Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 16

Zrínyi Miklós: Adriai tengernek Syrenaia, Groff Zríni Miklos. Béchben, 1651. Kosmerovi Máte. 160 levél. (Példányunkból hiányzik a címképmetszet a címlap és az előszó, összesen 7 levél) . Első kiadás, mely a Szigeti veszedelmen kívül a költő 1651-ig írt minden lírai költeményét tartalmazza. (Néhány lap foltokkal, de összességében tiszta, érintetlen, restaurálatlan példány) Korabeli, sérült gerincű egészbőr kötésben. Tulajdonosi bejegyzésekkel. Rendkívüli ritkaság, teljesen ép példánya nem szerepelt még árverésen.
11808.

Zrínyi Miklós: Adriai tengernek Syrenaia, Groff Zríni Miklos.
Béchben, 1651. Kosmerovi Máte. 160 levél. (Példányunkból hiányzik a címképmetszet a címlap és az előszó, összesen 7 levél) . Első kiadás, mely a Szigeti veszedelmen kívül a költő 1651-ig írt minden lírai költeményét tartalmazza. (Néhány lap foltokkal, de összességében tiszta, érintetlen, restaurálatlan példány) Korabeli, sérült gerincű egészbőr kötésben. Tulajdonosi bejegyzésekkel.
Rendkívüli ritkaság, teljesen ép példánya nem szerepelt még árverésen.

Kikiáltási ár:
1 500 000 Ft
4 054,05
4 411,76
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. Budán, 1844. Magyar Kir. Egyetem betűivel. 68+(4)p. Első kiadás! A szerző első nyomtatásban megjelent önálló műve. Komikus eposz, mely korában nem aratott átütő sikert és a kritika is erősen támadta témaválasztását és „alantas nyelvi fordulatait. Laza fűzésben, foltos lapok.
11809.

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa.
Budán, 1844. Magyar Kir. Egyetem betűivel. 68+(4)p. Első kiadás! A szerző első nyomtatásban megjelent önálló műve. Komikus eposz, mely korában nem aratott átütő sikert és a kritika is erősen támadta témaválasztását és „alantas nyelvi fordulatait.
Laza fűzésben, foltos lapok.

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 081,08
1 176,47
Petőfi Sándor összes költeményei egy kötetben. Pest, 1847. Emich Gusztáv (Beimel ny.) 1t.+(6)+537+(7)p. Első kiadás! A költőt ábrázoló acélmetszetű címképpel (Barabás Miklós rajza alapján) A költő műveinek első gyűjteményes kiadása. 1847. március 15-én jelent meg 3000 példányban. Korabeli egészvászon kötésben, foltos lapokkal.
11810.

Petőfi Sándor összes költeményei egy kötetben.
Pest, 1847. Emich Gusztáv (Beimel ny.) 1t.+(6)+537+(7)p. Első kiadás! A költőt ábrázoló acélmetszetű címképpel (Barabás Miklós rajza alapján) A költő műveinek első gyűjteményes kiadása. 1847. március 15-én jelent meg 3000 példányban. Korabeli egészvászon kötésben, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Móricz Zsigmond: Az isten háta mögött. Budapest, é.n., Athenaeum. Szerző által dedikált példány! Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Korának megfelelő állapotú.
11811.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20
Márai Sándor: Kaland. Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival. Bp. (1940), Singer és Wolfner. 122 l. 1 sztl. lev. Készült ezer számozott példányban; Sorszámozott, aláírt példány! Kiadói kissé koszos egészvászon-kötésben.
11812.

Márai Sándor: Kaland. Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival.
Bp. (1940), Singer és Wolfner. 122 l. 1 sztl. lev. Készült ezer számozott példányban; Sorszámozott, aláírt példány! Kiadói kissé koszos egészvászon-kötésben.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Babits Mihály A második ének. Bp., 1942. Nyugat. 103 p. Első kiadás! Sorszámozott! A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Kiadói, félvászon kötésben
11813.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Wass Albert: Csaba. DEDIKÁLT! Bp., 1940, Révai. Kiadói, kissé piszkos egészvászon kötés, néhol a lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
11814.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
Kazinczy Ferencz eredeti munkái. A MTT. megbizásából összeszedék Bajza és Schedel I.-IV. köt. Budán, 1836-1842. Magy. Kir. Egyetem bet. 305p.; 414p.; 384p.; 383p.; I. Poétai Munkái. II. Utazásai, III.-IV: Levelei. Korabeli félvászon kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, az egyik kötetben néhány lap enyhe sérülésével, helyenként foltokkal.
11816.

Kazinczy Ferencz eredeti munkái. A MTT. megbizásából összeszedék Bajza és Schedel I.-IV. köt.
Budán, 1836-1842. Magy. Kir. Egyetem bet. 305p.; 414p.; 384p.; 383p.; I. Poétai Munkái. II. Utazásai, III.-IV: Levelei. Korabeli félvászon kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, az egyik kötetben néhány lap enyhe sérülésével, helyenként foltokkal.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Fedák Sári: Útközben. Beszélgetés a barátommal. Budapest, Szőllősi Zsigmond. Dedikált példány! A később meghurcolt és szegényen meghalt művésznő szívhez szóló sorokkal ajánlja könyvét kedves barátnőjének, Irénkének 1931-ben, akkor még a siker csúcsán. Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
11817.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
11818.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11819.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Simon Menyhért: Kisebbségi ének. Munkács, 1937, Kazincy- Szövetkezett. Elkobzás után második kiadás. Kiadói papír kötésben, felvágatlan példány.
11820.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft