Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 215

19012.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hortobágyi Ágost (összeáll.): Somogyi Helikon. A somogymegyei származású, vagy Somogyban több-kevesebb ideig lakó, vagy leagalábbis Somoggyal kapcsolatban működő költők, írók és művészek lexikona. Összeállította: Hortobágyi Ágost. Kaposvár, 1928. Szerző - Merkur-nyomda. 244 p. Egyetlen kiadás. Adattár és életrajzgyűjtemény a Somogy megyében született, Somogyban felnövekedett, Somogyban működő, somogyi társadalmi egyesületek vezetésébe beválasztott írástudókról, újságírókról, politikusokról, gazdasági és egyházi írókról. Somogyi kötődése miatt éppúgy olvashatni kötetünkben Marczali Henrik budapesti történészről, mint Rákosi Jenő sajtócézárról, a pályája jelentős részét Somogyban töltő Berzsenyi Dánielről és Csokonai Vitéz Mihályról, Noszlopy Antal földbirtokos, jogi szakíróról, Ugron Gábor politikusról és Szterényi József államtitkárról. A rövid pályaképek döntő többsége a századforduló környéki és utáni életpályamodelleket is körvonalazza. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, javított gerincű kiadói borítóban.
19014.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
Farkas Sándor:  Csepreg mezőváros története. Többnyire eredeti adatok alapján. Budapest, 1887. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 504 p. Első kiadás. A Vas megyei kisváros alapvető monográfiája. Az egykor jelentősnek számító település esemény- és társadalomtörténete levéltári források alapján készült; benne a jelentősebb hadi események, áradások, tűzvészek és járványok, valamint nevezetes gonosztettek elősorolásával. Kötetünk az eseménytörténeten kívül kuriózumképpen közli a helyi szerző által megénekelt, 1776. évi tűzvészről szóló, tekintélyes terjedelmű krónikás éneket, valamint a város egy nevezetes bűnözőjének elítélése alkalmából készített lator-éneket. A munka méltatja a mezőváros egykor volt birtokos családjait, törvénykezési szigorát, záróra-rendeleteit, valamint gazdasági és kulturális haladását: sok egyéb mellett patrióta egyleteit és nyomdáját. Az első borítón és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunkból a címlap hiányzik, fűzése kissé laza. Poss: Báró Radvánszky Béla, Hrenkó Pál. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, papírcsíkkal erősített gerinccel. Jó példány.
19015.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
19016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Corvin Hírnök - A Mátyásföldi Repülőtér története. 1996, Bp. XVI. Ker. Önkormányzat. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 2000 példányban.
19017.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Memoria Grafícia de la Ciudad de Alicante. Volumen I-II. Alicante, 1990, Patronato Municipal Quinto Centenario Ciudad de Alicante. Spanyol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói tokban.
19018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pavle Mijovic: Kunstschätze Montenegros. Beograd - Pobjeda - Titograd, 1980., Jugoslovenska Revija. Német nyelven. Színes képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19019.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
19020.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Csanád vármegye tíz évvel Trianon után. Csanád vármegye és az egyelőre egyesített Arad- és Torontál vármegyék revíziós emlékalbuma. Összeáll.: Vermes Ernő. Gyula, 1929, Kultura Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 528 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, címlap és néhány kevés lap kissé foltos. Számozott (288./1000) példány.
19021.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Komárom vármegye évkönyve az 1941. évre. Szerkesztette: Gulassa K. László. Első évfolyam.  Sátoraljaújhely, (1940). (,,Grafikai könyvnyomdai műintézet, Kassa). 2 t. (címképeken a komáromi tárgyalások és bevonulás) + 397 + [1] p. + 19 t. (egy kétoldalas).  Statisztikai, közigazgatási és gazdasági évkönyv az 1938. évi I. bécsi döntés nyomán kibővült Komárom vármegyéről, gazdag szövegközti képanyaggal. A kötet elején a vármegye valamennyi településének lakossági, felekezeti adatai; a község lelkészeinek, tanítóinak, bíróinak és mezőgazdasági jellegének adatolásával. A következő rész szócikkszerűen lajstromozza a megye településeit, vasút-, posta-, távíró- és távbeszélő-állomásaival együtt, a jelentősebb földbirtokosok, a jelentősebb műemlékek és egyéb nevezetességek megemlítésével, egy későbbi fejezet a vármegye teljes tisztikarát nevesíti, fotóportrékkal. A munka továbbá Komárom városának adatolása után hosszabb-rövidebb tanulmányokat közöl a megye közegészségügyéről, közoktatásáról, közművelődéséről, a csehszlovák idők nehézségeiről, a megye iparvállalatairól, szállóiról, ménes- és szőlőbirtokairól, majd korjellemző módon a megye jelentősebb nemesi családjait is bemutatja.  A címképeken és az első ív levelein jelentősebb foltosság, néhány levélen további halvány foltosság.  (Vármegyei évkönyvek.)  BOEH VII: 0.  Fűzve, sérült gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19022.

Komárom vármegye évkönyve az 1941. évre. Szerkesztette: Gulassa K. László. Első évfolyam. Sátoraljaújhely, (1940). (,,Grafikai" könyvnyomdai műintézet, Kassa). 2 t. (címképeken a komáromi tárgyalások és bevonulás) + 397 + [1] p. + 19 t. (egy kétoldalas). Statisztikai, közigazgatási és gazdasági évkönyv az 1938. évi I. bécsi döntés nyomán kibővült Komárom vármegyéről, gazdag szövegközti képanyaggal. A kötet elején a vármegye valamennyi településének lakossági, felekezeti adatai; a község lelkészeinek, tanítóinak, bíróinak és mezőgazdasági jellegének adatolásával. A következő rész szócikkszerűen lajstromozza a megye településeit, vasút-, posta-, távíró- és távbeszélő-állomásaival együtt, a jelentősebb földbirtokosok, a jelentősebb műemlékek és egyéb nevezetességek megemlítésével, egy későbbi fejezet a vármegye teljes tisztikarát nevesíti, fotóportrékkal. A munka továbbá Komárom városának adatolása után hosszabb-rövidebb tanulmányokat közöl a megye közegészségügyéről, közoktatásáról, közművelődéséről, a csehszlovák idők nehézségeiről, a megye iparvállalatairól, szállóiról, ménes- és szőlőbirtokairól, majd korjellemző módon a megye jelentősebb nemesi családjait is bemutatja. A címképeken és az első ív levelein jelentősebb foltosság, néhány levélen további halvány foltosság. (Vármegyei évkönyvek.) BOEH VII: 0. Fűzve, sérült gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szilády Zoltán: Bulgária. Bp., 1931, Szerzői. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval,a címlapon régi intézményi bélyegzéssel és bejegyzéssel, kissé kopott borítóval, foltos gerinccel.
19023.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft