Tétel

Kikiáltási ár:

16 000 Ft

Leírás:

Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. Három egészoldalas fotóval a művészről, valamint hat egészoldalas illusztrációval,(közte egy színessel, és öt fekete-fehérrel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, angol nyelven. Aubrey Beardsley (1872-1898): angol grafikus, illusztrátor, a szecessziós grafika legnagyobb hatású mestere. Készített illusztrációkat Oscar Wilde Salome, vagy Thomas Malory: Le Morte d'Arthur c. munkákhoz. Számos munkája jelenet meg az angol The Studio c. művészeti magazinban. / Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. With three photo about the artist, and with six illustrations (one colourful, and five black-and-white illustrations.) First edition. Half-linen-binding, with repaired binding, with slightly worn cover, in English language. Aubrey Beardsley (1872-1898) english graphic, illustrator, the master of the art nouveau illustration. He made illustrations to Oscar Wilde's Salome, and Thomas Malory's Le Morte d'Arthur. He made illustations to The Studio, an English art magazine.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : pintér_henrietta