Budapest 150

Tételek száma: 47

Dr. Gerelyes Ede: Jelentés a fővárosi honismereti-helytörténeti mozgalom helyzetéről és a fővárosi tudományos intézmények helytörténeti tevékenységéről 1976-1981. Összeáll. és szerk.: - - . Bp., 1982, Hazafias Népfront Budapesti Bizottsága - Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
18108.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Rexa Dezső: Margitsziget. (Budapest, 1940). Officina (ny.) 110 + [2] p. + 4 t. (színes). A Margitsziget történeti és turisztikai ismertetője. Oldalszámozáson belül számos szövegközi rajzzal, egészoldalas fotóval gazdagon illusztrálva. Az 57. oldaltól 48 egészoldalas korabeli fotóval. Elékötve: Rexa, Dezső Margareten-Insel. Île Sainte Marguerite. Budapest, [1942]. Officina [ny.] [12] p. Az előbbi kötet német és francia nyelvű tartalmi kivonata. Kolligátumunk első címoldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott gerincű, kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címermotívummal. Jó példány.
18109.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Tarnóczi János: A Szent István Bazilika éneklő kövei... A templom története és műemlékei. Budapest, 1938. Szt. István Bazilika kiadása (Hellas irodalmi és nyomdai rt.) 124 + [2] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas fényképekkel illusztrált művészettörténeti munka. Aranyozott, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
18110.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18111.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Emlékkönyv a budai kapucinusrendi zárda és plébánia-templom renoválásának alkalmából. Szerkesztette: P. Veremund O. M. (Dedikált.) (Budapest, 1927). Budapesti II. kerületi kapucinus plébánia egyházközsége (Apostol-ny.) 1 t. (címkép) + 83 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Mély tisztelettel és testvéri szeretettel ajánlja t. Gerle József úrnak P. Veremundus. Bp. 1933. III/3. A Budán 1686-ban letelepedő kapucinus rendi zárda és plébániatemplom története, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A plébániatemplom jelenleg is a rend tulajdonában működik, az I. kerület Fő utca 32. szám alatt. Prov.: Gerle József. [Gerle József a földmívelésügyi m. kir. minisztérium számvevőségének vezető tisztségviselője.] Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
18112.

Emlékkönyv a budai kapucinusrendi zárda és plébánia-templom renoválásának alkalmából. Szerkesztette: P. Veremund O. M. (Dedikált.) (Budapest, 1927). Budapesti II. kerületi kapucinus plébánia egyházközsége (Apostol-ny.) 1 t. (címkép) + 83 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Mély tisztelettel és testvéri szeretettel ajánlja t. Gerle József úrnak P. Veremundus. Bp. 1933. III/3." A Budán 1686-ban letelepedő kapucinus rendi zárda és plébániatemplom története, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A plébániatemplom jelenleg is a rend tulajdonában működik, az I. kerület Fő utca 32. szám alatt. Prov.: Gerle József. [Gerle József a földmívelésügyi m. kir. minisztérium számvevőségének vezető tisztségviselője.] Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Budapest belterületének térképe utcanévjegyzékkel, Horthy Miklós körtérrel, Mónus Illés rakparttal és Marx Károly térrel (1938/1948). Budapest, 1938 [1948]. Aczél Testvérek - Közlekedési Nyomda Kft. Színes térkép, mérete 475x660 mm egy 495x685 mm méretű térképlapon. Színes térképünk igen izgalmas dokumentum a koalíciós idők végéről. A XIV kerületre osztott Budapest térképének hátoldalán utcanévjegyzék, a feltüntetett téves évszámjelölés szerint az utcanévjegyzék frissítése 1938 márciusában zárult le. Ez nyilvánvaló tévedés. A térképoldalon egyszerre jelennek meg a Horthy-korszakból ismerős topográfiai nevek: Horthy Miklós híd [ma: Petőfi híd], Horthy Miklós körtér [Móricz Zsigmond körtér], Horthy Miklós út [Bartók Béla út], illetve a XIII. kerület városrészi megnevezése Horthy Miklósné Purgly Magdolna után Magdolnaváros (a későbbi Angyalföld helyett). A térképen a tágabb értelemben vett Belváros valamennyi hídja áll a Horthy Miklós hídtól a Margit hídig, az Árpád híd csak tervezetében jelölve. A körutak eredeti nevüket viselik (Erzsébet körút, Margit körút), de mindenképpen feltűnő a Nyugati pályaudvar terének Marx tér (!) néven való megnevezése, a Margit körút Mártírok útjára, a Károly körút Somogyi Béla útra, a Kiskörút Lánchídhoz vezető szakaszának József Attila utcára, a budai rakpart egy részének Mónus Illés rakpart névre való átkeresztelése. A kerületek különböző színnel jelölve, a vasúti, villamos- autóbusz- és HÉV-hálózat feltüntetve, a kórházak, színházak, a múzeumok és a keresztény templomok kiemelve. Mindent összevéve úgy gondoljuk, hogy kuriózumszámba menő térképünk a várost és közlekedési hálózatát valóban 1938. évi állapotában ábrázolja, de az 1945. évi utcanév-átnevezések közül a szerkesztő által legfontosabbnak vélteket már a térképoldalon is feltüntették - az Erzsébet tér Sztálin térre való átnevezését (1946) viszont a térkép nem látszik tudomásul venni. A hátoldalon az utcanévjegyzék lezárásának évszáma kézzel javítva. Fabó-Holló 3319. Jó állapotú térkép, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.
18113.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Az előszót írta: Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. köt. Bp., 1938,Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 97+(8) p.+ CLX+(5) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, kis foltokkal, intézményi bélyegzésekkel.
18114.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
1928 Budapest, csillaghegyi strand, fotó sérülésekkel, 8,5×12 cm
18115.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
cca 1930-1940 Budapest, Lovas rendőrök felvonulása az Andrássy úton, fotó, 8×11 cm
18116.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
cca 1890 Budapest, Keleti Pályaudvar, sztereófotó, 9×18 cm
18117.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1890 Budapest, Fürdő utca, sztereófotó, 9×18 cm
18118.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
cca 1890 Budapest, Vigadó, Nemzeti Múzeum, Korcsolyázók Csarnoka, Margit Fürdő, Királyi Opera, Mátyás-templom, 6 db sztereófotó, 9×18 cm
18119.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft