Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 20

Menyhárt László: Szász Endre. Bp.,1983, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Szász Endre (1926-2003) tollrajza és dedikációja a könyv belső címlapján.
15147.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15148.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hungarikonok Kárpáti gyűjtemény Magyar kortárs művészek alkotásai. Többszörös dedikációval (10 db). Karinthy Márton, Kárpáti Éva, efZámbó István, Fehér László. Bp., 2010. Kárpáti Tamás. Sorszámozott (171.) Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval.
15149.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Borsos Miklós szobrászművész kiállítása. 1957. Az előszót írta: Borsos Miklósné Kéry Ilona Gabriella. Bp.,1957, Nemzeti Szalon. Kiadói papírkötés. A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által aláírt, dátumozott (1957.)
15150.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szentendrei festők tárlata. Kiállítási katalógus. Láncz Sándor bevezetőjével. Ferenczy Károly Múzeum. Bp.,1969, Fővárosi Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés. Benne Barcsay Jenő (1900-1988) aláírásával, dátumozva (1969.)
15151.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Radisics Jenő: Az Országos Ráth György Múzeum kalauza. Bp.,1906, Országos Magyar Iparművészeti Múzeum,(Franklin-Társulat-ny.), 1 t.(címkép, lapszámozáson belül (Ráth György portréja, Vadász Miklós rézkarca)+ 21 t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.  Ráth György (1828-1905) Iparművészeti Múzeum első főigazgatója, műgyűjtő. jogász, jogi és művészettörténeti író. Gyűjteményéből alapították meg nem sokkal a halát követően a Ráth György Múzeumot. A gyűjtemény örököse és kezelője az Iparművészeti Múzeum lett.   Procopius Béla (1868-1945) numizmatikus, műgyűjtő, diplomata magánkönyvtári bélyegzőjével.
15152.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
Szepesi Művészek a XIX-XX. században. A Szepesi Szövetség Képzőművészeinek kiállítása a Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület termeiben. 1937. március 11-29. Bp.,1937,Szepesi Szövetség,( Ifj. Keller Ernő-ny.), 17 sztl. lev.+25 t. Kiadói zsínorfűzésű papírkötésben, a borító két oldalán Meinl Kávé címkékkel. Benne a fővédnökök, védnökök, és a Szepesi Szövetség tisztikarának, és a Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület tisztikarának névsorával, Kirsch Jenő előszavával, a kiállított műtárgyak jegyzékével, a kiállított művek alkotóinak névsorával (születési és halálozási dátumokkal), fekete-fehér képmellékletekkel, a borító hátán Herendi Porcellángyárt Rt. reklámjával./  Artist of Szepes in the XIX.th-XX.th century. Bp.,1937, Alliance of Szepes, 17. sztl. lev.+25 t. Paperbinding, in Hungarian language.
15153.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Lajos Kassák Retrospective Exhibiton. April-May, 1984. New York, 1984, Paul Kövesdy Gallery, 39 p.  Angol nyelven. Kiadói papírkötés. Paul Kövesdy, John E. Bowlt, Dr. Eva Körner. Kassák Lajos 1984-es New York-i kiállításának katalógusa. Paul Kövesdy (1923-1917) nemzetközi műkereskedő, művészeti író, elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar avantgárd festők nyugaton való elismertetésében. / Paperbinding, in English.
15154.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: