Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 139

Gregorovius, Ferdinand: Wanderjahre in Italien. Mit sechzig Bildtafeln nach zeitgenössischen Stichen. Dresden, 1928, Wolfgang Jess. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, fakó gerinccel, néhány szamárfüles lappal.
19062.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Üdvözlet a régi Pápáról. Bp., 1987, Interpress. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19063.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lovas Dániel: Élet a régi Kecskeméten. Hétköznapok és ünnepek a 20. század első felében, magángyűjteményekben, régi fotókon és képeslapokon. [Kecskemét.,2012.], Kecskeméti Lapok Kft.. 99 p. Második, bővített kiadás. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19064.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Winkler Gábor: Történeti utakon. Közútjaink emlékhelyei és műszaki emlékei. Bp., 1996, Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztérium, Közúti Főosztály. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőrkötés, kiadói papír védőborítóval.
19065.

Winkler Gábor: Történeti utakon. Közútjaink emlékhelyei és műszaki emlékei. Bp., 1996,
Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztérium, Közúti Főosztály. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőrkötés, kiadói papír védőborítóval.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Gadó György Pál - Kézdy Pál: Eladó e táj? A Budai-hegység természeti értékei régi fényképeken. Budai-hegység füzetek I. Bp., 2003, WWF Magyarország. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
19066.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Molnár Tamás: Az őrség kapuja. Zalaegerszeg, 2005, Agenda Natura Kiadó. Kiadói papírkötés.
19067.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19068.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Schulausflugszüge der Haupt- und Residenzstadt Budapest [Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai] 12.: Budapest. Bp., 1935., (Hauptstädtische Hausdruckerei), 18 p. +2 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
19069.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1911 A Selmecbányai Ág. Hitv. Evang. Lic. Főgimnázium értesítője az 1910-1911-iki tanévről. Közzéteszi Király Ernő. Selmecbánya, 1911., Joerges Ágost özv. és Fia, 72 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt borítóval.
19070.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Sátoraljaújhely. A magyar végvárak egyik büszkesége. (Úti kalauz.) Sátoraljaújhely, (1932). "Zemplén" Könyvnyomda és Lapkiadó Rt. [4] + 70 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A fotóanyaggal kísért turisztikai kiadvány egy megcsonkított területű, ám szép reményű kisváros intézményhálózatát, látnivalóit és kulturális örökségét ajánlja a látogató figyelmébe. "A fényképfelvételek Ábrahám Gerő, Fest Zoltán és Lengyel Andor urak művészetét dicsérik". Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19071.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Richard E. Byrd: Egyedül. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., én., Stádium. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) munkája. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19072.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Zsoldos Attila: 3000 kilométer. Sajtó alá rendezte: Ujvári Sándor. Merényi Rudolf rajzaival. Bp.,1932,Révai. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel. sérült gerinccel.
19073.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft