Könyvek: Vallás

Tételek száma: 10

(Kiss) Kyss Imre: Három Szép Imádságos Könyvecske Az Első régen németből magyarrá fordittatott. A Második Szüz Maria örökké-valoságnak haynala. Az Harmadik Á Szentséges Misebéli Áldozatnak felséges titkai. Mellyet Á Nagy Ió emlekezetü Báthori Sophia feie Bécs, 1680. Joh. Jacob Kürner. 365 [recte 373]+(7)p. Lapszámozáson belül 35 egészoldalas rézmetszettel. (Az utolsó metszet hiányzik) A jezsuita szerző 1665-től, a frissen katolizált Báthori Zsófia gyóntatója és I. Rákóczi Ferenc nevelője volt. A fejedelemasszony halála után, annak kívánságára és költségével jelentette meg a házi használatra szánt ájtatos könyvecskét. A négy részes mű imafordításokat, Jézus élettörténetét, női imádsággyűjteményt, valamint egy miséről szóló részt tartalmaz. Az utolsó részhez tartoznak az istentisztelet mozzanatait ábrázoló finom illusztrációk járulnak. Rendkívül ritka RMK! Ezen kívül csak egy példány ismert belőle.  Korabeli kopottas félbőr kötésben, az előzéklapon bejegyzésekkel, néhány lapon foltos-kissé foltos, egy-két lapon apró javítással és apró szakadással, 14x9,5x3 cm
15260.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
756,76
823,53
15262.

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
[Örvéndi Molnár Ferenc]: Lelki tár-ház, avagy az O es Uj Testamentum canonicus könyveinek rövid summái. Mellyek magyar rythmusokba foglaltattak, és egy-módu nótára szabattattak, Eörvendi Molnar Ferencz által. Lőcse, 1692, Brever Sámuel, 4 sztl. lev.+213+1 p.+3 sztl. lev. Átkötött modern félvászon-kötésben, a címlapon, a 47/48. oldalak lapján és a lapok kötésénél restauráció nyomaival, tulajdonosi bejegyzésekkel a XIX. századból.  RMK I. 1431. Ritka! Árverésen még nem szerepelt!   Örvéndi Molnár Ferenc 17. században élt református lelkész, egykori debreceni diák egyetlen fennmaradt műve. Két kiadást ért meg (1. kiadás: Debrecen, 1692, Karancsi György, 2. kiadás: Lőcse, 1692, Brever Sámuel.)
15263.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Csuzi Cseh Jakab: Lelki bölcsességre tanitó oskola, mellyben az Istenhez való igaz meg-térésnek bölcs tudományát s idvesseges gyakorlásának rendit és módgyát, világos kérdések s feleletek által az istenes életben... ... gyönyörködöknek lelki hasznokra ki adta - - Sz. I. T. doct. és préd. Debreczenben, 1680. Rosnyai Janos, [16]+202 [recte: 192 - a 69. p. után téveszt]+[2] (utolsó levele a lajstrom-ból hiányzik). Rozsnyai János (?-1682) debreceni nyomdász nyomtatta az első magyar nyelvű ábécés könyvet.  Modern vászonkötésben. XVII. századi ajándékozási bejegyzéssel
15264.

Csuzi Cseh Jakab: Lelki bölcsességre tanitó oskola, mellyben az Istenhez való igaz meg-térésnek bölcs tudományát s idvesseges gyakorlásának rendit és módgyát, világos kérdések s feleletek által az istenes életben... ... gyönyörködöknek lelki hasznokra ki adta - - Sz. I. T. doct. és préd. Debreczenben, 1680. Rosnyai Janos, [16]+202 [recte: 192 - a 69. p. után téveszt]+[2] (utolsó levele a "lajstrom"-ból hiányzik). Rozsnyai János (?-1682) debreceni nyomdász nyomtatta az első magyar nyelvű ábécés könyvet. Modern vászonkötésben. XVII. századi ajándékozási bejegyzéssel

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
15265.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Albach J. S.: Szent hangzatok. Imák Keresztény Katholikusok számára. Hat aczélmetszettel Ford. Sujánszky Antal. A tizennegyedik eredeti kiadás után negyedik kiadás. Pest, 1862. Müller József.  Különleges, szép állapotú kazettás egészbőrkötésben, sárkány figurákkal és címerpajzzsal díszítve, festett lapszélekkel. 16,5 cm
15266.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15267.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Munkálatok a Pesti Növendékpapság magyar egyházirodalmi iskolájától. XIX-XX. évfolyam: Hiteles vértanúi emlékiratok. Összegyűjtve, ítészileg elrendezve, és megvilágítva Ruinart Theodorik által. I-II. kötet.;A kötetek végén: Pálmaágak a magyar egyháztörténelem kertjéből, vagy tizenkilenc részint szent, részint boldog magyar vértanú életrajza., Magyar Pálmaágak. [Egybekötve.] Buda,1855-1856, Bagó Márton, X+4+282+58+X+4+2+280+76 p. Korabeli aranyozott gerincű kopottas félvászon-kötésben.
15268.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Prohászka Ottokár: A diadalmas világnézet. Esztergom, 1906 Buzárovits Gusztáv, XII+291+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen.   A szerző, Prohászka Ottokár (1858-1927) katolikus püspök, író, filozófus, teológus, egyetemi tanár dedikációjával, dátumozva./ Half-linen-binding, with worn cover. Signed by the author.
15269.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Prohászka Ottokár: Föld és ég. Kutatások a geologia és theologia érintkező pontjai körül. Esztergom, 1912, Buzárovits Gusztáv, VIII+522+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán kis sérüléssel, 448-449. oldalak foltosak.   A szerző, Prohászka Ottokár (1858-1927) katolikus püspök, író, filozófus, teológus, egyetemi tanár dedikációjával./ Half-linen-binding, with worn cover. In Hungarian language. Signed by the author.
15270.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft