Könyvek: Történelem

Tételek száma: 25

Wáli István: Római imperatorok tüköre, melly Julius tsászártól fogva, az mostani példássan uralkodó II. Josef tsászárig meg-mutattya. Posony-Kassa, 1778, Landerer Mihály, 1+6+326+18 p. Számos szövegközti rézmetszetű érmeképpel, rajta a császárok arcképével. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címkép, a címlap és az első lap javított, a címképen és a címlapon kis lyukakkal./  Leather-binding, with little bit worn cover, with little bit damaged spine, with repaired title image, and title page, with little holes on the title image, title page, and first page, in Hungarian language.
15092.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
13
Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált Leszik Károly által készített, szép állapotú egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Első egy-két lapon kis folttal. Szép példány.
15093.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15094.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
László Gyula: A koroncói lelet és a honfoglaló magyarok nyerge. Bp. 1941. (Minerva ny.) 106 l. 1 sztl. lev. 19 t. Fűzve, kiadói borítékban. Borítón kis hiány.
15095.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Kovács Lajos: Gróf Széchényi István közéletének három utolsó éve 1846-1848. 1-2. kötet. Bp.,1889, Franklin-Társulat, 271+317+3 p. Átkötött félvászon-kötés, a gerincen aranyozott felirattal, jó állapotban.
15096.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szabó Benő: Az erdélyi szászok. Győr, 1867. Sauervein Géza. 120p. Kiadói papírborítékban
15097.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ferenczy Gyula: A czivilizáció bölcsője. A Nílus és Eufrátesz mellékeinek legrégibb története. Debrecen, 1900, László Albert,(Csokonai-ny.), 199 p. Későbbi félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel, és névbejegyzéssel.
15098.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Széll Farkas: A nagybesenyői Bessenyey-család története. Irta és oklevéltárral ellátta: - -. Bp.,1890, Dobrowsky és Franke, 1 t. (címkép)+VI+304+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a címkép kijár, tulajdonosi névbélyegzővel, tulajdonosi bejegyzéssel.
15099.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Nyékhegyi István: A Trianont előkészítő hazaárulások leleplezése. Bp.,1938, Budai Bernwallner József, 19 p. Kiadói papírkötésben.
15100.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
22
Teleki Pál: Szent István birodalma 1941-ben. 20p. + 3 térkép. magyar férficserkészek nemzetnevelő előadássorozata
15101.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.   A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író részére dedikált.
15102.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Asztalos Miklós: Erdély és a revízió. Bp. 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete. 42 l., 1 lev. /Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai 17./ Kiadói papírborítóban, rajta tollal firkák
15103.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft