Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 60

1948-1952 Sebes Gusztáv (1906-1986) az Aranycsapat szövetségi kapitányának fényképes belépő igazolványai az 1948-as londoni és az 1952-es helsinki olimpiára, saját kezű aláírásával / Identity Card of Gusztáv Sebes, coach of the Golden Team of Hungary, for Olympiad London and Helsinki, with autograph signature
11446.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
cca 1950 Obszcén meghívó humoros, pajzán rajzzal / Obscene invitation and erotic drawing. 43x23 cm
11447.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1953 Magyarország-Anglia, a legendás 6:3-as labdarúgó mérkőzés meccsfüzete, és egy belépőjegye a Wembley Stadionba, ahol az Aranycsapat legyőzte az évtizedek óta veretlen Angliát. A füzet kissé viseltes, kissé foltos, kissé kopottas, a jegyen kisebb folt./ 1953 Hungary - England, legendary football match booklet, and a entry ticket to the Wembley Stadium, where the Golden Team of Hungary defeated England. The booklet in little bit spotty, and worn, the ticket little bit spotty.
11448.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,32
135,29
9
1956-1983 Vas Zoltán (1903-1983) 1956-os államminiszter, író hagyatéka. Nagyrészt az 1956-os forradalomra vonatkozó írások, nyomtatványok, PB jegyzőkönyv másolatok gyűjteménye. A nyomtatványok nagy részén Vas saját kezű feljegyzéseivel, kommentárjaival, mint egy készülő köny előmunkálatai. Nagyon sok 1956-os röplap és újság is. Nagy dobozban. Érdekes, forrásértékű anyag. A rendszerváltáskor felértékelődő, kommunistákkal indult, majd velük 1956-után részben szembefordult, egy idő után betiltott író megítélése szempontjából is.
11449.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Dr. Heim Pál (1875-1929) gyermekgyógyász, egyetemi tanár névjegykártyája, saját kezű soraival, 6x10,5 cm
11450.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, vadász és természettudományi író 5 db aláírt, gépelt levele és halotti értesítője
11451.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
vitéz Jancsó István (1891-1968) igazgató főorvos saját kézzel aláírt levele
11452.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
11453.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Frank Frigyes (1890-1976) festőművész saját kézzel írt levele, őt és műveit ábrázoló fotók, kiállítási katalógusok, testvére őt ábrázoló fotográfiája
11454.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Szerdahelyi Kálmán (1829-1872) a Nemzeti Színház színészének fényképalbuma, Halála után felesége Pirelle Kornélia tulajdona, majd annak utolsó férje, Rozsnyai Kálmán örökli, aki Gál Gyula színésznek ajándékozza 1908-ban, Rozsnyai Kálmán ajánlásával és aláírásával, a benne található 182 db magyar és külföldi színészeket ábrázoló vizitkártya méretű fotó az eredetikről készült modern másolat, javított bőr kötésben, sárgaréz sarokvédőkkel és csattal, 27x21 cm
11455.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Weiss Manfréd (1857-1922) nagyiparos névjegye, saját kezű soraival, 6,5x10 cm
11456.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
1919 Gallé Tibor (1896-1944) festőművész és Kreisel Béla grafikus által készített, kézzel rajzolt hadifogoly újság, olasz hadifogoly táborban, benne sok szövegközti grafikával, valamint képzelt riport Kun Bélával. 8p + 2 rajz. / 1919 Hand drawn POW magazine from Italian POW camp with graphics.
11457.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
17

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft