Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 84

Szentirmai Zoltán (1941-) 2004. Hajós jelenetet ábrázoló Br emlékérem SZENTIRMAI 2004.07.29. jelzéssel (67,61g/57mm) T:1- / 2004. Br commemorative medallion depicting a boat scene with makers mark SZENTIRMAI 2004.07.29.. Sign.: Zoltán Szentirmai (67,61g/57mm) C:AU
30298.

Szentirmai Zoltán (1941-) 2004. Hajós jelenetet ábrázoló Br emlékérem "SZENTIRMAI 2004.07.29." jelzéssel (67,61g/57mm) T:1- / 2004. Br commemorative medallion depicting a boat scene with makers mark "SZENTIRMAI 2004.07.29.". Sign.: Zoltán Szentirmai (67,61g/57mm) C:AU

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Telcs Ede (1872-1948) 1910. A Magyar Éremkedvelők Egyesülete 1910. évi emlékérme allegórikus Br plakett (81x43,5mm) T:2 ph. / Hungary 1910. Medal of the Association of Hungarian Medal Lovers in 1910 allegorical Br plaque. Sign.: Ede Telcs (81x43,5mm) C:XF edge error HP 6099.
30299.

Telcs Ede (1872-1948) 1910. "A Magyar Éremkedvelők Egyesülete 1910. évi emlékérme" allegórikus Br plakett (81x43,5mm) T:2 ph. / Hungary 1910. "Medal of the Association of Hungarian Medal Lovers in 1910" allegorical Br plaque. Sign.: Ede Telcs (81x43,5mm) C:XF edge error HP 6099.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
Ifj. Vastagh György (1868-1946) 1911. Erzsébet királyné - Magyarország védő angyala / Drezdai Egészségügyi Világkiállítás - A Magyar Állam Pavillonja Br emlékérem (71,52g/60mm) T:1- kis patina / Hungary 1911. Queen Elisabeth - Protector angel of Hungary / International Hygiene Exhibition in Dresden commemorative Br medallion. Sign: György Vastagh (71,52g/60mm) C:AU small patina HP 6364.
30300.

Ifj. Vastagh György (1868-1946) 1911. "Erzsébet királyné - Magyarország védő angyala / Drezdai Egészségügyi Világkiállítás - A Magyar Állam Pavillonja" Br emlékérem (71,52g/60mm) T:1- kis patina / Hungary 1911. "Queen Elisabeth - Protector angel of Hungary / International Hygiene Exhibition in Dresden" commemorative Br medallion. Sign: György Vastagh (71,52g/60mm) C:AU small patina HP 6364.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Zala György (1858-1937) 1909. Kautz Gyula egyoldalas Br plakett. 1829-1909 KAUTZ GYULA, A TUDÓSNAK, A POLGÁRNAK TANÍTVÁNYAI ÉS TISZTELŐI (175,5g/58x91mm) T:1- apró patina / Hungary 1909. Gyula Kautz Br plaque. Sign.: György Zala (175,5g/58x91mm) C:AU tiny patina HP 6787.
30301.

Zala György (1858-1937) 1909. "Kautz Gyula" egyoldalas Br plakett. "1829-1909 KAUTZ GYULA, A TUDÓSNAK, A POLGÁRNAK TANÍTVÁNYAI ÉS TISZTELŐI" (175,5g/58x91mm) T:1- apró patina / Hungary 1909. "Gyula Kautz" Br plaque. Sign.: György Zala (175,5g/58x91mm) C:AU tiny patina HP 6787.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1865. Emlékérem a pesti országgyűlésre ezüstözött Br emlékérem ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ, a peremen: UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ eredeti, de sérült tokban (20,65g/38mm) T:2 ezüstözés lekopott / Hungary 1865. For the Diet of Pest silver plated Br commemorative medallion in original, but damaged case (20,65g/38mm) C:XF worn silver plating
30302.

1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" ezüstözött Br emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ" eredeti, de sérült tokban (20,65g/38mm) T:2 ezüstözés lekopott / Hungary 1865. "For the Diet of Pest" silver plated Br commemorative medallion in original, but damaged case (20,65g/38mm) C:XF worn silver plating

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1865. Országgyűlési Emlék Sn emlékérem, peremen EM gyártói jelzéssel, két részből álló Br védőtokban 1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL. (34,25g/50mm) T:2 / Hungary 1865. Parliamentary Diet Commemorative Medallion Sn commemorative medallion with EM makers mark (34,25g/50mm) C:XF
30303.

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "EM" gyártói jelzéssel, két részből álló Br védőtokban "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (34,25g/50mm) T:2 / Hungary 1865. "Parliamentary Diet Commemorative Medallion" Sn commemorative medallion with "EM" maker's mark (34,25g/50mm) C:XF

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1879. Székesfehérvári Országos Kiállítás aranyozott Br emlékérem (39,61g/50mm) T:1-,2 több ph. / Hungary 1879. Székesfehérvár National Exposition 1879 gold plated Br commemorative medal (39,61g/50mm) C:AU,XF multiple edge error
30304.

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás" aranyozott Br emlékérem (39,61g/50mm) T:1-,2 több ph. / Hungary 1879. "Székesfehérvár National Exposition 1879" gold plated Br commemorative medal (39,61g/50mm) C:AU,XF multiple edge error

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1888. Pécsi Általános Kiállítás / Elismerés az érdemnek aranyozott Br emlékérem (109,89g/67mm) T:2,2- oxidációs fo., ph. / Hungary 1888. General Exhibition of Pécs / Recognition of merit gilt Br commemorative medallion (109,89g/67mm) C:XF,VF oxidation, edge error
30305.

1888. "Pécsi Általános Kiállítás / Elismerés az érdemnek" aranyozott Br emlékérem (109,89g/67mm) T:2,2- oxidációs fo., ph. / Hungary 1888. "General Exhibition of Pécs / Recognition of merit" gilt Br commemorative medallion (109,89g/67mm) C:XF,VF oxidation, edge error

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
~1890. Ferencz József I.K. Ausztriai Császár és Magyarország Apostoli Királya / A méhtenyésztés terén szerzett érdem elismeréséül kétoldalas Br emlékérem, az adományozott neve eltávolítva. Szign.: Tautenhayn (90,50g/62mm) T:2 karc, ph. kis patina / ~1890. József Ferencz Emperor of Austria and Apostolic King of Hungary / In recognition of his merit in beekeeping double-sided Br commemorative medallion, bearers name removed. Sign.: Tautenhayn (90,50g/62mm) C:XF scratch, edge error, small patina
30306.

~1890. "Ferencz József I.K. Ausztriai Császár és Magyarország Apostoli Királya / A méhtenyésztés terén szerzett érdem elismeréséül" kétoldalas Br emlékérem, az adományozott neve eltávolítva. Szign.: Tautenhayn (90,50g/62mm) T:2 karc, ph. kis patina / ~1890. "József Ferencz Emperor of Austria and Apostolic King of Hungary / In recognition of his merit in beekeeping" double-sided Br commemorative medallion, bearers name removed. Sign.: Tautenhayn (90,50g/62mm) C:XF scratch, edge error, small patina

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
1911. A Magyar Ebtenyésztők és Ebkedvelők Egyesülete - I. díj 1911 Pünkösd - Lulu kétoldalas, aranyozott Br díjérem S.G.A. gyártói jelzéssel (34,85g/41mm) T:1- aranyozás kopott / Hungary 1911. The Association of Hungarian Dog Breeders and Dog Lovers - I. prize 1911 Pentecost - Lulu two-sided, gilt Br medal with S.G.A. makers mark (34,85g/41mm) C:AU worn gilding
30307.

1911. "A Magyar Ebtenyésztők és Ebkedvelők Egyesülete - I. díj 1911 Pünkösd - Lulu" kétoldalas, aranyozott Br díjérem "S.G.A." gyártói jelzéssel (34,85g/41mm) T:1- aranyozás kopott / Hungary 1911. "The Association of Hungarian Dog Breeders and Dog Lovers - I. prize 1911 Pentecost - Lulu" two-sided, gilt Br medal with "S.G.A." maker's mark (34,85g/41mm) C:AU worn gilding

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1913. Szalóki Navratil Imre Dr. egyetemi tanár 80ik születésnapjának emlékére hálás tanítványai Br plakett (50,22g/42x60mm) T:1- / Hungary 1913. Dr. Imre Szalóki Navratils thankful students for his 80th birthday Br plaque (50,22g/42x60mm) C:AU
30308.

1913. "Szalóki Navratil Imre Dr. egyetemi tanár 80ik születésnapjának emlékére hálás tanítványai" Br plakett (50,22g/42x60mm) T:1- / Hungary 1913. "Dr. Imre Szalóki Navratil's thankful students for his 80th birthday" Br plaque (50,22g/42x60mm) C:AU

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. IV. Károly / 1916. December 30 koronázási zománcozott, bronzozott Fe plakett, jelzetlen Ag lemezérem rátéttel, tokban. Szign.: Katusch H. (93,15g/65mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1917. Charles IV / 30 December 1916 enamelled, bronze plated Fe plaque, with Ag plate without hallmark, in case. Sign.: Kautsch H. (93,15g/65mm) C:XF
30309.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "IV. Károly / 1916. December 30" koronázási zománcozott, bronzozott Fe plakett, jelzetlen Ag lemezérem rátéttel, tokban. Szign.: Katusch H. (93,15g/65mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "Charles IV / 30 December 1916" enamelled, bronze plated Fe plaque, with Ag plate without hallmark, in case. Sign.: Kautsch H. (93,15g/65mm) C:XF

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
10

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft