Könyvek: Technika

Tételek száma: 40

A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. [Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezővé tett mestervizsgát 1937-től a Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete szervezte; a testület a mestervizsgákon tapasztalt tudatlanság miatt határozta el a nyomdaipar technikai, gazdasági, jogi és művészeti tudnivalóit összefoglaló kiadvány megjelentetését. Kolofon: ,,E könyvecske [...] szellemi létrehozatalában kimagasló részük volt: Gulyás Ignác, Heimler Kálmán, Novák László, Pápai Ernő, Rasovszky Árpád, Szabó Róbert, Székely Artúr, Vértes Jenő nyomdászoknak. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészbőr kötésben. Jó példány.
20337.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A stuttgarti Contessa Camera-Werke G. m. b. H. fényképezőgép-gyártó vállalkozás 1913/14. évi német nyelvű képes katalógusa. Stuttgart, 1913. Stähle & Friedel. 80 p. Az 1908-ban alapított württembergi Contessa kameragyár dinamikus fejlődését jelzi, hogy katalógusunk kiadása idejére a stuttgarti gyár már egy fióküzemmel is bővült a közeli Reuttlingenben. Az oldalszámozáson belül szövegközti kameraképekkel illusztrált kötetben a fényképezőgépek technikai képességeit bemutatandó sport pillanatfotók is szerepelnek: hőlégballon-versenyeken készült felvételek mellett műugrási és repülési jelenetek kísérik a technikai eszközök adatait. Kétszínnyomású, keretdíszes oldalakkal. A címoldalon és az első fedőborítón a Molitor & Schröder bécsi szakkereskedés bélyegzésével. Fűzve, aranyozott, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborítón apró, halvány folt. Jó példány.
20338.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1930 Rádió Amatőr rádió szaklap 4 db száma: V. évf. 4., 6., 7-8., 9. sz. Szerk.: Horváth László. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban, sérült, foltos borítókkal.
20339.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Günther, Hanns: Fortschritte der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete. Dritter Band. Handbuch der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete 6. Stuttgart, 1938, Franckhsche Verlagshandlung, 4 sztl. lev.+ 214+(6) p. Számos fekete-fehér képpel, ábrával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.
20340.

Günther, Hanns: Fortschritte der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete. Dritter Band. Handbuch der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete 6. Stuttgart, 1938, Franckh'sche Verlagshandlung, 4 sztl. lev.+ 214+(6) p. Számos fekete-fehér képpel, ábrával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Sitkei Gyula: A magyar elektrotechnika nagy alakjai. 2005, Energetikai Kiadó Kht. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20341.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Budapest, 1941. Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-nyomda). 300 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, köztük egy beragasztott képpel díszített nyomdászattörténeti szakmunka. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20342.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Péch Antal: Alsó-Magyarország bányamivelésének története III.: 1650-1750. 2. köt. S. a. r.: Kosáry Domokos. Bp., 1967, MTESZ házi nyomdája. Megjelent 200 példányban. Kiadói papírkötésben, borító hátoldalán néáhány apró folttal, egyébként jó állapotban. Csak a 2. kötet!
20343.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
20344.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Richard Rothe 3 műve:   Der Baum im Zeichenunterricht.;  Der Weg zur Farbe.;  Technische Winke für den Zeichenunterricht.   Bücherei der Quelle. Heft 8., 37., 38. Wien- Leipzig, 1928-1933., Deutsche Verlag für Jugend und Volk. Német nyelven. Kiadói papírkötések, a 2. kötet gerince és kötése javított, a 3. könyv borítója javított és könyv sarkain szamárfülekkel.
20345.

Richard Rothe 3 műve: Der Baum im Zeichenunterricht.; Der Weg zur Farbe.; Technische Winke für den Zeichenunterricht. Bücherei der "Quelle". Heft 8., 37., 38. Wien- Leipzig, 1928-1933., Deutsche Verlag für Jugend und Volk. Német nyelven. Kiadói papírkötések, a 2. kötet gerince és kötése javított, a 3. könyv borítója javított és könyv sarkain szamárfülekkel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20346.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
A magyar kőolaj és gázipar fejlődése felszabadulásunk óta. Szerk.: Bese Vilmos. Bp., 1965, OKGT. Benne 1965-ös vezérigazgatói forma levéllel. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2100 példányban.
20347.

A magyar kőolaj és gázipar fejlődése felszabadulásunk óta. Szerk.: Bese Vilmos. Bp., 1965, OKGT. Benne 1965-ös vezérigazgatói "forma" levéllel. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2100 példányban.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
20348.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft