Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 55

Jókai Mór: Forradalom alatt ír művei 1848-1849. Szerző tulajdona. Bp., 1875, Athenaeum, 1 t.+205 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé viseltes borítóval, javított gerinccel, 3-14. oldal között a lapok kijárnak, aranyozott lapélekkel. Első gyűjteményes kiadás. A szerző, Jókai Mór által (1825-1904) Mudrony Pálnak (1843-1891) közgazdasági író, újságírónak, és így munkatársának dedikált példány. Mudrony Pál apja, Mudrony Sándor 1848-ban a honvédő harcokban esett el. Mudrony Pál újságíróként A Hon folyóirat munkatársa volt 1870-től annak 1882-es megszűnéséig. A lap alapítója és főszerkesztője Jókai Mór volt. A Hon folyóirat megszűnése után Mudrony Pál a miniszterelnöki sajtóosztály hivatalnoka lett.
15390.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
17
Fekete István: Hu. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1966, Móra. Első kiadás. Kiadói keménykötés, kiadói viseltes papír védőborítóban. A szerző, Fekete István (1910-1970) által dedikált Rácz Ferencnek, göllei kántor tanítónak, Rácz Vali (1911-1997) színész- és énekesnő apjának, aki Fekete István apja után lett a község tanítója és ott tanított 1910-től 1948-ig, dátumozással. Rácz Feri bátyámnak régi-régi göllei szeretettel: Fekete István. 1966
15391.

Fekete István: Hu. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1966, Móra. Első kiadás. Kiadói keménykötés, kiadói viseltes papír védőborítóban. A szerző, Fekete István (1910-1970) által dedikált Rácz Ferencnek, göllei kántor tanítónak, Rácz Vali (1911-1997) színész- és énekesnő apjának, aki Fekete István apja után lett a község tanítója és ott tanított 1910-től 1948-ig, dátumozással. "Rácz Feri bátyámnak régi-régi göllei szeretettel: Fekete István. 1966"

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
52
15392.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
15393.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Bánffy Miklós: Emlékeimből. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, M. kir. honvéd központi könyvtár bélyegzőjével, címkéjével, címlapon bejegyzés,  Első kiadás. Számozott 352. számú példány.
15394.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Bp., 1895, Athenaeum. Zichy Mihály illusztrációival. Gazdagon díszített, aranyozott, vászonkötésben, kicsit kopott gerinccel, aranyozott lapszélekkel, szép állapotban.
15395.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Puskin Sándor: Anyegin Eugén. Oroszból fordította Bérczy Károly. Krúdy Gyula előszavával. Gara Arnold festőmész 8 egészoldalas rézkarcával illusztrálva. A könyvdíszek és kötésterv Végh Gusztáv munkái. Bp., 1920, Genius. 238+1 p.+8 t. (a rézkarcok előtt hártyapapírral.) Kiadói aranyozott antilop-utánzatú vászon-kötés, C kötésben, Gottermayer-kötés, szakadozott karton-tokban, kissé kopottas borítóval, két kijáró hártyapapírral. Számozott (500/111.) példány.
15396.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
15397.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
15398.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15399.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15400.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fenelon, François de Salignac de la Mothe] Fenelóni Saligniák Ferencz: Telemakus bujdosásának történetei, mellyeket franczia nyelven irtt Fenelóni Saligniák Ferencz kameráki érsek. Magyarra forditott Haller-kői Haller László gróff úr, hajdan tekéntetes nemes Máramaros vár-megyének fő-ispánnya. Második nyomtatás. Kassa, 1758. Nyomtattatott a Jesus Tarsasaga Academiai betőivel. [6] + 343 p. Korabeli, kissé kopott egészbőr kötésben.
15401.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft