Könyvek: Történelem

Tételek száma: 16

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös (...) kezdeményezéséből és közreműködésével. 1-21. kötet. Teljes. Bp., 1887-1901, Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos, piros egészvászon kötésben. A gerincek többé-kevésbé megfakultak, egy-egy esetben kissé meggyűrődtek; a táblák azonban kifogástalan állapotúak, a festés és az aranyozás újszerű - mintha vitrinben tartották volna hosszú ideig. A II. és a XVI. kötet sajnos alulról elázott, emiatt a hátsó tábla foltos és elszíneződött, az utolsó néhány lap (ív) hullámossá, merevvé vált.
11953.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
756,76
823,53
Colligatum kötet: Sváby Frigyes: A Lengyelországnak elzálogosított XIII szepesi város története. Lőcse, 1895. Reiss J. T. 344 p. + 12 t. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványai II.; hozzákötve: Hradszky József: A szepesi ,,Tíz-lándzsások széke vagy a ,,Kisvármegye története. Lőcse, 1895. Reiss J. T. 226 p. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványai III. kötet. Korabeli félvászon-kötésben, megkímélt állapotban. Az első címlap és az utolsó szöveges lap hiányos, ezeket szakszerűen pótolták.
11954.

Colligatum kötet: Sváby Frigyes: A Lengyelországnak elzálogosított XIII szepesi város története. Lőcse, 1895. Reiss J. T. 344 p. + 12 t. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványai II.; hozzákötve: Hradszky József: A szepesi ,,Tíz-lándzsások széke" vagy a ,,Kisvármegye" története. Lőcse, 1895. Reiss J. T. 226 p. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványai III. kötet. Korabeli félvászon-kötésben, megkímélt állapotban. Az első címlap és az utolsó szöveges lap hiányos, ezeket szakszerűen pótolták.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Almásy László: Rommel seregénél Libyában. Bp., 1943. Stádium. 207 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászonkötésben. Igen ritka, 1945-ben betiltott könyv.
11955.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
11
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kiadói aranyozott vászonkötésben, térképmelléklettel. Erős kötésű, szép állapotban.
11956.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Csete László: Garibaldi I-II. Pest, 1866, k.n. Korabeli félvászon-kötésbe egybekötve. Ritka!
11957.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11958.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432+446 p. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
11959.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11960.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bánffy Dezső: Magyar nemzetiségi politika Bp., 1903. Légrády Testvérek. XIII+216 p. Korabeli félvászonkötésben.
11961.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10
Karl Freiherr von Werkmann: A madeirai halott. Károly császár és király utolsó titkára. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik. 270 p. Korabeli kopottas, aranyozott félvászon-kötésben. A gerinc felső része mindkét oldalon enyhén felszakadt.
11962.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11963.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11964.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft