Könyvek: Technika

Tételek száma: 33

Glasner Mária: Iskolai berendezések, felszerelések, szemléltető eszközök, faliképek, diafilmek, szerszámok, fogyóanyagok. Bp., 1959, Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20319.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Magyar földmérők arcképcsarnoka. I-III. köt. Szerk.: Raum Frigyes (I-II. köt.), Dr. Lukács Tibor (III. köt.) Tárczy-Hornoch Antal előszavával. Bp., 2001, Geodéziai és Térképészeti Rt. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
20320.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
2 db ipari technikumi tankönyv: Cipőipari anyagismeret - Bőranyagok.; Műanyagok. Bp., 1958, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. Megjelentek 340, ill. 240 példányban.
20321.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Haáz Ferenc: Udvarhelyszéki famesterségek. 87 rajzzal és fényképpel. Kolozsvár, 1942. Minerva. 72 + [3] p. Kiadói, fűzött papírborítóban
20322.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Zeiller, Leo: Sport-Motorboot. Anleitung zum Selbstbau eines Stufengleiters für Aussenbordmotore; mit Anhang: Motorboot ohne Stufe (Wellenbinder), auch für Einbaumotore geeignet, Tragfähigkeit 2 bis 4 Personen. Mit 4 Modellbogen. (Spiel und Arbeit Bd. 136) 41 képpel, nagy méretű kihajtható modell tervrajzzal
20323.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
[Tábori Pál] Ray, T. B. Repülők. A levegő hősei. I-II. kötet. [Teljes.] [Budapest, 1931]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Biró Miklós Nyomdai Műintézet Rt.) 248 p. + 16 t.(kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható térképen az első repülők útvonalai). Első kiadás. Repüléstörténeti ismeretterjesztő mű, oldalszámozáson belül fejezetkezdő grafikákkal illusztrálva. A kötet néhány év múlva bővített kiadásban is megjelent, amely áttekinti az első kiadás óta történt aviatikai áttöréseket. Két levél javítva, egy levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
20324.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Modelrepülőgép profilok I. rész: Vitorlázó profilok: Szárnyszelvények. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható) + [2] p. A vitorlázógép-szárnyprofilokat tartalmazó kihajtható melléklet mérete: 610x940 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 10/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában. Hozzá tartozik: GRO-201 ,,Jaguár nagy teljesítményű vitorlázó model. Tervezte: Grohman István. Műhelyrajz műszaki leírással erős haladók részére. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható). A ,,Jaguár vitorlázógép-modell teljes műszaki rajzát tartalmazó melléklet mérete: 680x980 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 12/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában.
20325.

Modelrepülőgép profilok I. rész: Vitorlázó profilok: Szárnyszelvények. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható) + [2] p. A vitorlázógép-szárnyprofilokat tartalmazó kihajtható melléklet mérete: 610x940 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 10/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában. Hozzá tartozik: GRO-201 ,,Jaguár" nagy teljesítményű vitorlázó model. Tervezte: Grohman István. Műhelyrajz műszaki leírással erős haladók részére. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható). A ,,Jaguár" vitorlázógép-modell teljes műszaki rajzát tartalmazó melléklet mérete: 680x980 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 12/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sevin Henrik: Faekétől a Hofherr-gépig. A Hofherr-Schrantz-Clayton-Shuttleworth Magyar Gépgyári Művek Részvénytársaság története. 1842-1869-1944. Budapest, 1944. (Révai Testvérek ny.) 272 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül hártyapapírral védett címképpel, valamint 220 szövegközti illusztrációval gazdagon díszített ipartörténeti szakmunka. A marketing célzatú kiadvány képanyaga cséplési idillekben és boldog traktorozási jelenetekben gazdagnak mondható, és szépen látható a Nyugati pályaudvar környékének, illetve Kispestnek markáns gépgyári fejlődése. A fedőborítók belső oldalán foltosság, egyes oldalakon kisebb, az utolsó oldalakon határozott foltosság. BOEH VIII: 3065. Fűzve, színes, Gönczi-Gebhardt Tibor által illusztrált, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20326.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Frigyes László: Házi vegyészet. 200 recept közszükségleti cikkek házi előállítására és pótlására. Összeáll.: - - . Bp., [1921], Magyar Könyvkiadó (Heller K. és Társa-ny.), 96 p. Második, átdolgozott kiadás. A borító Bardócz Árpád munkája. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, laza fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20327.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kováts Lajos. A Dunai Repülőgépgyár RT. története. Üzemtörténeti füzetek 11. Bp., 1985, Magyar Történelmi Társulat, papírkötés.
20328.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Rácz Lajos: Gyakorlati áruismeret és vegyészeti árúk kézi lexikonja. Tekintettel az új magyar vámtarifára. Szerk. és kiadja: - - . [Bp., 1927, Codex-ny.], 254+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben.
20329.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vadnai Szabolcs: Commodore 16 programozói zsebkönyv. Bp., 1988, Novotrade Rt. Kiadói spirálfűzéses papírkötés.
20330.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft