Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, jó állapotban.
Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész dedikációjával, dátumozva (1951. márc. 9.)
Kisfaludi Strobl Zsigmond 1931-1939 között Londonban műtermet tartott fenn, ahol számos ismert személy is megfordult, köztük George Bernard Shaw Nobel-díjas író is, aki a művész jó barátja volt.
Ritka!/
Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády) In English language. With black-and-white photography. Paperbinding, without title page, in good condition. Rare!
With the autograph dedication of the artist Zsigmond Kisfaludi Strobl (1884-1975), with date.
Erich Lessing. 50 Jahre Photographie. Katalog zur Ausstellung Erich Lessing. ALÁÍRT! Wien, 1995, Agens-Werk Geyer + Reisser. Kiadói papírkötés, jó állapotban / paperback, good conditon, with signature of Erich Lessing
Dr. Hoffmann Edit: Szinyei majálisa. Külön lenyomat a Nyugat XXXIII. évf. 3. számából. Bp.,1940, Hungária Nyomda Rt., 4 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
A szerző, Hoffmann Edith (1888-1945) művészettörténész dedikációjával Pogány Kálmán (1882-1951) Szépművészeti Múzeum igazgató őre (1908-1920), művészettörténész, az Ars Una művészeti folyóirat szerkesztőjének szóló dedikációval.
"Pogány Kálmánnak régi barátsággal. Edit. 1940."
Dr. Térey Gábor: A Szépművészeti Múzeum régi képtárának leíró lajstroma. Bp.,1906, Hornyánszky V., VIII+431 p.+100 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti rajzokkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, "Providentia" Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban.
,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból." Számozatlan példány. A szerző által dedikált.
Szabó Lőrinc-Szalay Lajos: Tizenkét vers - Tizenkét rajz. Bp.,1943,Singer és Wolfner, (Hungária Nyomda Rt., 65+3 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Számozott (1000/8.) példány. A szerző, Szabó Lőrinc (1900-1957), és a művész, Szalay Lajos (1909-1995) által aláírt.