Metszetek

Tételek száma: 13

1575 Blois városának látképe, rézmetszet, papír, Georg Braun (1541-1622) és Frans Hogenberg (1535-1590) Civitates orbis terrarum című munkájának 1575. évi kiadásából (II. köt. 14. sz.), hátulján a város történetének rövid ismertetőjével, üvegezett fa keretben, a hátsó üveglapon repedéssel, 31×44 cm /  1575 The view of the city of Blois, copper etching, on paper, from the Civitates orbis terrarum (Vol. II., No. 14.) of Georg Braun (1541-1622) and Frans Hogenberg (1535-1590), published in 1575, with a short summary of the history of Blois on its back, in glassed wooden frame, with a crack on the backside glass, 31×44 cm
11000.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1575 Dordracum vulgo Dortt. Dordrecht holland kikötőváros látképe, színezett rézmetszet, papír, Georg Braun (1541-1622) és Frans Hogenberg (1535-1590) Civitates orbis terrarum című munkájának 1575. évi kiadásából (II. köt. 24. sz.), hátulján Dordrecth történetének többek között Jacob de Meyere (1491-1552) flamand humanista és történetíró Commentarii sive annales rerum Flandricarum (Antwerpen, 1561) c. munkája alapján írt rövid ismertetőjével, üvegezett fa keretben, 37×52 cm / 1575 Dordracum vulgo Dortt. The view of the port city of Dordrecht in the Netherlands, coloured copper etching, on paper, from the Civitates orbis terrarum (Vol. II., No. 24.) of Georg Braun (1541-1622) and Frans Hogenberg (1535-1590), published in 1575, with a short summary of the history of Dordrecht on its back, based partly on the historical work Commentarii sive annales rerum Flandricarum (Antwerpen, 1561) written by the Flemish humanist and historian Jacob de Meyere (1491-1552), in glassed wooden frame, 37×52 cm
11001.

1575 Dordracum vulgo Dortt. Dordrecht holland kikötőváros látképe, színezett rézmetszet, papír, Georg Braun (1541-1622) és Frans Hogenberg (1535-1590) Civitates orbis terrarum című munkájának 1575. évi kiadásából (II. köt. 24. sz.), hátulján Dordrecth történetének többek között Jacob de Meyere (1491-1552) flamand humanista és történetíró Commentarii sive annales rerum Flandricarum (Antwerpen, 1561) c. munkája alapján írt rövid ismertetőjével, üvegezett fa keretben, 37×52 cm /

1575 Dordracum vulgo Dortt. The view of the port city of Dordrecht in the Netherlands, coloured copper etching, on paper, from the Civitates orbis terrarum (Vol. II., No. 24.) of Georg Braun (1541-1622) and Frans Hogenberg (1535-1590), published in 1575, with a short summary of the history of Dordrecht on its back, based partly on the historical work Commentarii sive annales rerum Flandricarum (Antwerpen, 1561) written by the Flemish humanist and historian Jacob de Meyere (1491-1552), in glassed wooden frame, 37×52 cm

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1609 Nicolaus van Aelst (1526-1613), Antonio Tempesta (1555-1630): Battle against the Jews. Nagyméretű részmetszet / Large judaica etching 79x50 cm
11002.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1646 Francofurtum ad Viadrum, az Odera-menti Frankfurt madártávlati látképe, rézmetszet, papír, id. Matthäus Merian (1593-1650) svájci rézmetsző munkája a Theatrum Europaeum című korai német folyóirat második, 1646. évi számából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 21,5×34 cm / 1646 Francofurtum ad Viadrum, Frankfurt an der Oder from a birds view, copper etching, on paper, the work of the Swiss engraver Matthäus Merian the Elder (1593-1650), from the second issue of the Theatrum Europaeum, an early German journal on history, published in 1646, in a glassed wooden frame, 21,5×34 cm
11003.

1646 Francofurtum ad Viadrum, az Odera-menti Frankfurt madártávlati látképe, rézmetszet, papír, id. Matthäus Merian (1593-1650) svájci rézmetsző munkája a Theatrum Europaeum című korai német folyóirat második, 1646. évi számából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 21,5×34 cm /

1646 Francofurtum ad Viadrum, Frankfurt an der Oder from a bird's view, copper etching, on paper, the work of the Swiss engraver Matthäus Merian the Elder (1593-1650), from the second issue of the Theatrum Europaeum, an early German journal on history, published in 1646, in a glassed wooden frame, 21,5×34 cm

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
1663 Belegerung des Schloß Homburg, Homburg várának ostroma 1648-ban, rézmetszet, papír, id. Matthäus Merian (1593-1650) svájci rézmetsző munkája a Theatrum Europaeum című korai német folyóirat hatodik, 1663-ban megjelent számából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 25×37 cm / 1663 Belegerung des Schloß Homburg, the siege of the Castle of Homburg in 1648, copper etching, on paper, the work of the Swiss engraver Matthäus Merian the Elder (1593-1650), from the sixth issue of the Theatrum Europaeum, an early German journal on history, published in 1663, in a glassed wooden frame, 25×37 cm
11004.

1663 Belegerung des Schloß Homburg, Homburg várának ostroma 1648-ban, rézmetszet, papír, id. Matthäus Merian (1593-1650) svájci rézmetsző munkája a Theatrum Europaeum című korai német folyóirat hatodik, 1663-ban megjelent számából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 25×37 cm /

1663 Belegerung des Schloß Homburg, the siege of the Castle of Homburg in 1648, copper etching, on paper, the work of the Swiss engraver Matthäus Merian the Elder (1593-1650), from the sixth issue of the Theatrum Europaeum, an early German journal on history, published in 1663, in a glassed wooden frame, 25×37 cm

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1672 Merian, Matthäus: Abriß des Kayserlichen und Schwedischen Feldlagers zwischen Vlan und Tribel im Böhmen den 9. Augusti 1647.  3 db nagyméretű ézmetszet a Theatrum Europaeum-ból (1652) a Harmincéves háború harcairól / Images of the Thirty Years War with the Swedish army. 3 large etchings 37x32 cm
11005.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1682 Abbildung der Statt Wertheim 1673, Wertheim városának látképe 1673-ban, rézmetszet, papír, ifj. Matthäus Merian (1621-1687) svájci rézmetsző munkája a Theatrum Europaeum című korai német folyóirat tizenegyedik, 1682-ban megjelent számából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 25×37,5 cm / 1682 Abbildung der Statt Wertheim 1673, the view of the city of Wertheim in 1673, copper etching, on paper, the work of the Swiss engraver Matthäus Merian the Younger (1621-1687), from the sixth issue of the Theatrum Europaeum, an early German journal on history, published in 1663, in a glassed wooden frame, 25×37,5 cm
11006.

1682 Abbildung der Statt Wertheim 1673, Wertheim városának látképe 1673-ban, rézmetszet, papír, ifj. Matthäus Merian (1621-1687) svájci rézmetsző munkája a Theatrum Europaeum című korai német folyóirat tizenegyedik, 1682-ban megjelent számából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 25×37,5 cm /

1682 Abbildung der Statt Wertheim 1673, the view of the city of Wertheim in 1673, copper etching, on paper, the work of the Swiss engraver Matthäus Merian the Younger (1621-1687), from the sixth issue of the Theatrum Europaeum, an early German journal on history, published in 1663, in a glassed wooden frame, 25×37,5 cm

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
1686 Tokay. Tokaj várának látképe, rézmetszet, papír, Sigmund von Birken (1626-1681) német költő Lorigine del Danubio című művének 1686. évi kiadásából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 7×11,5 cm / 1686 Tokay, the view of the fortress of Tokaj, copper etching, on paper, from the Lorigine del Danubio, a work of the German poet Sigmund von Birken (1626-1681) published in 1686, in a glassed wooden frame, 7×11,5 cm
11007.

1686 Tokay. Tokaj várának látképe, rézmetszet, papír, Sigmund von Birken (1626-1681) német költő L'origine del Danubio című művének 1686. évi kiadásából, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 7×11,5 cm /

1686 Tokay, the view of the fortress of Tokaj, copper etching, on paper, from the L'origine del Danubio, a work of the German poet Sigmund von Birken (1626-1681) published in 1686, in a glassed wooden frame, 7×11,5 cm

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Alt, Rudolf (1812-1905): Pest és Buda a lánczhíddal, litho, papír, a szerző Buda-Pest c. könyvéből (Bp., 1845), 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. Sarka sérült. / Alt, Rudolf (1812-1905):Pest and Buda with Chain Bridge, litho, on paper, from the book Buda-Pest of the author (Budapest, 1845), 18x26cm
11008.

Alt, Rudolf (1812-1905): Pest és Buda a' lánczhíddal, litho, papír, a szerző "Buda-Pest" c. könyvéből (Bp., 1845), 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. Sarka sérült. / Alt, Rudolf (1812-1905):Pest and Buda with Chain Bridge, litho, on paper, from the book "Buda-Pest" of the author (Budapest, 1845), 18x26cm

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Alt, Rudolf (1812-1905): Buda és Pest, litho, papír, a szerző Buda-Pest c. könyvéből (Bp., 1845), 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. Sarka sérült. / Alt, Rudolf (1812-1905):Buda and Pest, litho, on paper, from the book Buda-Pest of the author (Budapest, 1845), 18x26cm
11009.

Alt, Rudolf (1812-1905): Buda és Pest, litho, papír, a szerző "Buda-Pest" c. könyvéből (Bp., 1845), 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. Sarka sérült. / Alt, Rudolf (1812-1905):Buda and Pest, litho, on paper, from the book "Buda-Pest" of the author (Budapest, 1845), 18x26cm

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Alt, Rudolf (1812-1905): Buda a Dunáról le felé tekintve, litho, papír, a szerző Buda-Pest c. könyvéből (Bp., 1845), az egyik sarka sérült, 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. Sarka sérült. / Alt, Rudolf (1812-1905): The view of Buda from the Danube, litho, on paper, from the book Buda-Pest of the author (Budapest, 1845), with damage at one of the corners, 18x26cm
11010.

Alt, Rudolf (1812-1905): Buda a Dunáról le felé tekintve, litho, papír, a szerző "Buda-Pest" c. könyvéből (Bp., 1845), az egyik sarka sérült, 18×26 cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. Sarka sérült. /

Alt, Rudolf (1812-1905): The view of Buda from the Danube, litho, on paper, from the book "Buda-Pest" of the author (Budapest, 1845), with damage at one of the corners, 18x26cm

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1649 Václav Hollar (1607-1677): Kutya rézmetszetű képe. / Etched picture of a dog. In frame. Képméret / picture 13x10 cm. Keret méret / Frame size: 26x20 cm
11011.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft