Hekler Antal: Die Universität Budapest/L'Université de Budapest. Basel, 1935, Fritz Lindner. Német és francia nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XIII. köt. Magyarország IV. kötete: Dunántúl. Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+600 p. (A színes képtábla hiányzik). Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, ázott, foltos borítóval, helyenként koszos, foltos lapokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben 6 füzete (6., 19.,21., 24., 32., 37. (Bevezető kötet 3. füzete, Magyarország I. köt. 5. és 9. füzete, Bécs és Alsó-Ausztria 9-10., 14. füzet.) Bp., Révai. Kiadói papírkötés, kettő foltos, egy felvágatlan példány és egy részben felvágatlan példány.
Baedeker, Karl: Spanien und Portugal. Handbuch für Reisende von - - . Leipzig, 1912, Karl Baedeker. Számos térképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, helyenként sérült térképekkel.
Isirkoff, A[nasztasz Todorov]: Bulgária. Föld- és néprajz. Ford.: Cholnoky Jenőné. Átnézte Cholnoky Jenő. A fordító, Cholnoky Jenőné (Fink Ida) által DEDIKÁLT példány! Turáni Könyvtár I. köt. Bp.,(1917)., Magyar Keleti Kultúrközpont - Turáni Társaság, (Fritz Ármin ny.), 162 p. + 48 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás. Az 1910-ben alapított Kelet-kutató és őstörténeti társaság új alapítású könyvtárának, a Turáni könyvtárnak első kötete. Az első világháború utolsó éveiben kiadott kötet apropójául nem csupán a bolgár nép távolabbi értelemben vett rokonsága szolgált, hanem az a tény is, hogy Bulgária 1916 ősze óta a központi hatalmak oldalán belépett az első világháborúba, tehát az Osztrák-Magyar Monarchia fontos szövetségesének számított. A munka első része természetrajzi, a második rész társadalomföldrajzi jellegű. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Garda Dezső 2 műve (Erdély helytörténet témában): A falutörvénytől a közbirtokosságig. Gyergyóújfalu monográfiája. + Főnépek, lófők, gyalogkatonák Csíkban és Gyergyóban. Csík és Gyergyó gazdasági fejlődése és népességének alakulása 1750-ig. Csíkszereda, 1998-1999, Státus Kiadó. Kiadói papírkötés. Megjelentek 1000 példányban.