Könyvek: Utazás, városok

Tételek száma: 24

Posewitz Tivadar: Reisehandbuch durch Zipsen, Hohe Tátra und Zipser Mittelgebirge. [A Szepesség, Magas-Tátra és Szepességi Középhegység.]  Budapest, 1898. Franklin-Verein. XVI + 336 + [4] p. + 2 t. (ebből egy színes, dupla oldalas, egy kihajtható) + 10 térkép (ebből 8 színes kőnyomat, abból 5 kihajtható, 1 dupla oldalas) + 1 táblázat (kihajtható) + 1 mell. (hiányzik!). A csúcsok megmászásáról szóló részt Dénes Ferenc írta. A térképek és táblák szövege magyar nyelvű. Díszesen aranyozott, vaknyomásos, Baedeker-t utánzó piros kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban / Travel book with many litho maps (one missing)
11915.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Cotteau, Edmond: Un touriste dans lextreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
11916.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Hrvoje Grguric: Na Dalekonm Istoku. Zagreb, 1931, Naklada Zaklade tiskare Narodnih novina. 211 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
11917.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Illustrierter Führer durch Dalmatien (Abbazia - Lussin) längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den ionischen Inseln. Bécs és Lipcse., 1907. Hartleben. 233 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Számos képpel és térképpel.
11918.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bird, Isabella L.: Unbetretene Reisepfade in Japan. EIne Reise in das Innere des Landes un nach den heiligen Stätten von Nikko und Nezo. 1-2. köt. Jena, 1886, Hermann Costenoble. A két kötet egybekötve, kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
11919.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Baedeker, K.:Italien. Handbuch für Reisende. Erster Theil: Ober-Italien bis Livorno, Florenz, Ancona, und die Insel Corsica nebst Reise-Routen durch die Schweiz und Oesterreich. Mit 6 Karten und 27 Planen. Coblenz, 1811, Karl Baedeker. Egészvászon kötésben.
11920.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Az Osztrák - Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös kezdeményezéséből és közreműködésével. I.-XXI. kötet. Teljes sorozat!  Bp. 1886-1901. M. Kir. Államnyomda. Teljes magyar nyelvű sorozat. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Egy kötet kötése hátoldalt kissé sérült, másik köteten apró kosz egyébként kívülről nagyon szép állapotú, egységes sorozat. Egészvászon kötésben.
11921.

Kikiáltási ár:
380 000 Ft
1 027,03
1 117,65
Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. III.-IV. köt. (egybekötve). Pest, 1854. Emich. 140 l. 11 t. (kőnyomat, fa- és rézmetszet - 2 tábla hiány!); 131 l. 10 t. (kőnyomat, fa- és rézmetszet 5 tábla hiány). Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, a hiányokon kívül jó állapotban
11922.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
 Buda s Pest közt építendő álló-híd tárgyában kinevezett országos küldöttség munkálatai. Első közlemény. Pest, 1837. Heckenast Gusztáv. (4)+60p. A Lánchíd építéstörténetének érdekes dokumentuma. A füzet jegyzőkönyvek, levelek, a küldöttség névsora mellett Széchenyi ,,Felszólítás a Buda és Pest közt építendő álló-híd iránt címmel kibocsátott felhívását tartalmazza. Korabeli vaknyomott egészvászon kötésben. Enyhén foltos, de szép példány, becses ritkaság.
11923.

' Buda 's Pest közt építendő álló-híd' tárgyában kinevezett országos küldöttség' munkálatai. Első közlemény. Pest, 1837. Heckenast Gusztáv. (4)+60p. A Lánchíd építéstörténetének érdekes dokumentuma. A füzet jegyzőkönyvek, levelek, a küldöttség névsora mellett Széchenyi ,,Felszólítás a' Buda és Pest közt építendő álló-híd iránt" címmel kibocsátott felhívását tartalmazza. Korabeli vaknyomott egészvászon kötésben. Enyhén foltos, de szép példány, becses ritkaság.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Budapest műszaki útmutatója. Kiadta: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1896. Pátria. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal, valamint kihajtható mellékletekkel. Kiadói, gerincén sérült egészvászon-kötésben. 3 lapon az oldalszéli könyvtári pecsétet kivágták, így azok a lapok hosszanti irányban részben hiányosak.
11924.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Fővárosi almanach, lexikon és útmutató. Szerk. és kiad. Gúthi Imre.1910-1912. Harmadik kiadás. Bp., 1909, Légrády. 527 p. Festett, kiadói egészvászon-kötésben. Néhány lapon sűrű ceruzás aláhúzások.
11925.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szontagh Miklós: Tátra-kalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., é. n., Singer és Wolfner (Singer és Wolfner Kalauz Könyvei). Térképmellékletekkel. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /  With maps. In a bit worn out linen binding, otherwise in good condition.
11926.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft