Tétel

Kikiáltási ár:

30 000 Ft

13

Leírás:

A Collalto-Rambaldi család genealógiája. Genealogia rectae, imperturbataeque lineae excellentissimi principis Antonii-Rambaldi Collalti Comitis ab anno Xsti 930 usque ad annum 1729 sive a Rambaldo Prima usque ad vinciguerram sextum Antonii Rambaldum filium primogenitum. [Vienna], 1729. wo. printer. 26 t (nagyméretű rézmetszetek címerpajzsok, szöveggel, 22 számozott 4 db részben kétoldalas számozatlan. 6 kiihajtható leszármazási tábla. (néhányon szakadás). Korabeli, aranyozott címeres egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Ex librissel. A Collalto család a Treviso-i tartományban a mai napig megkerülhetetlen gazdasági sé politikai hatalom, a borkészítés legmagasabb fokát űzik évszázadok óta. Magyar vonatkozásuk is van, ugyanis a család két tagját az 1659. évi országgyűlés magyar hazafinak választotta. / Genealogy of the Collalt family rulers of Tarvisio in Italy. Folio, large folding engraved portrait, engraved title, twenty-two numbered engraved leaves, a further four engraved leaves/plates and six large folding engraved pedigrees, With ex libris. In gold-printed full leather binding. 26x40 cm

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor