Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 23

1899 Katonai szolgálat kezdetére készített, díszes vésésekkel ellátott tiszti kard. A pengében grafikus marásokkal,pegazusok között császári címer, Treu bis in den Tod felirattal, tulodlalán görög harcosok közrefogta dátum 1899. August 8, ami a szolgálati időt kezdetét jelezhette. A pengetőn Weyersberg&Stamm Solingen. Eisenhauer jelzéssel. A markolatgombon nemesi korona és AB jelzések. /  1899 Officers dagger ornamented to commemorate the begining of the service. On the blade Austrian Emperors eagle with letters FJ. and Graphical figures: pegasi, Greek warriors and inscrition Treu bis in den Tod. On the hilt button noblemans crown and initials AB. 101 cm
11090.

1899 Katonai szolgálat kezdetére készített, díszes vésésekkel ellátott tiszti kard. A pengében grafikus marásokkal,pegazusok között császári címer, "Treu bis in den Tod" felirattal, tulodlalán görög harcosok közrefogta dátum 1899. August 8, ami a szolgálati időt kezdetét jelezhette. A pengetőn Weyersberg&Stamm Solingen. Eisenhauer jelzéssel. A markolatgombon nemesi korona és AB jelzések. / 1899 Officer's dagger ornamented to commemorate the begining of the service. On the blade Austrian Emperor's eagle with letters FJ. and Graphical figures: pegasi, Greek warriors and inscrition "Treu bis in den Tod". On the hilt button nobleman's crown and initials AB. 101 cm

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
30
cca 1900 Orosz utazó ikon (poliptychon), bronz, erősen hiányos zománc díszítéssel, egyik zsanér sérült, 16×9 (összecsukva) 16×36 cm (kinyitva) /  cca 1900 Russian traveler poliptychon, brass, with damaged enamel ornament, one hinge is missing, clesd: 16×9 cm, opened: 16×36 cm
11091.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca 1910 Nissel & Sikora Wien színházi táska, ezüst, zománc berakással és csont kámeával a közepén, belseje hasított bőr kisebb szakadásokkal, jelzett, 12×10 cm /  cca 1910 Nissel&Sikora Wien theatra case, silver (Ag.), with enamel inlay, with small damages, with hallmark, 12×10 cm
11093.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
11094.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Ezüst (Ag.) fejű mogyorófa sétapálca, jelzett, gumitalp hiányzik, h:87 cm /  Wooden walking stick, with silver (Ag.) head, with hallmark, l: 87 cm
11095.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Berndorf kétágú gyertyatartó párban, Gazdagon díszített alpakka, súlyozott, jelzett, jó állapotban, kivehető felső résszel m:44 cm (2×) /  Two Berndorf candelsticks, richly ornated alpacca, with hallmark, in good condition, h: 44 cm
11096.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Jakubowski & Jarra (Krakkó) monogramos cukortartó, ezüstözött alpakka, jelzett, gravírozott, formaszám: 46, 12×10×8.5 cm /  Sugar rack, silver-plated alpacca, hallmarked, with Jakubowski&Jarra (Kraków) initials, serial No.: 46, 12×10×8.5 cm
11097.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
XIX. századi utazóláda, hajóláda mintás réz borítással, búzavirág és négylevelű lóhere mintával. Jelzett. Egyik füle leszakadt, néhány kisebb veret hiányzik róla. a lábrészből kis darab hiányzik 52x42x73 cm Hozzá szobai tartó. Jó optikai állapotban. /  Ornamented Victorian traveller-, steamer chest. Slightly damaged 52x42x73 cm
11098.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
cca 1920 Mátrai Antal és Társa tűzoltókészülék, réz, pontos használati utasítással, m:60 cm /  cca 1920 Mátrai Antal & Co. copper fire extinguisher with detailed instructions of use, h: 60 cm
11099.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Díszes tűzoltó síp, réz, poncolt, szíjjal, m: 11 cm /  Decorated firemans whistle, copper, with band, h: 11 cm
11100.

Díszes tűzoltó síp, réz, poncolt, szíjjal, m: 11 cm / Decorated fireman's whistle, copper, with band, h: 11 cm

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Igényesen faragott fa sétabot, figurális marok résszel, csont berakással, alján apró repedéssel, m:98 cm /  Richly ornated carved wooden walking stick with figurative grip, with bone inlay, with small crack, h: 98 cm
11101.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Antik asztali lámpa, nem működik, hiányzik néhány csavar, réz-vászon, apró horpadásokkal, m:52 cm /  Antique lamp, doesnt work, copper with textile, with small damages, h: 52 cm
11102.

Antik asztali lámpa, nem működik, hiányzik néhány csavar, réz-vászon, apró horpadásokkal, m:52 cm / Antique lamp, doesn't work, copper with textile, with small damages, h: 52 cm

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft