Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 46

Vitéz Hefty Frigyes: Mégis repültünk! ... A repülő ember 8. köt. Bp., [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium Sajtóvállalat, 313+(7) p.+ 8 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borító és a lapélek kissé foltosak, egyébként jó állapotban. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19569.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Harc a levegőért sorozat 7 kötete:  Bánhidy Antal: Pilóta lettem.;  Magyar Sándor: Álmodni mertünk.;  Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.;  Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.;  Lucio DAmbra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
19570.

Harc a levegőért sorozat 7 kötete: Bánhidy Antal: Pilóta lettem.; Magyar Sándor: Álmodni mertünk.; Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.; Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.; Lucio D'Ambra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Pados Pál: Szovjetoroszország felett. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 240 p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, néhány lap kissé foltos. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19571.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Balassa Imre: Az ,,egyes népfölkelők hadi históriája. Az ezred volt tisztjeinek közreműködésével összeállította és írta: Balassa Imre. Budapest, 1933. (Kapisztrán ny., Vác). 1 t. (címkép) + 330 + [2] p. + 1 t. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas hadműveleti vázlatokkal. Az első világháborús gyalogezred számos bevetést ért meg a déli frontokon, részt vett a szerbiai hadjáratban, az Isonzó melletti ütközetekben, valamint az erdélyi, majd romániai hadjáratban; az ezred maradéka a Piave mellett érte meg a háborús összeomlást. A címoldalon felülragasztás, a címkép verzóján elhalványodott ajándékozási bejegyzés, két oldalon apró foltosság. Fűzve, enyhén foltos, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
19572.

Balassa Imre: Az ,,egyes népfölkelők" hadi históriája. Az ezred volt tisztjeinek közreműködésével összeállította és írta: Balassa Imre. Budapest, 1933. (Kapisztrán ny., Vác). 1 t. (címkép) + 330 + [2] p. + 1 t. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas hadműveleti vázlatokkal. Az első világháborús gyalogezred számos bevetést ért meg a déli frontokon, részt vett a szerbiai hadjáratban, az Isonzó melletti ütközetekben, valamint az erdélyi, majd romániai hadjáratban; az ezred maradéka a Piave mellett érte meg a háborús összeomlást. A címoldalon felülragasztás, a címkép verzóján elhalványodott ajándékozási bejegyzés, két oldalon apró foltosság. Fűzve, enyhén foltos, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Pawlik, Georg et al.: Die K.u.K. Donauflottille 1870-1918 Graz, 1989. Weishaupt, Kiadói kartonált papírkötésben 180p.
19573.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jungenfeld, Ernst von: Páncélosok előre! (So kämpften Panzer). Ford.: Baráth Ferenc. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 227+(1) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19574.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
19575.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Diószeghy Tibor: Katonák hóhérai II. sorozat: Vádirat az Uzsoki hős ellen. Leleplezések Szurmay Generális vérlázító kegyetlenkedéseiről és hazug győzelmeiről. [Bp., 1919.], Az Ember (,,Újságüzem-ny.), 16 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a füzet elvált a borítótól, a borítón ceruzás bejegyzésekkel. Nagyon ritka!   Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor (1860-1945) magyar királyi honvédtiszt, gyalogsági tábornok, 1917-18-ban honvédelmi miniszter, 1941-től vezérezredes. Az uzsoki hágónál visszafoglalásáért és védelméért IV. Károly a uzsoki bárói rangot adományozta neki.
19576.

Diószeghy Tibor: Katonák hóhérai II. sorozat: Vádirat az "Uzsoki hős" ellen. Leleplezések Szurmay Generális vérlázító kegyetlenkedéseiről és hazug győzelmeiről. [Bp., 1919.], Az Ember (,,Újságüzem"-ny.), 16 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a füzet elvált a borítótól, a borítón ceruzás bejegyzésekkel. Nagyon ritka! Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor (1860-1945) magyar királyi honvédtiszt, gyalogsági tábornok, 1917-18-ban honvédelmi miniszter, 1941-től vezérezredes. Az uzsoki hágónál visszafoglalásáért és védelméért IV. Károly a "uzsoki bárói" rangot adományozta neki.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hollósy-Kuthy László: Don, Torda, Kárpátok. Háborús szerepléseim és élményeim. (Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta Szabó Péter.) (Fahrwangen, [1997]). (Duna Kiadóvállalat - Druckerei Baumann AG, Menziken. 255 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Oldalszámozáson belül szövegközti hadműveleti térképvázlatokkal, fényképekkel illusztrált II. világháborús emlékirat. A munka első kiadása 1994-ben jelent meg, kiadásunk ennek javított, bővített kiadása. A szerző, Hollósy-Kuthy László (1896-1979) katonatiszt az első és a második világháború idején. A második világháborúban a 2. magyar hadseregben teljesített szolgálatot. A kecskeméti 13. könnyű hadosztály parancsnokaként ő vezette Osztogorszk védelmét, majd amikor ez lehetetlenné vált, sikeres kitörést hajtott végre, megmentve ezzel a 2. hadsereg becsületét. 1944-ben a 25. gyaloghadosztály parancsnokaként megvívta a tordai csatát, amelyben a magyar honvédek több mint egy hónapig feltartóztatták a szovjet-román csapatokat, megakadályozva, hogy elfoglalják Észak-Erdélyt. A tordai csata befejeződése után az 1. magyar hadsereg hadtest parancsnokaként védte Kárpátalját a szovjetektől, október 16-a után azonban német nyomásra leváltották tisztségéből, mivel Horthy Miklós hívei közé tartozott. A háború végén amerikai hadifogságba esett, akik csak 1945. októberében engedték haza Magyarországra. Néhány oldalon színes szövegkiemelések. Fűzve, illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
19577.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Iványi Béla: Báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia-rend lovagja 1757-1846. Pécs, 1937. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 157 + [1] p. Egyetlen kiadás. Fűzve, kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, jó példány.
19578.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
List, Fritz: Irány Norvégia! Ford.: Stella Adorján. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 267+(1) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19579.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19580.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft