Könyvek: Jog

Tételek száma: 9

Szegedi János: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium juxta ordinem titulorum operis Tripartiti sacris canonibus accomodatum. 1-3. rész. Nagyszombat, 1751, Typis academicis Societatis Jesu. Ujfalvi Sámuel (?-?) királyi testőr és mások tulajdonosi bejegyzéseivel. Kicsit kopott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
15104.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15105.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Articuli Diaetales Posonienses Anni M. DCC. XV. Debrecen, 1726, ny.n.+Articuli Diaetales Anni M.DCC.XXIII. h.n., 1723, ny.n.+Articuli Juris Thavernicalis, olim Post Tristem Amissae Budae... h.n., 1726,ny.n., 5+154+28+1+10+131+32+1+3+35 p.  Korabeli bordázott gerincű díszes egészbőr kötés, kissé kopott, a kötéstáblákon, és a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, intézményi bélyegzővel, latin nyelven. Három korabeli jogi munka egybekötve, valószínűleg a másik kettő is debreceni kiadás. / Contemporary decorated leatherbinding, with ribbed spine, with a little bit worn cover, with writings on the shild pages and the inside of the covers, with dry seal, with office seals, in Latin language.
15106.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, (1848), Wefer Károly-ny., 56 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borítón gróf Batthyány Lajos, a hátsón Kossuth Lajos fametszetes arcképével, címlapon a fametszetes magyar címerrel. Felvágatlan példány. Jó állapotban.
15107.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, és pisztolypárbajok Fényképfelvételekkel. Bp., [é.n.], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 160 p. Huszaonharmadik kiadás. Kiadói paprborítékban
15108.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Pauler Tivadar: Adalékok a hazai jogtudomány történetéhez. Bp., 1878, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, kis folttal, intézményi bélyegzővel. / Linen-binding, in Hungarian language.
15109.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Schnierer Gyula: A telekkönyvi eljárás rendszeres kézikönyve honi törvényeinkhez... alkalmazva és példagyűjteménnyel ellátva. Pest, 1871. Lauffer Vilmos. XII. 211 l. Kissé megviselt félvászon kötésben.
15110.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hajnik Imre: Egyetemes európai jogtörténet. I. kötet. A középkor kezdetétől a francia forradalomig. Unicus! Bp., 1875, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), IV+354 p.+1 sztl. lev. Korabeli kissé kopottas félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, 323-328 oldalaknál gyűrődésekkel, de egyébként jó állapotban, legit gr. Batthyány Zsig(mond) (?) bejegyzéssel. Első kiadás.
15111.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dobozi István: A községi közigazgatás kézikönyve. I.-II. Elméleti és gyakorlati útmutató. Bp, 1886. Pallas. Kopottas félvászon kötésben.
15112.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft