https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 41

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm
11228.

XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0
II. Ferdinánd (1619-1637) német-római császár Pármai Margithoz és Placintia, született Aldobrandini úrhölgyhöz címzett lain nyelvű levele szárazpecséttel, melyben a későbbi felesége, Eleonora Gonzaga testvérét, Francesco Gonzagát, mint szeretett hűséges alattvalóját méltatja, és egyúttal megerősíti javaiban és pozíciójában / The letter of Ferdinand II. to Margaret of Parma and Placintia Aldobrandini, about his faithful subject, Francesco di Gonzaga, the brother of Eleonora di Gonzaga later wife of the Emperor
11229.

II. Ferdinánd (1619-1637) német-római császár Pármai Margithoz és Placintia, született Aldobrandini úrhölgyhöz címzett lain nyelvű levele szárazpecséttel, melyben a későbbi felesége, Eleonora Gonzaga testvérét, Francesco Gonzagát, mint szeretett hűséges alattvalóját méltatja, és egyúttal megerősíti javaiban és pozíciójában /
The letter of Ferdinand II. to Margaret of Parma and Placintia Aldobrandini, about his faithful subject, Francesco di Gonzaga, the brother of Eleonora di Gonzaga later wife of the Emperor

 
Eladva
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
2
1648 Mosonmagyaróvári birtokot adományozó levél Weligrand András és Millwagner Fülöp Óvár mezőváros bírája részére. Lipót császár saját kezű aláírásával és függ viszpecsétjével. Pergamen. / 1648. Title-deed with autograph signature of Emperor Leopold.
11230.

1648 Mosonmagyaróvári birtokot adományozó levél Weligrand András és Millwagner Fülöp Óvár mezőváros bírája részére. Lipót császár saját kezű aláírásával és függ viszpecsétjével. Pergamen. / 1648. Title-deed with autograph signature of Emperor Leopold.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
EUR
,
294,12
USD
Ajánlatok száma:
1
1657 I. Lipót császár, magyar király saját kézzel aláírt viaszfelzetes levele a bécsi városi tanács küldötteinek / 1657 Autograph signed letter of Emperor Leopold I. to the council of Vienna. With wax seal
11231.

1657 I. Lipót császár, magyar király saját kézzel aláírt viaszfelzetes levele a bécsi városi tanács küldötteinek / 1657 Autograph signed letter of Emperor Leopold I. to the council of Vienna. With wax seal

 
Eladva
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
2
Stanyhurst, William: A halandó testben szenvedő halhatatlan Istennek Szentséges Historiája ... Pozsony, 1727, Royer János Pál. A saját korában népszerű ír származású belga jezsuita William Stanyhurst (1601-1663) művének Ozolyi Flórián (1683-1755) által névtelenül készített magyar nyelvű fordítása, amely ikladi Szluha Ferenc báró költségén jelent meg. Kicsit laza, erősen kopott, bordázott gerincű bőrkötésben, egyébként nagyon jó állapotban.
11232.

Stanyhurst, William: A' halandó testben szenvedő halhatatlan Istennek Szentséges Historiája ... Pozsony, 1727, Royer János Pál. A saját korában népszerű ír származású belga jezsuita William Stanyhurst (1601-1663) művének Ozolyi Flórián (1683-1755) által névtelenül készített magyar nyelvű fordítása, amely ikladi Szluha Ferenc báró költségén jelent meg. Kicsit laza, erősen kopott, bordázott gerincű bőrkötésben, egyébként nagyon jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
3
cca 1750-1865 Vegyes, több kéztől származó érdekes történelmi feljegyzések, sok információval a pécsi káptalanra vonatkozólag (pl. jövedelemjegyzékek, kanonoki beiktatások, stb.), megviselt kötésben, számos oldal üresen hagyva
11233.

cca 1750-1865 Vegyes, több kéztől származó érdekes történelmi feljegyzések, sok információval a pécsi káptalanra vonatkozólag (pl. jövedelemjegyzékek, kanonoki beiktatások, stb.), megviselt kötésben, számos oldal üresen hagyva

 
Eladva
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
2
1756 Marosvásárhely, vasgyártó céh mesterek által kiállított szabadulólevél / 1756 Guild warrant
11234.

1756 Marosvásárhely, vasgyártó céh mesterek által kiállított szabadulólevél / 1756 Guild warrant

 
Eladva
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
EUR
,
64,71
USD
Ajánlatok száma:
1
1777 Mária Terézia adománylevele maksai Máriaffi László (?-1783) valóságos táblai ülnök részére, amelyben Zaránd vármegye főispánjává nevezi ki. Az uralkodónő aláírásával valamint kancellári ellenjegyzéssel, hátlapján a későbbi kihirdetés tényével (Nagyszeben, 1778). Kopott aranyszínű sodraton fatokban uralkodói függőpecséttel, a tok fedele hiányzik / Donation of Maria Theresa, Queen of Hungary for László Máriaffi de Maksa (?-1783) assessor, making him supreme count (supremus comes) of County Zaránd in Transylvania (nowadays part of Județul Arad in Romania). With the signature of the Queen on it, and with pendant royal wax seal in wooden case.
11235.

1777 Mária Terézia adománylevele maksai Máriaffi László (?-1783) valóságos táblai ülnök részére, amelyben Zaránd vármegye főispánjává nevezi ki. Az uralkodónő aláírásával valamint kancellári ellenjegyzéssel, hátlapján a későbbi kihirdetés tényével (Nagyszeben, 1778). Kopott aranyszínű sodraton fatokban uralkodói függőpecséttel, a tok fedele hiányzik /
Donation of Maria Theresa, Queen of Hungary for László Máriaffi de Maksa (?-1783) assessor, making him supreme count (supremus comes) of County Zaránd in Transylvania (nowadays part of Județul Arad in Romania). With the signature of the Queen on it, and with pendant royal wax seal in wooden case.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
EUR
,
235,29
USD
Ajánlatok száma:
5
VÉDETT!! 1669 december 21., Bécs, I. Lipót (1640-1705) magyar király címer- és magyar nemességadománya Benczelides Dávid és fiai: András és Miklós részére, az oklevél elején megfestett címerképpel, amelyet az oklevél szövege is leír. Az uralkodó aláírásával, valamint Szegedi Ferenc Lénárd (1614-1675) váci püspök és Orbán István ellenjegyzésével, a plicán kihirdetési záradékkal (1670, Hont vm.). Kék-arany sodraton uralkodói viaszpecsét töredékével. Hátulján későbbi feljegyzések. / PROTECTED BY THE HUNGARIAN CULTURAL HERITAGE OFFICE 1669 Wien, Grant-of-arms and donation of Hungarian nobility of Leopold I, king of Hugary and Holy Roman Emperor to David Benczelides and his sons: Andrew and Nicholas. With painted coat-of-arms at the beginning which is also described in the charter itself. With the autograph of the king and the counter-signatures of Ferenc Lénárd Szegedi (1614-1675), bishop of Vác and Stephen Orbán, also with clause of publication (1670, County Hont). Royal wax seal on blue-golden ply. Later inscriptions on the verso.
11236.

VÉDETT!! 1669 december 21., Bécs, I. Lipót (1640-1705) magyar király címer- és magyar nemességadománya Benczelides Dávid és fiai: András és Miklós részére, az oklevél elején megfestett címerképpel, amelyet az oklevél szövege is leír. Az uralkodó aláírásával, valamint Szegedi Ferenc Lénárd (1614-1675) váci püspök és Orbán István ellenjegyzésével, a plicán kihirdetési záradékkal (1670, Hont vm.). Kék-arany sodraton uralkodói viaszpecsét töredékével. Hátulján későbbi feljegyzések. /

PROTECTED BY THE HUNGARIAN CULTURAL HERITAGE OFFICE 1669 Wien, Grant-of-arms and donation of Hungarian nobility of Leopold I, king of Hugary and Holy Roman Emperor to David Benczelides and his sons: Andrew and Nicholas. With painted coat-of-arms at the beginning which is also described in the charter itself. With the autograph of the king and the counter-signatures of Ferenc Lénárd Szegedi (1614-1675), bishop of Vác and Stephen Orbán, also with clause of publication (1670, County Hont). Royal wax seal on blue-golden ply. Later inscriptions on the verso.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
EUR
,
441,18
USD
Ajánlatok száma:
2
1802 Ferenc császár saját kézzel aláírt, urbáriummal kapcsolatos rendelete, Pálffy Ferenc és Gyürky Ábrahám tanácsosok aláírásával, papírfelzetes viaszpecséttel / 1802 Urbarial letter with autograpoh sugnature of Emperor Franz and counselors 49x59 cm
11237.

1802 Ferenc császár saját kézzel aláírt, urbáriummal kapcsolatos rendelete, Pálffy Ferenc és Gyürky Ábrahám tanácsosok aláírásával, papírfelzetes viaszpecséttel / 1802 Urbarial letter with autograpoh sugnature of Emperor Franz and counselors 49x59 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
EUR
,
111,76
USD
Ajánlatok száma:
0
1806 Helytartótanácsi leirat, gróf Almásy Antal, Darvas Ferenc író és Máthé György saját kezű aláírásával / Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Antonius Almasy and Franciscus Darvas
11238.

1806 Helytartótanácsi leirat, gróf Almásy Antal, Darvas Ferenc író és Máthé György saját kezű aláírásával / Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Antonius Almasy and Franciscus Darvas

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
1808 Balassa János (1784-?) alsóbüki (1808-1812) majd sárszentlőrinci (1812-?) evangélikus lelkész wittenbergi kéziratos német nyelvű egyetemi jegyzetei az 1807-1808-as tanévből, Johann Christian August Grohmann (1769-1847) filozófus Kant két jelentős művéről szóló Einleitung in die Critik der reinen und praktischen Vernunft c. előadásáról és D. Reinhardt pszichológia-előadásairól. Kopott kartonált papírkötésbe kötve, egyébként jó állapotban.
11239.

1808 Balassa János (1784-?) alsóbüki (1808-1812) majd sárszentlőrinci (1812-?) evangélikus lelkész wittenbergi kéziratos német nyelvű egyetemi jegyzetei az 1807-1808-as tanévből, Johann Christian August Grohmann (1769-1847) filozófus Kant két jelentős művéről szóló "Einleitung in die Critik der reinen und praktischen Vernunft" c. előadásáról és D. Reinhardt pszichológia-előadásairól. Kopott kartonált papírkötésbe kötve, egyébként jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz