Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 10

15160.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Hilóczky Adalbert (1802-1883): Aszubor készítés-módja, mely szerint mindenhol és mindenki az érett szőlőt termő vidékeken tökéletes aszubort készíthet. Több kisérletek nyomán tulajdon tapasztalásaiból merítve a nagy érdemű közönség használatára. Mellékletül: I. A pezsgőbor készítését ó-borból és II. Champagnéi mód szerint mustból. Franczia készítők hű előadásaiból s egyéb iratokból egybe szedve. Pótlékul: A pezsgő ürmös készítését őszi italnak.  Pest, 1846, Esztergami Beimel József, 38+2 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borítón apró kopásnyomokkal, a gerincen és a borítón apró sérülésekkel, de belül jó állapotban. Nagyon ritka! Aukción még nem szerepelt./  Adalbert Hilóczky:How to make Aszu Wine. Pest, 1846, Josef Beimel of Esztergam, 38+2 p. In Hungarian language. Half-linen-binding, with little bit worn cover, and little damages on the spine and the cover, but the other things are okay. Very Rare!
15161.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linnéschen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.
15162.

Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linné'schen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15163.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15164.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Enesei Dorner Béla: Az erdélyi szászok mezőgazdasága. (Győr, 1910, Pannonia-ny.,) 4+336 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött kopott, foltos borítóval, névbélyegzővel, a kötéstáblák belseje, és szennylapok kissé foltosak.
15165.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lázár Ferenc - Sávoly Sámuel: A jó mag és helyes magvetés. Gazdák, kertészek, és magkereskedők részére. Bp.,1923, Légárdy Nyomda, 173 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, volt könyvtári példány.   A szerzők, Lázár Ferenc (1887-1929) és Sávoly Sámuel (1853-?) kertészek, kertészeti szakírók által dedikált.
15166.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15167.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15168.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16
Dr. Gärtner Károly: A dohány és gyakorlati hasznosítása. Bp., 1944, M. Kir. Pénzügyminisztérium, 2+171 p.+11 t. Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált.
15169.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft