Órák

Tételek száma: 6

1781 Nagyvárad. Negyedütős barokk asztali óra. Georg Ruppert nagyváradi órás és műszerész jelzett munkája. Orsójáratos, ingás, leállítható ütés mechanikával. 4 zománcozott számlappal, egyik lap javított. Az óra számlap felett zománcozott felirat: Georg Ruepp in Grosswardein Az óraszerkezeten az évszám 1781. Egészséges, üvegezett fa dobozban. Gazdagon aranyozott, díszes rézveretekkel, bársony betéttel, hozzávaló felhúzó és óradoboz kulcsokkal. Szakszerűen restaurált, működő, szép állapotban. Az óra készítője Gerog Rueppert nagyváradi órás számos különleges asztali és toronyóra szerkezet megalkotója. Az ő keze munkáját dícséri a nagyváradi Holdas templom holdfázisos órája is.  Rendkívüli ritkaság! /  1781 Unique baroque table clock. Signed work of Georg Rueppert from Nagyvarad / Grosswardein / Oradea. Strikes quarter and half. With enameled dials. On top the insciption says Georg Ruepp in Grosswardein. The year 1781 is written on the mechanics. Spindle mechanics. With stoppable striking mechanics. One dial is slighltly damaged. In wooden box, with velvet and gold plated copper ornaments, handles. In beautiful, working condition. Complete with all keys. The clock maker and mechanic Georg Rueppert was well known for special table- and tower clocks. He made the clock of the Moon Temple (Adormirea Maicii Domnului) in Oradea.  Estimable rarity!  29x55x14 cm
11176.

1781 Nagyvárad. Negyedütős barokk asztali óra. Georg Ruppert nagyváradi órás és műszerész jelzett munkája. Orsójáratos, ingás, leállítható ütés mechanikával. 4 zománcozott számlappal, egyik lap javított. Az óra számlap felett zománcozott felirat: "Georg Ruepp in Grosswardein" Az óraszerkezeten az évszám 1781. Egészséges, üvegezett fa dobozban. Gazdagon aranyozott, díszes rézveretekkel, bársony betéttel, hozzávaló felhúzó és óradoboz kulcsokkal. Szakszerűen restaurált, működő, szép állapotban. Az óra készítője Gerog Rueppert nagyváradi órás számos különleges asztali és toronyóra szerkezet megalkotója. Az ő keze munkáját dícséri a nagyváradi Holdas templom holdfázisos órája is. Rendkívüli ritkaság! / 1781 Unique baroque table clock. Signed work of Georg Rueppert from Nagyvarad / Grosswardein / Oradea. Strikes quarter and half. With enameled dials. On top the insciption says "Georg Ruepp in Grosswardein". The year 1781 is written on the mechanics. Spindle mechanics. With stoppable striking mechanics. One dial is slighltly damaged. In wooden box, with velvet and gold plated copper ornaments, handles. In beautiful, working condition. Complete with all keys. The clock maker and mechanic Georg Rueppert was well known for special table- and tower clocks. He made the clock of the Moon Temple (Adormirea Maicii Domnului) in Oradea. Estimable rarity! 29x55x14 cm

Kikiáltási ár:
700 000 Ft
1 891,89
2 058,82
XIX. század vége: Falióra. 8 napos, ingás szerkezettel, rugóhuzamú, öntött ingával. Feles ütős, jó állapotú faragott, rézveretes fa házban. Kulccsal, működő, jó állapotban /  Vintage wall clock with 8 days mechanics. Strikes half. Works well.
11177.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
cca 1890 Read & Son, Coventry jelzett zsebóra. Kulcsos, háromfelé nyitható, hibátlan számlappal, szépen járó, működő szerkezettel,. kulccsal, ezüst óralánccal / cca 1880 Signed silver pocket watch. With winding key. Works well. With silver chain. d:5,5 cm 156 g
11178.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
cca 1880 Miller & Stewart Hereford jelzett zsebóra. Korai ankerjáratos, kulcsos, háromfelé nyitható, hibátlan számlappal, szépen járó, működő szerkezettel,. kulccsal / cca 1880 Signed silver pocket watch. Early ancre mechanics, with winding key. Works well. d:5 cm
11179.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
XIX. sz. vége: Nagyméretű 400 napos álló óra. Torziós ingás szerkezettel. Üveg búra alatt. Felhúzókulccsal, Jól működik. / 400 days mechanical clock with torsion pendulum. Under glass. Works well. 44 cm
11180.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Omega Geneve Chronometer electric f300 Hz modell elektromos, 300 herzen működő karóra naptár funkcióval. Nagyon szép, működő állapotban. /  Vintage Omega Genéve Chronometer F300hz modell electric wristwatch with calendar. Works well.
11181.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft