Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 16

12402.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Kós Károly: Régi Kalotaszeg (Bp., 1911. Athenaeum ny.) II. + (2)+57+8p. Lapszámozáson belül a szerző 21 egészoldalas rajzával. Első kiadás. + hozzákötve: Kós Károly: Attila királyról ének. Bp., 1909. Athenaeum. 22p. Mindkét mű eredetileg a Magyar Iparművészet c. lap mellékleteként jelent meg. Korabeli, szép állapotú félvászon kötésben.
12403.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Lőrinczy György: New York, New York. Bp., 1972, Magyar Helikon. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
12404.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Dr. Homér Lajos: A Bútor Története. Egyiptomtól Napjainkig. Bp., 1947, Barka, 313+2 p.+1 lev. hibajavítás. Kiadói aranyozott félvászon, 103-286. p. között összesen 311 képpel. Számozott (1000/723.) és aláírt példány, Pándy Lajos (1895-1957) ex librisz-ével. Szép állapotú példány.
12405.

Dr. Homér Lajos: A Bútor Története. Egyiptomtól Napjainkig. Bp., 1947, "Barka", 313+2 p.+1 lev. hibajavítás. Kiadói aranyozott félvászon, 103-286. p. között összesen 311 képpel. Számozott (1000/723.) és aláírt példány, Pándy Lajos (1895-1957) ex librisz-ével. Szép állapotú példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dr. Balás-Piry László: Hitler művészei. Bp., é.n. (1941), Stádium Sajtóvállalat Rt., 141+1 p.+56 t. Kiadói aranyozott illusztrált félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, az illusztrációknál (6.-21. között) nyolc oldal kijár. A könyvet az Ideiglenes Nemzeti Kormány 1945-ben betiltotta. / Dr. László Balás-Piry: Artist of Hitler. Half-linen-binding, with a little bit worn cover, eight pages are coming out from the illustrations, in Hungarian language.
12406.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
Lebegue: Die sieben Hauptsünden. Les sept Péchés capitaux. Privatdruck österreichischer Bibliophilen, Wien, 1909. Stern. with 8 tables. Worn at the spine. / A hét főbűn. Erotikus mappa 8 nagyméretű táblával. Magánkadás, kereskedelmi forgalomba nem került.Gerincénél kissé szakadt. 32x26 cm
12407.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Yusaku Imaizumi (1850-1931) - Kosaburo Usui (?-?) - Kokyo Tanuguchi (1864-1915): Kosei Chosho I-IV. - Négy kötetes japán fametszettömb-könyv, ami antik japán műtárgyak katalógusa. Kyoto, 1903, Kanbei Murakami - Naosaburo Yamada. A borító kopottas. A kötése sérült, megviselt, de egyébként jó állapotban. / Four volumes Japanese woodblock book of antique catalog of Japanese treasures, in Japanese language, the cover is worn, the binding is damaged.
12408.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
12409.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Majer István (1813-1893): A rézmetszészetnek műtana. Budapest, 1947, Magyar Király Egyetemi Nyomda, IX+80+1 p. + 1 melléklet. Kiadói sérült gerincű, kopottas egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel. A szerző által dedikálva, dátumozással (1855).
12410.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Malonyai Dezső: Az akt. Művészekről és a művészetről az akt kapcsán. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 189 p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kissé kopott borítóval, gerinccel, számos illusztrációval.
12411.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
H. B. Guffroy: Pensées de F(ranz) Gareis Jeune Peitre Saxon ou Collection dEsquisses et de sujets gracieux dapres les Dessings quon a de lui. (Paris, 1820. Becker). 4p.+ 51 t litográfiák. Néhány lap foltos. / With 51 full page lithographs. Some pages are stained.
12412.

H. B. Guffroy: Pensées de F(ranz) Gareis Jeune Peitre Saxon ou Collection d'Esquisses et de sujets gracieux d'apres les Dessings qu'on a de lui. (Paris, 1820. Becker). 4p.+ 51 t litográfiák. Néhány lap foltos. / With 51 full page lithographs. Some pages are stained.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Lehel Ferenc: Cézanne. Bp., 1923, Amicus (A keresők 1.). A szerző által Bálint Lajos (1886-1974) író részére dedikálva! Sorszámozott, 522. számú példány, készült 1000 példányban. Papírkötésben, jó állapotban. /  Dedicated by the author to Hungarian writer Lajos Bálint (1886-1974), numbered copy (522/1000). Paper binding, in good condition.
12413.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft