Ex libris és kisgrafika

Tételek száma: 4

Kozma Lajos (1884-1948): Ex libris Kozma Lajos. Klisé, papír, jelzett a klisén, 10×5 cm. Beragasztva Walther Gensel: Constantin Meunier c. német ny. könyvébe. Kozma Lajos szecessziós ex librisének alatt ceruzás bejegyzéssel. Fleiner Jánosnak adta: 1909. aug 15. Kozma később, 1910 körül készített ex-librist Fleiner Jánosnak. Könyv gerince és borítója sérült, az ex-librisen apró foltok.
10200.

Kozma Lajos (1884-1948): Ex libris Kozma Lajos. Klisé, papír, jelzett a klisén, 10×5 cm. Beragasztva Walther Gensel: Constantin Meunier c. német ny. könyvébe. Kozma Lajos szecessziós ex librisének alatt ceruzás bejegyzéssel. "Fleiner Jánosnak adta: 1909. aug 15." Kozma később, 1910 körül készített ex-librist Fleiner Jánosnak. Könyv gerince és borítója sérült, az ex-librisen apró foltok.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványainak két kötete:  Boldog Új Évet! 1939. A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványai IX. Bp., 1939., MEGE, (Bichler-ny.), 4 p.+41+1 t. (Linó és fametszetek, jelzettek, a munkák egy részét a grafikusok szignózták (16 db.)) Benne neves grafikusok munkáival, Gebhardt Tibor, Haranghy Jenő, Menyhárt József, Patay Mihály, Márton Lajos...stb. Néhány grafika a visszatért területeket ábrázolja. Kiadói fűzött papírkötésben, egy lap kijár. Megjelent 170 példányban, melyből 25 számozott példány. Ez számozatlan példány.;  Családi ünnepek a grafika nyelvén. A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete kiadványai X. Bp., (1940.), MEGE, (Bichler-ny.), 1 t.+4 p.+16 t. (fa-, linómetszetek, valamint klisék, 5 db a művészek által szignóztak.) Benne ismert művészek munkáival, köztük: Haranghy Jenő, Drahos István, Nagy Árpád, Fery Antal és mások. Kiadói fűzött papírkötés, szakadt borítóval. Rézkarcok nélküli példány. Megjelent 240 példányban. Ebből 30 számozott. Számozott, 16. számú példány. 10 db rézkarc hiányzik.
10201.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kass János (1927-2010): Ex Libris Halbrohr Gábor. 2 db, két különböző rézkarchoz használt nyomódúc 12,5x7 cm
10202.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
A. Tóth Sándor (1904-1980): Újévi üdvözlőlap 1938. Színes linó, saját kézírással, 15×10,5 cm
10203.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft