Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 21

Pogány Móric: Dreams of an Architect. Max Reinhardt előszavával. Leipsic-Berlin-Vienna, (1926), Frederic Ernest Huebsch, 11+39 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ex libris-szel, angol nyelven. A szerző, Pogány Móric (1878-1942) által dedikált példány./ Linen-binding, in English language. Dedicated by the author.
15216.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
15217.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Innen-Dekoration. XL. Jahrgang. Sonderdruck: Ludwig Kozma, Budapest. Darmstadt, 1929. Dr. Alexander Koch. (40)p. Egészoldalas (1 színes) táblákkal és szövegközti képekkel. Kiadói papírborítóban. A német újság Kozma Lajos különszáma. Papírborítóban, sarkok gyűröttek. / Paperbinding, in German.
15218.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15219.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
15220.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Tóth János: Így épít a vasi nép. Szombathely, 1938. Vasi Szemle. (Martineum Könyvny.) 163 szövegközti és egészoldalas képpel, alaprajzzal. Német, francia és angol nyelvű bevezetéssel.Dedikált példány! Borítón folt.
15221.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
[Padányi Gulyás Jenő]: A Fertő Vidék Népének Építészete. Magyar Ház Barátainak képeskönyvei 2. Bp., 1937, Magyar Ház Barátai, Élet Irod. és Nyomdai Rt., XV+113 p. (1-109. oldalon a képanyag.) Kiadói fűzött papírkötésben. Jó állapotban.
15222.

[Padányi Gulyás Jenő]: A Fertő Vidék Népének Építészete. Magyar Ház Barátainak képeskönyvei 2. Bp., 1937, Magyar Ház Barátai, "Élet" Irod. és Nyomdai Rt., XV+113 p. (1-109. oldalon a képanyag.) Kiadói fűzött papírkötésben. Jó állapotban.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rippl-Rónai József: - - emlékezései. Első kiadás. Bp., 1911, Nyugat. (Világosság ny.). 159p., 11t. (reprodukciók), 2 hasonmás (4 lapon), 10 tusrajz (lapszámozáson belül). 200 számozott példányban könyvgyűjtők részére megjelent bibliofil kiadás. Ez a 13. Egészvászon kötésben, néhány illusztráció kijár.
15223.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Rippl-Rónai József Emlékezései. Bp., 1911, Nyugat, 159 p.+11 t.(reprodukciók) + 2 hasonmás (4 lapon)+10 tusrajz lapszámozáson belül. Első kiadás.Átkötött félvászon-kötés. Számozatlan példány. Jó állapotban.
15224.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16
15225.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rákosi Jenő élete és művei. Szerk.: Süle Antal. Bp., 1930, Fővárosi Könyvkiadó, Fővárosi Nyomda Rt.-ny. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopott gerinccel. Apponyi Albert, Harsányi Zsolt, Klebelsberg Kunó, Pekár Gyula, Radó Antal, Schöpflin Aladár és mások írásaival. A szerkesztő, Süle Antal által Dr. Légrády Ottó főszerkesztőnek dedikált. Kézzel számozott, 1. számú példány.
15226.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Ipolyi Arnold: A középkori magyar festészet emlékeiből. A szepesváraljai XIV: századi falfestmény. Pest. 1864. Eggenberger. Fűzve papírboítékban. 20p.
15227.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft