh László (1901-1975) író által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. v. Kozma Miklósnak őszinte tisztelettel Németh László.
15341.

Németh László: Alsóvárosi búcsú. I-II. köt. Bp.,[1938],Franklin, 222; 229 p. Az 'Alsóvárosi búcsú' az 'Utolsó kísérlet' c. regény második része. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, de egyébként jó állapotban. Első kiadás. A szerző, Németh László (1901-1975) író által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. "v. Kozma Miklósnak őszinte tisztelettel Németh László."

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
27

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft