Könyvek: Vallás

Tételek száma: 8

Evangeliomok mellyeket esztendö által olvastat az anya-szentegyház a romai kalendáriom rende szerént való vasárnapokon, innepeken, és némelly kiváltképpen való áitatossággal üllendö napokon Magyar országban és Erdélyben. Most pediglen ujobban Istennek nagyobb dicsiretire, lelkeknek üdvösségére, és az olvasandóknak könnyebségére, nagy szorgalmatossággal egybe-szedettenek, és ki-nyomtattanak. ... Csete Joseph Eger Hegyéről nevezendő praepostnak, ... költségével. Nagy-szombat 1731. Académiai. Korabeli félbőr kötésben, néhány tulajdonosi bejegyzéssel az előzéklapon. 10 + 116p. Árverésen eddig még nem szerepelt ritkaság! RMK I. 1752
15290.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
[Willem Sewell (1653-1720)-David Martin (1639-1721)]: Historie des Nieuwen Testaments, Verrykt met veele Printverbeeldingen in koper gesneden. Met privilegie Van de Heeren Staaten Van Holland En Westfriesland. Tweede Deel. [Historie des Ouden en Nieuwen Testaments II. Historie des Nieuwen Testaments.] Amsterdam, 1700., Pieter Mortier, ,1 sztl. lev.+1 (egyészoldalas rézmetszetű címkép) t.+1 (címlap) t.+12 szt. lev.+154 p.+2+2 sztl. lev.+155-163 p.+6 sztl. lev. +72 (rézmezszetű táblák, táblánként két képpel) t. + 5 (rézmetszetű kétoldalas térképek) t. Első kiadás. Holland nyelven. David Martin francia nyelvű munkáját holland nyelvre fordította Willem Sewell. Több neves holland művész által készített rézmetszetű táblával, köztük Ottmar Elliger (1666-1735) festő munkáit metszete Gilliam van der Gouwen (1940-17201) rézmetsző. A címlapon és a lapok alján rézmetszetű A térképek Jan van Luchtenburg munkái. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, lapszéli kisebb-nagyobb szakadásokkal (egy lap szélén nagyobb (51. o.) szakadás), egy-két lapszélén szöveget nem érintő kisebb hiányokkal, néhány foltos lappal, igényesen restaurált példány, jó állapotban./  [Willem Sewell (1653-1720)-David Martin (1639-1721)]: Historie des Nieuwen Testaments, Verrykt met veele Printverbeeldingen in koper gesneden. Met privilegie Van de Heeren Staaten Van Holland En Westfriesland. Tweede Deel. [Historie des Ouden en Nieuwen Testaments II. Historie des Nieuwen Testaments.] Amsterdam, 1700., Pieter Mortier, 1 unnumbered leaf+1 (copper engraving frontispiece) t.+12 unnumbered leaves+154 p+2+2 unnumbered leaves+155-163 p.+ 6 unnmbered leaves. + 72 (copper engraving table, with two pictures per tables) t.+5 (copper engraving maps) t. First edition. In Dutch language. Full leather-binding, with little damages, with some spotty pages. Restored. In Good condition.
15291.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
9
Canon Missae Juxta Formam Editionis Romanae: Cum praefationibus, & aliis nonnullis, quae in ea fere communiter dicuntur, Uti sunt Praeparatio ad Missam & Orationes, quae ab Episcopis cum solemniter vel private celebrant;... Jussu... Leopoldi, de gratia Archi-Episcopi Principis Salisburgensis...Salisburgi, 1728., Typis Joannis Josephi Mayr, 1+1(rézmetszetű címlap) sztl. lev.+226 p. Latin nyelvű misés-, liturgikus könyv, kottákkal, szövegekkel, kétszínnyomású lapokkal, 54. oldalon egészoldalas rézmetszetű illusztrációval, és az 55. oldalon körben rézmetszettel díszített kétszínnyomású lappal. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső szennylapon gyűrődésnyommal, foltos lapokkal, benne restaurált lapokkal is, 41x29x4 cm/  Full-leather-binding, with worn cover, and little bit damaged spine,spotty pages, with some restored page, with creasing first smear-sheet.
15292.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
9
Kolligátum 2 műből: Sidronii Hosschii Elegiarum libri sex. Item Guilielmi Becani idyllia & elegiae.; Jacobi Wallii Poematum Libri Novem. (Egybekötve.) Norimbergae (Nürnberg), 1755, Georgii Christ Weberi , 11 sztl. lev. +354 p.; 9 sztl. lev.+348 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal./  Colectible book, with 2 work: Sidronii Hosschii Elegiarum libri sex. Item Guilielmi Becani idyllia & elegiae.; Jacobi Wallii Poematum Libri Novem. Norimbergae (Nürnberg), 1755, Georgii Christ Weberi, 11 unnumbered leaves+354 p.; 9 unnumbered leaves+348 p. In Latin language. Full leather-binding, with worn cover, spotty pages, without back smear-sheet.
15293.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Dr. Artner Edgár: Az ősegyház kommunizmusa. Bp., 1923., Szent István-Társulat, 236 p. Egyetlen kiadás. Átkötött modern félvászon-kötés, ceruzás ajándékozási sorokkal. Nagyon ritka!
15294.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15295.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
15296.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Hacker, Franz Xaver] Seeburg, [Franz von] Ferencz: Egyiptomi József. A mi kedves Üdvözitőnk Jézus Krisztusnak megragadó előképe. Ifju és öregnek elbeszéli - -.A szinnyomatokat Madjera Károly és Peszler Ernő képei után fára metszette Knöfler Henrik. Regensburg, New York és Cincinnati, 1881, Pustet Frigyes. (Mayer és Társa ny., Bécs). 28p., 12t. (színes fametszetek). Kiadói, színes, rajzos, kopottas, kissé sérült félvászon kötésben. Címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel és belső kötéstáblán bélyegzéssel, címlap tetején II. történet felirattal.
15297.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft