Külföldi emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 66

Ausztria DN 1683 Bécs felmentése Br emlékérem (32,66g/44mm) T:2 ph. /  Austria ND The Relief of Vienna 1683 / DIESE MÜNTZ / ZEIGET DIE Ao. 1683 / 14/4 IUL. VON MAHUMED IV / BELAGERTE STATT WIEN / WELCHE ABER DURCH GOTT / UND DER KAYS: POLN: UND / REICHS-VöLCKER TAPFER: / KEIT DEN 12/2 SEPT: WIER: / DER DAVON BEFREY: / ET WORDEN Br commemorative medal (32,66g/44mm) C:XF edge error
30393.

Ausztria DN "1683 Bécs felmentése" Br emlékérem (32,66g/44mm) T:2 ph. / Austria ND "The Relief of Vienna 1683 / DIESE MÜNTZ / ZEIGET DIE Ao. 1683 / 14/4 IUL. VON MAHUMED IV / BELAGERTE STATT WIEN / WELCHE ABER DURCH GOTT / UND DER KAYS: POLN: UND / REICHS-VöLCKER TAPFER: / KEIT DEN 12/2 SEPT: WIER: / DER DAVON BEFREY: / ET WORDEN" Br commemorative medal (32,66g/44mm) C:XF edge error

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
9
Franciaország ~1831-1841. Institute Royal de France / P. L. E. Rossi (Francia Királyi Intézet / P. L. E. Rossi) jelzetlen Ag emlékérem. Szign.: DUMAREST F. (65,42g/50mm) T:2 patina, ph. / France ~1831-1841. Institute Royal de France / P. L. E. Rossi (Royal Institute of France / P. L. E. Rossi) Ag commemorative medal without silver mark. Sign.: DUMAREST F. (65,42g/50mm) C:XF patina, edge error
30394.

Franciaország ~1831-1841. "Institute Royal de France / P. L. E. Rossi (Francia Királyi Intézet / P. L. E. Rossi)" jelzetlen Ag emlékérem. Szign.: DUMAREST F. (65,42g/50mm) T:2 patina, ph. / France ~1831-1841. "Institute Royal de France / P. L. E. Rossi (Royal Institute of France / P. L. E. Rossi)" Ag commemorative medal without silver mark. Sign.: DUMAREST F. (65,42g/50mm) C:XF patina, edge error

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Franciaország 1853. Empire Francais - Enseignement Primaire (Francia Birodalom - Alapfokú oktatás) peremen jelzett Ag emlékérem,Mr Lt Dubois inst. 1re á Selommes (Loir et Cher) 1867-68. peremfelirattal. Szign.: Jean-Baptiste Eugene Farochon (64,67g/52mm) T:2,2- patina, ph.  / France 1853. Empire Francais - Enseignement Primaire (French Empire - Primary Education) Ag commemorative medal, silver mark and caption Mr Lt Dubois inst. 1re á Selommes (Loir et Cher) 1867-68. on edge. Sign.: Jean-Baptiste Eugene Farochon (64,67g/52mm) C:XF,VF patina, edge error
30395.

Franciaország 1853. "Empire Francais - Enseignement Primaire (Francia Birodalom - Alapfokú oktatás)" peremen jelzett Ag emlékérem,"Mr Lt Dubois inst. 1re á Selommes (Loir et Cher) 1867-68." peremfelirattal. Szign.: Jean-Baptiste Eugene Farochon (64,67g/52mm) T:2,2- patina, ph. / France 1853. "Empire Francais - Enseignement Primaire (French Empire - Primary Education)" Ag commemorative medal, silver mark and caption "Mr Lt Dubois inst. 1re á Selommes (Loir et Cher) 1867-68." on edge. Sign.: Jean-Baptiste Eugene Farochon (64,67g/52mm) C:XF,VF patina, edge error

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Franciaország 1885. Conservatoire National de Musique et de Declamation - 2nd Prix dOpéra - Mlle De Lafertrille (Nemzeti Zenei és Deklamációs Konzervatórium - második Opera-díj - Mlle De Lafertrille) peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Jules-Clément Chaplain (66,62g/50mm) T:1-,2 patina / France 1885. Conservatoire National de Musique et de Declamation - 2nd Prix dOpéra - Mlle De Lafertrille (National Conservatory of Music and Declamation - Mlle De Lafertrille) Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.:Jules-Clément Chaplain (66,62g/50mm) C:AU,XF patina
30396.

Franciaország 1885. "Conservatoire National de Musique et de Declamation - 2nd Prix d'Opéra - Mlle De Lafertrille (Nemzeti Zenei és Deklamációs Konzervatórium - második Opera-díj - Mlle De Lafertrille)" peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Jules-Clément Chaplain (66,62g/50mm) T:1-,2 patina / France 1885. "Conservatoire National de Musique et de Declamation - 2nd Prix d'Opéra - Mlle De Lafertrille (National Conservatory of Music and Declamation - Mlle De Lafertrille)" Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.:Jules-Clément Chaplain (66,62g/50mm) C:AU,XF patina

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Franciaország 1886. Ministere de lInstruction Publique des Beaux Arts et des Cultes - École Nationale de Voiron - Inauguration 3 Octobre 1886 (Szépművészet és Kultusz Közoktatásügyi Minisztériuma - Voironi Állami Iskola - Beiktatás 1886. október 3) peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Eugene-André Oudiné (66,48g/51mm) T:2 patina, ph. / France 1886. Ministere de lInstruction Publique des Beaux Arts et des Cultes - École Nationale de Voiron - Inauguration 3 Octobre 1886 (Ministry of Public Instruction of Fine Arts and Cults - National School of Voiron - Inauguration 3 october 1886) Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.: Eugene-André Oudiné (66,48g/51mm) C:XF patina, edge error
30397.

Franciaország 1886. "Ministere de l'Instruction Publique des Beaux Arts et des Cultes - École Nationale de Voiron - Inauguration 3 Octobre 1886 (Szépművészet és Kultusz Közoktatásügyi Minisztériuma - Voironi Állami Iskola - Beiktatás 1886. október 3)" peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Eugene-André Oudiné (66,48g/51mm) T:2 patina, ph. / France 1886. "Ministere de l'Instruction Publique des Beaux Arts et des Cultes - École Nationale de Voiron - Inauguration 3 Octobre 1886 (Ministry of Public Instruction of Fine Arts and Cults - National School of Voiron - Inauguration 3 october 1886)" Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.: Eugene-André Oudiné (66,48g/51mm) C:XF patina, edge error

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Franciaország 1893. Société dAgriculture Commerce Sciences et Arts de la Marne - Champs dExpériences - Mr E. Deliege Instituteur (Marni Mezőgazdasági Kereskedelmi Tudományos és Művészeti Társaság - Tapasztalati területek - Mr Ernest Deliege tanár) peremén jelzett Ag emlékérem BESCHER gyártói jelzéssel (65,95g/51mm) T:2,2- patina / France 1893. Société dAgriculture Commerce Sciences et Arts de la Marne - Champs dExpériences - Mr E. Deliege Instituteur (Agricultural Commercial Scientific  and Artistic Society of the Marne - Fields of Experiences - Mr Ernest Deliege teacher) Ag commemorative medal, marked on edge, with BESCHER makers mark (65,95g/51mm) C:XF,VF patina
30398.

Franciaország 1893. "Société d'Agriculture Commerce Sciences et Arts de la Marne - Champs d'Expériences - Mr E. Deliege Instituteur (Marni Mezőgazdasági Kereskedelmi Tudományos és Művészeti Társaság - Tapasztalati területek - Mr Ernest Deliege tanár)" peremén jelzett Ag emlékérem "BESCHER" gyártói jelzéssel (65,95g/51mm) T:2,2- patina / France 1893. "Société d'Agriculture Commerce Sciences et Arts de la Marne - Champs d'Expériences - Mr E. Deliege Instituteur (Agricultural Commercial Scientific and Artistic Society of the Marne - Fields of Experiences - Mr Ernest Deliege teacher)" Ag commemorative medal, marked on edge, with "BESCHER" makers mark (65,95g/51mm) C:XF,VF patina

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Franciaország 1896. Société dHorticulture de Boulogne-sur-Seine - Mr. Deliege (Boulogne-sur-Seine-i Kertészeti Társaság - Mr. Deliege) peremén jelzett Ag emlékérem BESCHER ED gyártói(?) jelzéssel. Szign.: A. BORREL F. (61,17g/51mm) T:2 patina, kis ph. / France 1896. Société dHorticulture de Boulogne-sur-Seine - Mr. Deliege (Horticulture Society of Boulogne-sur-Seine - Mr. Deliege) Ag commemorative medal, marked on edge, with BESCHER ED makers(?) mark. Sign.: A. BORREL F. (61,17g/51mm) C:XF patina, small edge error
30399.

Franciaország 1896. "Société d'Horticulture de Boulogne-sur-Seine - Mr. Deliege (Boulogne-sur-Seine-i Kertészeti Társaság - Mr. Deliege)" peremén jelzett Ag emlékérem "BESCHER ED" gyártói(?) jelzéssel. Szign.: A. BORREL F. (61,17g/51mm) T:2 patina, kis ph. / France 1896. "Société d'Horticulture de Boulogne-sur-Seine - Mr. Deliege (Horticulture Society of Boulogne-sur-Seine - Mr. Deliege)" Ag commemorative medal, marked on edge, with "BESCHER ED" makers(?) mark. Sign.: A. BORREL F. (61,17g/51mm) C:XF patina, small edge error

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Franciaország ~1900. Société de Tir de lArmée Territoriale Á Lyon - Fondée en 1877 (Lyoni Lövész Honvéd Társaság - Alapítva 1877-ben) peremén jelzett Ag emlékérem A. ERDMANN gyártói jelzéssel. HONNEVR PATRIE Szign.: Alphonse Hirsch (61,74g/50mm) T:2,2- / France ~1900. Société de Tir de lArmée Territoriale Á Lyon - Fondée en 1877 (Territorial Army Shooting Company of Lyon - Founded in 1877) Ag commemorative medal, marked on edge, with A. ERDMANN makers mark. HONNEVR PATRIE Szgn.: Alphonse Hirsch (61,74g/50mm) C:XF,VF
30400.

Franciaország ~1900. "Société de Tir de l'Armée Territoriale Á Lyon - Fondée en 1877 (Lyoni Lövész Honvéd Társaság - Alapítva 1877-ben)" peremén jelzett Ag emlékérem "A. ERDMANN" gyártói jelzéssel. "HONNEVR PATRIE" Szign.: Alphonse Hirsch (61,74g/50mm) T:2,2- / France ~1900. "Société de Tir de l'Armée Territoriale Á Lyon - Fondée en 1877 (Territorial Army Shooting Company of Lyon - Founded in 1877)" Ag commemorative medal, marked on edge, with "A. ERDMANN" makers mark. "HONNEVR PATRIE" Szgn.: Alphonse Hirsch (61,74g/50mm) C:XF,VF

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Franciaország 1904. Aux Poetes sans Gloire (Dicsőség nélküli költők) peremén jelzett, sorszámozott (187) Br emlékérem. Szign.: Louis-Alexandre Bottée (241.20g/89mm) T:2- patina / France 1904. Aux Poetes sans Gloire (Poets Without Glory) Br commemorative medal, hallmarked and numbered (187) on edge. Sign.: Louis-Alexandre Bottée (241.20g/89mm) C:VF patina
30401.

Franciaország 1904. "Aux Poetes sans Gloire (Dicsőség nélküli költők)" peremén jelzett, sorszámozott ("187") Br emlékérem. Szign.: Louis-Alexandre Bottée (241.20g/89mm) T:2- patina / France 1904. "Aux Poetes sans Gloire (Poets Without Glory)" Br commemorative medal, hallmarked and numbered ("187") on edge. Sign.: Louis-Alexandre Bottée (241.20g/89mm) C:VF patina

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Franciaország 1905. Ministere du Commerce et de LIndustrie - Foire de Paris (Ipari és Kereskedelmi Minisztérium - Párizsi Vásár) peremén jelzett Ag emlékérem. Szing.: Maurice Borrel (64,55g/50mm) T:2 kis ph. / France 1905. Ministere du Commerce et de LIndustrie - Foire de Paris (Ministry of Commerce and Industry - Paris Fair) Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.: Maurice Borrel (64,55g/50mm) C:XF small edge error
30402.

Franciaország 1905. "Ministere du Commerce et de L'Industrie - Foire de Paris (Ipari és Kereskedelmi Minisztérium - Párizsi Vásár)" peremén jelzett Ag emlékérem. Szing.: Maurice Borrel (64,55g/50mm) T:2 kis ph. / France 1905. "Ministere du Commerce et de L'Industrie - Foire de Paris (Ministry of Commerce and Industry - Paris Fair)" Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.: Maurice Borrel (64,55g/50mm) C:XF small edge error

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Franciaország 1906. École Nationale des Arts Decoratifs - Concovrs Annvel - 1r Prix Dessin-Ornemant-Bosse - Mignard, R (Dekoratív Művészetek Állami Iskolája - Éves verseny - Első díj - Mignard, R) peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Alphée Dubois (50,97g/45mm) T:1-,2 halvány patina / France 1906. École Nationale des Arts Decoratifs - Concovrs Annvel - 1r Prix Dessin-Ornemant-Bosse - Mignard, R (National School of Decorative Arts - Annual competition - First price - Mignard, R) Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.: Alphée Dubois (50,97g/45mm) C:AU,XF slightly patina
30403.

Franciaország 1906. "École Nationale des Arts Decoratifs - Concovrs Annvel - 1r Prix Dessin-Ornemant-Bosse - Mignard, R (Dekoratív Művészetek Állami Iskolája - Éves verseny - Első díj - Mignard, R)" peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Alphée Dubois (50,97g/45mm) T:1-,2 halvány patina / France 1906. "École Nationale des Arts Decoratifs - Concovrs Annvel - 1r Prix Dessin-Ornemant-Bosse - Mignard, R (National School of Decorative Arts - Annual competition - First price - Mignard, R)" Ag commemorative medal, marked on edge. Sign.: Alphée Dubois (50,97g/45mm) C:AU,XF slightly patina

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Franciaország 1910. A szakmai szövetség első évfordulója 1910. - F. Nicolai Br emlékérem, eredeti tokban. Szign.: F. Chabaud F. (62,75g/50mm) T:1,1- / France 1910. Association Amicale Fumisterie Cours Professionnel 1ére Anne 1910. - F. Nicolai Br commorative medallion in original case. Sign.: F. Chabaud F. (62,75g/50mm) C:UNC,AU
30404.

Franciaország 1910. "A szakmai szövetség első évfordulója 1910. - F. Nicolai" Br emlékérem, eredeti tokban. Szign.: F. Chabaud F. (62,75g/50mm) T:1,1- / France 1910. "Association Amicale Fumisterie Cours Professionnel 1ére Anne 1910. - F. Nicolai" Br commorative medallion in original case. Sign.: F. Chabaud F. (62,75g/50mm) C:UNC,AU

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft