Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 79

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előítélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. Első kiadás! Könyvkötői egészvászon kötésben, [10] + XL + 41-539 + [5] p. A borítója átkötött, a gerince picit szakadt, két sarka picit kopott. A lapok foltosak. A címoldalon ceruzával aláhúzás, bejegyzés. Az védőlapokon, és az elülső kötéstábla belsejében ceruzával bejegyzés. Ezeket leszámítva jó állapotban van!
12521.

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. Első kiadás! Könyvkötői egészvászon kötésben, [10] + XL + 41-539 + [5] p. A borítója átkötött, a gerince picit szakadt, két sarka picit kopott. A lapok foltosak. A címoldalon ceruzával aláhúzás, bejegyzés. Az védőlapokon, és az elülső kötéstábla belsejében ceruzával bejegyzés. Ezeket leszámítva jó állapotban van!

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
Széchenyi István, gróf: Stadium. Irta - - 1831-ben. Kiadta Z**** [Zarha József] 1833-ben. 1. rész. [Unicus!] Lipcse, 1833, Wigand Ottó. XVIII l., 1 lev., 299 l. Első kiadás! XX. századi bordázott egészbőr kötésben. Mellékelve a könyvkötés számlája is, melyből kiderül, hogy a példány Széchenyi Bálint tulajdona volt! Első néhány lapon foltok, egyébként szép állapotban.
12522.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Széchényi István, gróf [1791-1860]: Hunnia. Pesten, 1858. Heckenast.Töredékek Gróf Széchényi István fennmaradt kézirataiból. Közli Török János. Első kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv. Nyomtatott Landerer és Heckenastnál. Félvászon kötés, XIV+2+246p. Első kiadás! Széchenyi a magyar nyelvhasználat ügyét tárgyaló művét a Stadium folytatásának szánta. 1834-ben a vaskapui munkálatok között kezdte írni, de művét végül csak 1858-ban nyomtatták ki a rendőrminisztérium engedélye alapján, de a pesti sajtórendészeti osztály lefoglalta, és csak a szerző halála után, 1860-ban engedélyezték a terjesztését.  Átkötött példány. A borítója kopottas, a gerincén könyvtári jelzett címkéje. A hátsó védőlapon ceruzával bejegyzés. A lapok foltosak. A könyvben tollal, ceruzával aláhúzás, bejegyzés.
12523.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Széchényi István, gróf [1791-1860]: A Kelet Népe. Pesten, 1841, Nyomtat.Trattner-Károlyi Betűivel. Első Kiadás! Kopottas félvászon borító, 4+187[helyesen 387]+5 p. Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott.
12524.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Viski T. Pál: Ravaszdi, víg érzékeny játék 5 felvonásokban, Marosvásárhely, 1805. A Református Kollegyom betűivel. 88p. egy-két oldal sérült.+ hozzákötve :  Jokasta, szomorújáték 5 felv. Marosvásárhely, 1805. uo. 88p. Későbbi félbőr kötésben. Egy-két lap sérült, kötés belül ragasztott.  Ritkaság!
12525.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Faludy György: Európai költők antológiája. József Attila emlékének. Első kiadás. Budapest, (1938). Cserépfalvi. 317 p. Kiadói egészvászon-kötésben. Faludy György által dedikált példány, dátumozással.
12526.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
12527.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Karinthy Frigyes: Nem mondhatom el senkinek. Budapest, é.n. (1930), Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 64 p. Első kiadás! Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott. Némileg foltos. A címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
12528.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
12529.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, és Szász Károly. Budapest, 1870, Méhner Vilmos, 807 p., gazdag szövegközti, köztük 25 egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötés, festett aranyozott lapélekkel. A borító picit kopott, a gerince egy helyen picit sérült, a kötése némileg laza, de ezt leszámítva jó állapotban van.
12530.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, 233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítója kopottas, az egyik lap széle szakadozott, de ezt leszámítva szép állapotban.
12531.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Heltai Jenő: Elfelejtett versek. Budapest, 1947, Uj Idők Irodalmi Intézet. Illusztrált kiadói karton kötésben. Dr. Molnár Bélának szeretettel, öreg barátja Heltai Jenő dedikációval!
12532.

Heltai Jenő: Elfelejtett versek. Budapest, 1947, Uj Idők Irodalmi Intézet. Illusztrált kiadói karton kötésben. "Dr. Molnár Bélának szeretettel, öreg barátja Heltai Jenő" dedikációval!

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft