Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 215

Bierfreund, J. G.: Montreux am Genfersee. Mit Rücksicht auf Traubenkur, Winteraufenthalt und Moltenkur daselbst. Figyelembe véve a szőlőkúrát, a téli tartózkodást és az ottani Molten kúrát. Basel, 1867. Schwetghausersichen Verlagshandlung (Hugo Richter). 1 t. (színes hártyapapírral védett címképen Montreux látképe) + 59 + [1] p. J. G. Bierfreund kötete a Genfi-tó északi partján fekvű Montreux városának turisztikai leírása. A hegyek öltelte városka a 19. század kezdetétől az idegenforgalom kitüntetett helye volt; kötetünk a helyi szőlészeti hagyományok miatt borászati részletekkel is szolgál, valamint lajstromba veszi a környék szálláshelyeit. A címoldalon kataológusszám, a címkép verzóján, illetve az előszóval szemközt régi gyűjteményi bélyegzések. Könyvtári duplum. Poss.: A budafoki m. kir. pincemesteri tanfolyam igazgatósága; Agrártudományi Egyetem Kert- és Szőlőgazdaságtudományi Kar Könyvtára; Budapesti Corvinus Egyetem Entz Ferenc Könyvtára és Levéltára. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben az első kötéstáblán és a gericen régi katalóguscímkék. Jó példány, ritka.
19024.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ratkóczi Tibor:  Abesszínia új arca. [Útirajz.]  Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat (ny.) 272 p. + 8 t. (kétoldalas, fényképek). Egyetlen kiadás.  A szerző személyes hangú, Mussolini-rokonszenvű útleírása az olasz birtokba került Abesszíniáról és az olaszok civilizációs küldetéséről, benne némi magyar szereppel: ,,Az [etióp rádióhálózat működéséhez szükséges] áramot magyar mótorok szolgáltatják. Budapest ,,Jendrassik - fénylik rajtuk egy kis réztáblán a felírás. Mintha egy darab Magyarország lenne előttem. Biztos, egyforma ütemben mozognak a mótorok. Ők is római lépésben menetelnek. Magyar módon küldik a vért ebbe az óriási rádiószívbe, amely állandóan, szünet nélkül dobog és küldi a parancsokat az Olasz Világbirodalom minden részébe. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Kötetünk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén.  Gerincén és első kötéstábláján feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19025.

Ratkóczi Tibor: Abesszínia új arca. [Útirajz.] Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat (ny.) 272 p. + 8 t. (kétoldalas, fényképek). Egyetlen kiadás. A szerző személyes hangú, Mussolini-rokonszenvű útleírása az olasz birtokba került Abesszíniáról és az olaszok civilizációs küldetéséről, benne némi magyar szereppel: ,,Az [etióp rádióhálózat működéséhez szükséges] áramot magyar mótorok szolgáltatják. Budapest ,,Jendrassik" - fénylik rajtuk egy kis réztáblán a felírás. Mintha egy darab Magyarország lenne előttem. Biztos, egyforma ütemben mozognak a mótorok. Ők is római lépésben menetelnek. Magyar módon küldik a vért ebbe az óriási rádiószívbe, amely állandóan, szünet nélkül dobog és küldi a parancsokat az Olasz Világbirodalom minden részébe". A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Kötetünk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Gerincén és első kötéstábláján feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mészöly Gedeon (szerk.): Feri utazása. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 243 + [1] p. A Mészöly Gedeon szerkesztette ifjúsági ismeretterjesztő regény első kiadása 1932-ben jelent meg ,,Amerikai magyar fiú Magyarországon - Olvasókönyv külföldi magyar tanulók számára címmel. A külföldi ifjúság tájékoztatására készült regény egy amerikai magyar fiú - Feri - kárpát-medencebeli utazását írja le, melynek során magyar útitársai a látnivalók kapcsán kifejtik hazafias gondolataikat, mely a magyarság nagyszerűsége, kultúrfölénye, lovagiassága és a trianoni döntés igazságtalansága körül forognak, a magyarsággal kapcsolatos külföldi tévhitek pedig erős cáfolatot kapnak. A markáns szemléletű útleírás szövegét nevezetes költemények, népmesék, népmondák betétei élénkítik, valamint az út felvidéki és erdélyi szakaszain a kisebbségi magyarság jogfosztottságát megfogalmazó részletek. Második kiadásból való példányunk szövege a 232. oldalig megegyezik az eredeti szöveggel, onnantól az idők új geopolitikai fejleményeit tekintetbe vevő további oldalak. Fűzve, illusztrált, enyhén hiányos gerincű, enyhén sérült és foltos kiadói borítóban.
19026.

Mészöly Gedeon (szerk.): Feri utazása. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 243 + [1] p. A Mészöly Gedeon szerkesztette ifjúsági ismeretterjesztő regény első kiadása 1932-ben jelent meg ,,Amerikai magyar fiú Magyarországon - Olvasókönyv külföldi magyar tanulók számára" címmel. A külföldi ifjúság tájékoztatására készült regény egy amerikai magyar fiú - Feri - kárpát-medencebeli utazását írja le, melynek során magyar útitársai a látnivalók kapcsán kifejtik hazafias gondolataikat, mely a magyarság nagyszerűsége, kultúrfölénye, lovagiassága és a trianoni döntés igazságtalansága körül forognak, a magyarsággal kapcsolatos külföldi tévhitek pedig erős cáfolatot kapnak. A markáns szemléletű útleírás szövegét nevezetes költemények, népmesék, népmondák betétei élénkítik, valamint az út felvidéki és erdélyi szakaszain a kisebbségi magyarság jogfosztottságát megfogalmazó részletek. Második kiadásból való példányunk szövege a 232. oldalig megegyezik az eredeti szöveggel, onnantól az idők új geopolitikai fejleményeit tekintetbe vevő további oldalak. Fűzve, illusztrált, enyhén hiányos gerincű, enyhén sérült és foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Koós Ferenc: Tiszaalpár monográfiája. (Emlékeim szülőföldemről.) Szigetszentmárton, 1992. Magánkiadás. 323 + [1] p. A Holt-Tisza partján fekvő, Bács-Kiskun megyei Tiszaalpár nagyközség történelmi és néprajzi monográfiája. A szerző maga is az alföldi településről származik, kuláknak számító családja a Rákosi-korszakban üldöztetéseknek volt kitéve, a szerző maga 1950-ben hagyta el a települést. Olvasmányos stílusban megírt, forrásértékű munkája a XX. század paraszti életformájának és intézményeinek felbomlásáról számol be, családi viszonyai által meghatározott, markánsan konzervatív szemszögből. A monográfia első kiadása 1990-ben jelent meg, példányunk a mű bővített kiadásából származik. Néhány oldalon kézi szövegjavítások. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Ritka.
19027.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Molisch, Hans:  A felkelő nap országában. Fordította Rapaics Rajmund. 195 szövegközti képpel.  Budapest, 1930. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Buzárovits Gusztáv ny., Esztergom). XI + [1] + 464 p. Egyetlen magyar kiadás.  Hans Molisch osztrák botanikus, nemzetközi hírű növénytani szakértő 1922-1925 között három évet töltött el Japánban, a Tohoku Egyetem tanáraként. Néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámolója a két világháború közti japán egyetemi élet, a városi és vidéki japán életmód összefogalalása, egyben gazdag botanikai tanulmány. Eredeti nyelven a munka először 1927-ben jelent meg, ,,Im Lande der aufgehenden Sonne címmel. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóannyaggal.  (A Természettudományi Könyvkiadóvállalat XCVIII. kötete.)  Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19029.

Molisch, Hans: A felkelő nap országában. Fordította Rapaics Rajmund. 195 szövegközti képpel. Budapest, 1930. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Buzárovits Gusztáv ny., Esztergom). XI + [1] + 464 p. Egyetlen magyar kiadás. Hans Molisch osztrák botanikus, nemzetközi hírű növénytani szakértő 1922-1925 között három évet töltött el Japánban, a Tohoku Egyetem tanáraként. Néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámolója a két világháború közti japán egyetemi élet, a városi és vidéki japán életmód összefogalalása, egyben gazdag botanikai tanulmány. Eredeti nyelven a munka először 1927-ben jelent meg, ,,Im Lande der aufgehenden Sonne" címmel. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóannyaggal. (A Természettudományi Könyvkiadóvállalat XCVIII. kötete.) Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19030.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Orbán Balázs: A Székelyföld leírása. I-II. köt. (Reprint kiadás, kísérőfüzettel). Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papírtokban.
19031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19032.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19033.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Orbán Balázs: A Székelyföld leírása. I-II. köt. (Reprint kiadás, kísérőfüzettel). Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes kiadói papírtokban.
19034.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Csatkai Endre - Dercsényi Dezső - Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Fülep Lajos előszavával. Magyarország Műemléki Topográfiája II. köt. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 672 p.+ VIII (színes képtáblák) t. + 1 (kihajtható alaprajz) t. Második, javított és bővített kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3300 példányban.
19035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19036.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft