Könyvek: Jog

Tételek száma: 39

19215.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
19216.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19217.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
19218.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
19219.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ad excelsos proceres, inclytos status, et ordines pro honore comitatus, seu supremi comitis perpetui officio, episcopatibus illegaliter spoliatis, in integrum restituendo. Budae, 1790. Typis Regiae Universitatis. 13 + [3] p. Egyetlen kiadás. Röpirat a főpapok örökös főispáni jogának visszaállítása érdekében. Az örökös főispán (latinul: supremus et perpetuus comes) olyan főispán, aki a tisztségét azért töltötte be automatikusan, mert valamilyen főpapi vagy országos világi méltóságot kapott. A XVIII. század elején a Koháryak Hont, a Batthyányiak Vas, a Schönbornok Bereg vármegye örökös főispánjai lettek. A nádoron kívül 9 egyházi és 14 világi örökös főispánság volt. Mária Terézia 1774. május 1-jén kelt udvari rendeletében szabályozta a kérdést, a püspökök közül csak az esztergomi érsek és az egri püspök örökös főispáni címét hagyta meg. Ballagi 381. old. Fűzve, gerincén papírcsíkkal, borító nem készült hozzá. Szép példány.
19220.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Drágffy Miklós - Villányi Pál: Az erdélyi ingatlanelidegenítések jóvátétele. Az 1.440/1941. M. E. számú rendelet és azzal kapcsolatos jogszabályok magyarázata, különös tekintettel a bírói gyakorlatra. Bp., 1942., Feldmann-féle Könyvkereskedés,(M.T.I. Rt.-ny.), 120 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán kis hiánnyal, foltos.
19221.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
19222.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
19223.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
19224.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
19225.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Tordy Géza: Fegyelmi és közigazgatási büntető rendelkezések a M. Kir. Postánál. Összeállította és magyarázatokkal ellátta Tordy Géza. (Dedikált.) Budapest, 1943. (Szerző - Attila ny. rt.) 262 p. Dedikált: ,,Zolinak szeretettel: dr. Tordy Géza. A posta jogi szabályozását ismertető kötet első kiadása 1940-ben jelent meg. Második kiadásból származó példányunk számos oldalán széljegyzetek, aláhúzások, első borítóján régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
19226.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft