Magyar és külföldi bankjegyek

Tételek száma: 101

1849. 15kr + 30kr + 1848. 1Ft + 2Ft + 5Ft vörösesbarna, piros tintafolttal (érvénytelenítés?) + 5Ft barna + 10Ft piros tintafolttal (érvénytelenítés?) + 100Ft Kossuth bankó T:II-III- restaurált, szakadás / Hungary 1849. 15 Kreuzer + 30 Kreuzer + 1848. 1 Forint + 2 Forint + 5 Forint reddish brown, with red ink spot (cancellation?) + 5 Forint brown + 10 Forint with red ink spot (cancellation?) + 100 Forint Kossuth Note C:XF-VG restored, tear Adamo G102, G103, G104, G109, G109A, G111, G114
30044.

1849. 15kr + 30kr + 1848. 1Ft + 2Ft + 5Ft vörösesbarna, piros tintafolttal (érvénytelenítés?) + 5Ft barna + 10Ft piros tintafolttal (érvénytelenítés?) + 100Ft "Kossuth bankó" T:II-III- restaurált, szakadás / Hungary 1849. 15 Kreuzer + 30 Kreuzer + 1848. 1 Forint + 2 Forint + 5 Forint reddish brown, with red ink spot (cancellation?) + 5 Forint brown + 10 Forint with red ink spot (cancellation?) + 100 Forint "Kossuth Note" C:XF-VG restored, tear Adamo G102, G103, G104, G109, G109A, G111, G114

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
1913. 20K (3x) sorszámkövetők, mindhárom piros Deutschösterreich felülbélyegzéssel T:I- /  Hungary 1913. 20 Korona (3x) sequential serials, all three with Deutschösterreich overprint C:AU Adamo K18B
30045.

1913. 20K (3x) sorszámkövetők, mindhárom piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I- / Hungary 1913. 20 Korona (3x) sequential serials, all three with "Deutschösterreich" overprint C:AU Adamo K18B

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1917. 2K (3x) sorszámkövetők T:I,I- kis fo., törés nélküli hajlás az egyik bankjegy jobb felső sarkában / Hungary 1917. 2 Korona (3x) sequential serials C:UNC,AU small stain, one banknote with fold without tear in upper right corner Adamo K6
30046.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1923. 10.000K Orell Füssli Zürich piros sorozat-és sorszám T:II /  Hungary 1923. 10.000 Korona Orell Füssli Zürich red serial number C:XF Adamo K42/1
30047.

1923. 10.000K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat-és sorszám T:II / Hungary 1923. 10.000 Korona "Orell Füssli Zürich" red serial number C:XF Adamo K42/1

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1929. 10P Deák Ferenc T:III,III- kis ly. középen /  Hungary 1929. 10 Pengő Ferenc Deák C:F,VG small hole in center Adamo P8
30048.

1929. 10P "Deák Ferenc" T:III,III- kis ly. középen / Hungary 1929. 10 Pengő "Ferenc Deák" C:F,VG small hole in center Adamo P8

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
11
1930. 100P (10x) sorszámkövetők T:I / Hungary 1930. 100 Pengő (10x) sequential serials C:UNC Adamo P17
30049.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1932. 50P (6x) + 1946. 1.000.000.000P (8x) + 1946. 10.000MP (10x) + 1946. 1.000.000MP (9x) + 1946. 10.000BP mind kék színű FORRADALMI PÉNZKIÁLLÍTÁS - KEVERMES - 3260 sz. - PETŐFI SÁNDOR ÚTTÖRŐ CSAPAT 1967. IV. 29 - V. 1. felülbélyegzéssel T:II-III / Hungary 1932. 50 Pengő (6x) + 1946. 1.000.000.000 Pengő (8x) + 1946. 10.000 Millpengő (10x) + 1946. 1.000.000 Millpengő (9x) + 1946. 10.000 Billpengő all with blue FORRADALMI PÉNZKIÁLLÍTÁS - KEVERMES - 3260 sz. - PETŐFI SÁNDOR ÚTTÖRŐ CSAPAT 1967. IV. 29 - V. 1. overprint C:XF-F
30050.

1932. 50P (6x) + 1946. 1.000.000.000P (8x) + 1946. 10.000MP (10x) + 1946. 1.000.000MP (9x) + 1946. 10.000BP mind kék színű "FORRADALMI PÉNZKIÁLLÍTÁS - KEVERMES - 3260 sz. - 'PETŐFI SÁNDOR' ÚTTÖRŐ CSAPAT 1967. IV. 29 - V. 1." felülbélyegzéssel T:II-III / Hungary 1932. 50 Pengő (6x) + 1946. 1.000.000.000 Pengő (8x) + 1946. 10.000 Millpengő (10x) + 1946. 1.000.000 Millpengő (9x) + 1946. 10.000 Billpengő all with blue "FORRADALMI PÉNZKIÁLLÍTÁS - KEVERMES - 3260 sz. - 'PETŐFI SÁNDOR' ÚTTÖRŐ CSAPAT 1967. IV. 29 - V. 1." overprint C:XF-F

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
10
1943. 100P Szálasi-kiadás E001 000000-as sorszámmal, csak hátlap, előlapon csak alapnyomat, ívből kézzel kivágva T:III szép papír / Hungary 1943. 100 Pengő Szálasi Issue E001 000000 serial number, on front side only underprint, hand cut from sheet C:F nice paper Adamo SPT18.3 var.
30051.

1943. 100P "Szálasi-kiadás" "E001 000000"-as sorszámmal, csak hátlap, előlapon csak alapnyomat, ívből kézzel kivágva T:III szép papír / Hungary 1943. 100 Pengő "Szálasi Issue" "E001 000000" serial number, on front side only underprint, hand cut from sheet C:F nice paper Adamo SPT18.3 var.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1943. 1000P hátlapon csak alapnyomat, sorszámozott T:I / Hungary 1943. 1000 Pengő with only underprint on backside C:UNC Adamo SP21e
30052.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1944. 100P A Vöröshadsereg Parancsnoksága EB sorozat T:I / Hungary 1944. 100 Pengő Headquarters of the Red Army EB series C:UNC Adamo P47
30053.

1944. 100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" "EB" sorozat T:I / Hungary 1944. 100 Pengő "Headquarters of the Red Army" "EB" series C:UNC Adamo P47

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1944. 1000P A Vöröshadsereg Parancsnoksága T:I,I- törés nélküli hajlás a két alsó saroknál / Hungary 1944. 1000 Pengő Headquarters of the Red Army C:UNC,AU bent without broken on the two lower corners Adamo P48
30054.

1944. 1000P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:I,I- törés nélküli hajlás a két alsó saroknál / Hungary 1944. 1000 Pengő "Headquarters of the Red Army" C:UNC,AU bent without broken on the two lower corners Adamo P48

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
20
1946. 10Ft T:III / Hungary 1946. 10 Forint C:F  Adamo F1
30056.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft