Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 25

15130.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
15131.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Giovanni Giusto Ciampini: De sacris aedificiis a Constantino Magno constructis : synopsis historica. Romae, 1693. Johannem Jacobum Komarek. Giovanni Giustino Ciampini (1633-1698) régész, antikvárius, gyűjtő, a tudományos antikváriusság egyik első képviselője. Jelen művében Nagy Konstantin császár által épített antik templomokat mutatja be. 1t + 217 + 2 p. + 35 nagyrész kihajtható táblával. Erősen sérült gerincű pergamen kötésben, néhány lapon vízfolt. Ritka! / with 1+ 35 large copper plate fold out plates. In damaged pergamin binding, with water stain on some pages. Rare!
15132.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de lingénieur, Ou lon explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./  In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.
15133.

[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de l'ingénieur, Ou l'on explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./ In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
,,Nyolcak kiállítása 1911. [A nyolcak második kiállításának katalógusa.] Részt vesznek: Berény Róbert, Cóbel [sic!] Béla, Czigány Dezső, Kernstok Károly, Márffy Ödön, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos. Vendégek: Fémes Beck Vilmos, Vedres Márk szobrászok, Lesznai Anna festő. (Bevezető tanulmány: Feleky Géza.) (Budapest), 1911. (Pallas Részvénytársaság nyomdája). 43 p. Egyetlen kiadás. A Nyolcak legjelentősebb együttes fellépése, mivel ezen vettek részt először és utoljára csoportként. Oldalszámozáson belül 7 egész oldalas grafikával (minden művész egy-egy alkotásával) illusztrált. Czóbel Béla műveinek ismertetése a katalógusból és a bevezető tanulmányból kimaradt. Kiadói papírborítóval, alján és tetején kissé sérült gerinccel, borító jobb felső sarkában apró sérüléssel utolsó két oldalon a tűzés laza. 12. oldalon két sor fekete színnel áthúzva. Nagyon ritka, a modern magyar képzőművészet egyik legkeresettebb katalógusa!
15134.

,,Nyolcak" kiállítása 1911. [A nyolcak második kiállításának katalógusa.] Részt vesznek: Berény Róbert, Cóbel [sic!] Béla, Czigány Dezső, Kernstok Károly, Márffy Ödön, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos. Vendégek: Fémes Beck Vilmos, Vedres Márk szobrászok, Lesznai Anna festő. (Bevezető tanulmány: Feleky Géza.) (Budapest), 1911. (Pallas Részvénytársaság nyomdája). 43 p. Egyetlen kiadás. A Nyolcak legjelentősebb együttes fellépése, mivel ezen vettek részt először és utoljára csoportként. Oldalszámozáson belül 7 egész oldalas grafikával (minden művész egy-egy alkotásával) illusztrált. Czóbel Béla műveinek ismertetése a katalógusból és a bevezető tanulmányból kimaradt. Kiadói papírborítóval, alján és tetején kissé sérült gerinccel, borító jobb felső sarkában apró sérüléssel utolsó két oldalon a tűzés laza. 12. oldalon két sor fekete színnel áthúzva. Nagyon ritka, a modern magyar képzőművészet egyik legkeresettebb katalógusa!

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
A nyolcak. Nemzeti Szalon. A Nyolcak harmadik tárlatának katalógusa 1912. november-december. (Bp.,1912, Légrády ny.), 31 + 9 t. Berény Róbert, Fémes Beck Vilmos, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos írásaival és műveinek műtárgyjegyzékével valamint fekete-fehér reprodukciókkal. Néhány korabeli ceruzás bejegyzéssel a művészek és művek mellé, pl. Berény Róbert - a legérdekesebb ember. Kiadói papírkötés, kissé laza kötéssel, gerincen minimális sérüléssel, címlap alsó sarka kissé sérült.. Jó állapotban. Ritka!
15135.

A nyolcak. Nemzeti Szalon. A Nyolcak harmadik tárlatának katalógusa 1912. november-december. (Bp.,1912, Légrády ny.), 31 + 9 t. Berény Róbert, Fémes Beck Vilmos, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos írásaival és műveinek műtárgyjegyzékével valamint fekete-fehér reprodukciókkal. Néhány korabeli ceruzás bejegyzéssel a művészek és művek mellé, pl. Berény Róbert - "a legérdekesebb ember". Kiadói papírkötés, kissé laza kötéssel, gerincen minimális sérüléssel, címlap alsó sarka kissé sérült.. Jó állapotban. Ritka!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1911 Modern magyar képtár. Kiadja a Művészház Művészeti Egyesület 1911 évi tagilletményül. Szerk.: Rózsa Miklós, dr. Bp., 1911., Művészház (Művészeti Egyesület), 4 p.+ 20 t. Közte 19 színes, linómetszetű kép, és 1 db offszet kép feliratozott papírlapokon, képek: 22x17 cm, lap: 33x24 cm. A grafikusok között: Szinyei Merse Pál: Parkrészlet, Zichy István: Parisienne, Borszéky Frigyes: A tudás fája, Katona Nándor: Este a Tátrában, Szigeti Jenő: Júliusi napsütés, Ferenczy Károly: Izvorai tanya, Kernstock Károly: Patak partján, Falus Elek: Galambok, Páldy Zoltán: Léda, Rippl-Rónai József: Virágok között, Csók István: A darázsi temetőben, Fényes Adolf: Tanulmányfej, Iványi-Grünwald Béla: Tudomány és művészet, Kádár Béla: Szent-György, a sárkányölő, Ferenczy Valér: Havas fenyők, Boromisza Tibor: Szüret, Körösfői-Kriesch Aladár: Falusi temetés, Kosztolányi(-Kann) Gyula: Ódon házak, Egry József: Kikötőmunkások, Glatz Oszkár: Parasztleány, Kiadói illusztrált, szecessziós papírmappában, a borítón Jaschik Álmos (1885-1950) linómetszetű illusztrációjával, szakadt átkötőszalaggal, egy lapon egészen apró szakadással, 35x27 cm. Ritka, gyűjtői darab.
15136.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
22
[Nemes Marcell műgyűjteményének katalógusa] Katalog der aus der Sammlung des Kgl. Rates Marczell von Nemes - Budapest ausgestellte Gemälde. München, 1911. ny.n.. [6] p. + 36 t., Kiadói, sérült papírkötésben
15137.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Sturm, Leonhard Christoph (1669-1719): Vollständige Anweisung alle Arten von Kirchen wohl anzugeben. Worinnen. 1. Nic. Goldmanns Anweisung und drey Exempel angeführet, und mit Anmerckungen erläutert. 2. Außführlicher von Römisch-Catholischen Kirchen, und insonderheit. 3. Von dem künstlichen Bau der grossen Kuppeln. 4. Von Protestantischen Kirchen gehandelt, Mit fünff neuen Inventionen von Jenen, und sechs von diesen der Praxi gemäß erkläret, und in 22. saubern Kupffer-Platten appliciret wird. Augspurg (Augsburg), 1746., Jeremias Wolffens,(Johann Matthias Schönigk-ny.), 39 p.+22 (Tab A-B., Tab I-IV., V./1.-3.,VI-XI, XIV., XII, XIII/A-B., XV., rézmetszetű táblák.) t. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos./ 22 (Tab A-B., Tab I-IV., V./1.-3.,VI-XI, XIV., XII, XIII/A-B., XV., copper engraving tables) t. In German language. Paperbinding, with worn cover, damaged spine, spotty.
15138.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Koós Judith: Kozma Lajos munkássága. Grafika, iparművészet, építészet. Bp., 1975. Akadémia. 265+3 p. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15139.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kozma Lajos: Az új ház. A családi ház tervezése (gondolatok és kísérletek). A szerző munkáinak rajzaival és fényképeivel. Bp., 1978, Corvina, 165+3 p. Kiadó papírkötésben, jó állapotban.
15140.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Fritz Schmidt: A gyakorlati fotografozás kézikönyve. Ford.: Pfeifer Ignác. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. LIX. köt. Bp., 1897., Kir. M. Természettudományi Társulat, XIX+406+14 p.+ 2 t. Szövegközti fekete-fehér ábrákkal, két képtáblával illusztrált. A kötet végén hirdetésekkel. Kiadói festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső szennylapon ceruzás jegyzettel, egyébként jó állapotban.
15141.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft